Amadeus (1984)

Strhující životní příběh nejtalentovanějšího hudebního skladatele se dostal do rukou nejúspěšnějšímu Čechovi v Hoolywoodu. Absolutely good choice.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kryton je kapitán pisoár, který do své tříselné zásuvky dokáže připojit vysavač, cirkulárku, vrtačku a šlehač. Lister je závislák na kari s posledním chuťovým pohárkem a také otec kočičích lidí. Kocour je objektem vlastní touhy a ža zemře přenechá své tělo Louvru. Rimmer je malicherný byrokratický hnidopich, který se přímo vyžívá v předpisech a nařízeních. Mimo to je i magor. Holly/Hilly je lodní počítač s IQ 6000, ale i tak občas něco zesloní. Partička k pohledání, kterou jsem objevil jedné páteční noci. Děkuji. Gagy z trpaslíka mají větší říz než celá stránka nejlepších bonmotů Oscara Wildea pokapaná citrónem a vražená někomu do oka.__________Na závěr ještě některé nadávky ze seriálu, které mě skutečně zaujaly: těhotný smradlavý lenochod, hloupá páchnoucí podebraná kočičí nádhera, intergalaktický hnisavý vřed, androyd s hlavou jak hypermoderní kondom, chrchel plovoucí v toaletní míse života.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

A tím to všechno začalo.. Přestože to není můj nejoblíbenější díl vesmírné ságy, nemůžu popřít, že ho mám moc rád. Epizoda IV, to je světelný meč, zbraň z kultivovaných časů. Epizoda IV, to je masivní bitevní stanice Hvězda smrti a hlavně Epizoda IV byla ta první. Star Wars, to je scifi, fantasy, pohádka, dobrodružství a originál. Star Wars, to je celosvětový kult, který změnil životy mnoha jedinců. Kdo ví kolik předmětů, knížek, komiksů, materiálů a všeho na motivy Star Wars vzniklo a bude ještě vznikat. Star Wars, to je neutuchající boj dobra a zla, boj Sithů proti Jediům. Star Wars to je Darth Vader, ala jeden z nejsympatičtějších filmových padouchů všech dob. Star Wars, to jsou pozvolna mizející titulky (klasika). Star Wars, to jsou temné praktiky Impéria. Star Wars, to je odvážný boj rebelů proti útlaku a snaha o obnovu republiky. Star Wars to jsou postavy, které mají šmrnc (Han Solo, Darth Vader, Luke Skywalker, Lea Organa..). Star Wars, to je příběh o přátelství a lásce mezi lidmi, ale i roboty. A především Star Wars, to je svět nekonečných možností.

Král komedie (1982)

Zkrátka někdy člověk musí pro úspěch v šoubyznysu udělat všechno možné i nemožné.

Manchurianský kandidát (2004)

Takový malý Brainwashing vojenské jednotky v Perském zálivu. Film o neutuchající touze prosadit syna na vrchol politiky, ať to stojí co to stojí. Meryl Streep hraje nepředstavitelně odpornou osobu.

Ona, jedině ona (1996)

Dva naprosto odlišní bratři, přesto spolu vcelku slušně vycházejí. Solidní oddychovka na zimní večery, ve které Cameron Diaz zahodí postupně oba bratry za hlavu a vybere si za muže svého dřívějšího nejlepšího zákazníka...

Jurský park (1993)

Ne, že bych neměl respekt z T-Rexe, ale co ty jeho směšné ručičky. Inu, nikdo není dokonalý.

Forrest Gump (1994)

Výkon Toma Hankse je doslova neuveřitelný, takhle věrohodně ztvárnit jednoho rustikálního prosťáčka z Alabamy. Nevěříčně kroutím hlavou a tleskám, úctyhodný výkon. Většina scének a Forrestových hlášek mě upřímně rozesmála.Tento životní příběh lze jen obdivovat, a tak trochu závidět... Forrest Gump je člověk, který měnil dějiny. Americký běžeč na dlouhou trať, milionář co seká trávníky zadarmo, válečný hrdina, prvotřídní hráč pingpongu, nezapomenutelný americký fotbalista, spulumajitel firmy na krevety, jako první tancoval na Elvisovy píšně, tvůrce sloganu shit happens nebo smajlíků a konečně týpek co investoval do "nějakého obchodu z jablky" :). Opravdu všestranný člověk.

Střihoruký Edward (1990)

Nápadité, nádherné, melancholické ale také ponuré, smutné a především nespravedlivé.

Barva peněz (1986)

Kvalitní režisér je vcelku slušná záruka kvalitního filmu, když se k tomů přidá oscarový Paul Newman výsledek by měl stát za to. A musím říct, že stál. Pro milovníky, hazardu, peněž a především fandy klasické hospodské hry kulečníku. Moc filmů na toto téma není, proto každý takový poteší.