Batman (1989)

Skvělý komiks, skvělý film, skvělá atmosféra, skvělý Tim Burton, skvělá batgirl, skvělý Danny Elfman, a nepřekonatelný Joker se svojí pistolkou s dvoumetrovou hlavní.

Nevyhrožuj (1996)

Nééégři, nakupujte u nás....Život po černošsku, tak trochu jinak. Parodie plná obscéních hovadin a nevkusného humoru. Skvělá babička a Log Dog. Dávám za čtyři a stojím si zatím.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Kdo by to byl řekl, že tento chlapík v budoucnu natočí Pána prstenů. Všechno začíná na Ostrově lebek, nekdě jížně od Sumatry, odkud se jeden vědec snaži na Nový Zéland přivézt vzácný exemplář krysí opice („ Představte si na tom ostrově našli akorát jednu. Říká se, že z otrokářskejch lodí vylezly obrovský krysy, a pak znásilnily tamnější opičky “). Jak se záhy ukáže tak tento, odporný tvor proměnuje lidi v zombii. Což samo o sobě dává tušit, že se celý děj motá okol zombie tématiky. Ovšem Jackson to dělá vlastním osobitým stylem. Není to horor, při kterém by naskakovala husí kůže, ale je to spíš pořádná taškařice, zdařilá komedie, plná oplzlého humoru, zalitá hektolitry kečupu (scéna se sekačkou je toho řádným příkladem) a prvotřídními hláškami („ Máme jenom krém, bonužel.- Krém? Dobrý krém jsem neměl už léta. Ona mi ho nikdy nedělá. Hmm zatraceně dobrý krém. Hustý a vláčný. Tak se mi to líbí “). Nechybí tu řada nezapomenutelných, doslova unikátních postav. Mezi ně patří kněz („ Ďábel je mezi námi. Ustup chlapče. Teď musí zasáhnout bůh. Nakopu vám prdel ve jménu pána.“), strýček Heinrich („ Co chceš? Jsi z přistěhovaleckého? Říkal jsem vám, že jsem ztratil dokumenty, jasný? Moje rodina odešla z Litvy za okupace. Byli jsme jak štvaná zvěř! - Potřeboval bych nějaká sedativa. - Co si myslíš, že jsem dok.tor? Neprodávám sedativa. Jenom utišující prostředky. Ale ne pro každého. Máš štěstí, že má strýček Heinrich smysl pro humor. Chceš stříkačku nebo to budeš čuchat?“) nebo třeba Les alias Lionelův strýc („ Hej, Voide von je asi jeden z těch, co píchaj s mrtvolama. - Jo je normálně negrofilní. - Nekrofilní ty hlavo skopová! - Vsadím se, že nosí holčičí kalhotky.“) Některé lidi asi film nenadchne, nepobaví, některé spíše odradí a nedovolí dojíst oběd („ Ty idiote! Měl jsi balzámovací stroj vypnout už před půl hodinou! Sakra, lebeční přetlak...“). Ale na střední jsme si s klukama pouštěli některé scény pořád dokola(scéna na dětském hřišti). Kdysi to byl velký hit, tudíž hlavně za vzpomínky, uděluji devadesátdevět procent .

Ospalá díra (1999)

Začátek v New Yorku je poněkud vlažnější, ale příjezdem do vesnice se okamžitě ocitáme v klasickém světě Tima Burtona. Ta atmosféra, to tajmeno, ty barvy, ten život. Po většinu času v člověku film vzbuzuje pocity strachu, ale místy také úsměv..neuvěřitelné jak tyto dva odlišné prvky dokáže Burton kombinovat. Nemalý podíl na tom má samozřejmě i Johny Depp a jeho detektiv Ichabod Crane. V jednu chvíli seriózní vyšetřovatel s progresivními metodami a pět minut na to trdlo, které spíše než pitvu provádí texaský masakr motorovou pilou..k pokukání, tahle dvojka nikdy nezklame.

Lovci pokladů (2004)

Lara Croft v mužském podání, aneb jak to vypadá když se z archeoložky stane archeolog. Pravda, člověk se nedočká žádných sexy oblečků, ale i tak Lovec pokladů Tomb Raidera v mnohém předčí. Odhodlaný Benjamin Gates, je dost charismatický na to, abych mu odpustil, že nenosí podprsenku velikosti D.

Princezna ze mlejna (1994)

Podle mě povedená pohádka s patřičnou mírou originality, s klasickými pohádkovými postavami (vodník, čert, čarodejnice) a příjemným hudebním doprovodem. Originální jí činí především to, že se neřídí typickým pohádkovým dějem, kde obyčejný mládenec k princezně a půl království přišel. Původně to Jindra měl v plánu, ale sám zjistí, že štestí lze najít i jinde a není k tomu zapotřebí zámek a princezna, ale prostě jen Eliška ze mlejna.

Casino Royale (2006)

Daniel Craig umí, skvělý James Bond, jen aby mu to vydrželo co nejdéle. Eva Green je dost krásná a ano rajcovní Bond girl (ten kulišácký pohled v očích). Dost přitažlivá na to, abych prohlásil, že spadá mezi nejlepší dívky agenta 007. Děj je plný akce, napětí, má spád, a tak to v tomhle žánru má být (o příbězích agenta 007 to platí dvojnásob). Snad jen ta občasná komplikovanost děje mi na čele sem tam způsobila vrásky. Nevadí, o důvod víc proč Bonda zhlédnout znovu. Také se mi líbila atraktivní prostředí ve kterých se natáčelo, především náměstí v Lokti (i když ve filmu šlo o Černou horu). Fenomén Jamese Bonda zažívá renesanci a Daniel Craig, jako první blonďatý James Bond, má na tom nemalou zásluhu.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Výborný nápad, horší realizace. První český seriál, který se věnuje hokejové tématice. Tak velký potenciál, zůstal do značné míry nevyužit. A pak taky nechápu proč jsou některé pasáže, tak zbytečně sestříhané. Jednoduše mohl mít seriál víc dílů nebo méně lidských osudů. A další věc, je plný přehnaného pesimismu, a to ho jednoznačně sráží dolů. Že by hokejista, formátu Jardy Jágra, svěřil veškeré své jmění jedné české, ještě k tomu takřka začínající bance? Scénáristi měli asi v úmyslu ukázat, že i hokejová hvězdá nemusí mít život jednoduchý. Co je moc, to je příliš.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Skvělý počin pro ty, kteří chtějí mít ze svých malých dětí degeny slintající si na tričko. Dlouhodobé sledování způsobuje značnou otupělost a nevědomé pomočování.