Tretí šarkan (1985)

Jako malému mi to způsobilo dost velké trauma, jako velký už jsem to tolik neocenil.

Případ Paradineová (1947)

Nehorázně slabý Hitchcock. Nevím, jestli bylo v tu dobu trendem natočit soudní drama za každou cenu, ale tento film mi opravdu připadá jak vycucaný z prstu. Již nikdy více.

Anatomie vraždy (1959)

Stewart hraje dobře, ale film jako takový nemá moc co nabídnout. Žádná překvapení, zvraty, odhalení, není tam vůbec nic. Jen se předem určí směr obhajoby a ten se dotáhne do konce. Nic víc.

Chyťte zloděje (1955)

Slabé tři hvězdičky. Hitchcocka mám rád, Grace Kelly je opravdu nádherná, ale film jako takový je jen utahaná nuda. Není tu ani vtip, ani pořádná zápletka, romantická linka je třeba proti Oknu do dvora nehorázně slaboučká.

Komparz (2005) (seriál)

Kancl je geniální, žeru ho se vším všudy, ale tohle se moc nepovedlo. Vtipu pomálu, záměrné trapnosti jsou přehnané, nevtipné, primitivní (postižená dívka) a hlavně ta souputnice hlavního hrdiny, to je tak nesympatická kráva, že horší snad na TV obrazovkách divák nenajde.

Avengers (2012)

Čekal jsem prostě daleko víc. Zejména mi tu chybí jakákoliv gradace zápolení se záporákem a vůbec je Loki takový nemastný neslaný a i kolem hlavních hrdinů to bylo málo okázalé a nabubřelé. Když už točím komiksák, tak to má být prostě klišovitá pompéznost a ne konverzační melo-drama.

Rush: Beyond the Lighted Stage (2010)

Tahle kapela prostě nemá chybu, geniální autoři, muzikanti té nejvyšší kategorie a k tomu naprostí sympaťáci.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Tuším, že jeden z prvních pořádných filmů, které nám servírovala tehdy čerstvá TV NOVA. Možná i díky tomu sentimentu to hodnotím takto, ale opravdu si myslím, že je to dobrý film.

Marco Polo (1982) (seriál)

Tím seriálem jsem byl unesený jako malý kluk, i jako dospělák. Strhující atmosféra, nádherná a smutná hudba, mrazivé dílko.