Slunce, seno a pár facek (1989)

Na druhém díle trilogie "Seno" sem měl tu čest být jako malý capart v kině. Je to ujeté a až do závěrečné bitky opravdu vtipné. Pak už to tedy Růžičková až moc přehrává, ale celkový dojem z filmu je ok.

Slunce, seno, jahody (1983)

Tenhle film je v pohodě, netřeba najíždět na nějakou ostentativní "anti-Troška" posu. Pointa ok, humor ok.

Slunce, seno, erotika (1991)

Je to debilita, ale ještě neodpuzuje takovým tím nechutným nudným trapnem, jako velká spousta porevolučních "komedií".

La cara oculta (2011)

Netradiční napínák, plný pěkných malých koziček. Nečekal bych, kolik napětí a strachu se dá udělat mezi třemi lidmi bez jediné vraždy.

Vrchní, prchni! (1980)

Častým reprízováním už se film stává poněkud ohraným, ale za to nemůže.

Terminátor (1984)

V kinech ČR od: 01.09.1990 a já na tomto filmu v kině opravdu byl, přestože sem jej viděl již předtím na videu s univerzálním chlapským komentářem. Tohle je jasná plná palba, tomu filmu nechybí prostě vůbec nic.

Most (2011) (seriál)

Kdyby to nebylo "severské", tak by se kolem toho takové hype určitě nedělalo. Prvních šest epizod výborných, ale pak to nabere takový kvalitativní sešup, že to úplně pokřiví vnímání seriálu jako celku. Postavy se chovají absolutně nelogicky, drtivá většina z nich je nesympatických (včetně hlavního hrdiny, který je, technicky vzato, jako policista úplně neschopný), takže sem už jen vyhlížel konec. Druhá série lepší, než ta první - sice se strukturou blíží klasickými detektivním seriálům, ale to mně osobně zas tak nevadilo. Ale s čistým svědomím mohu prohlásit, že Martin Rohde je opravdu ten nejhorší policista, který se kdy na TV obrazovkách objevil.

Kniha džunglí (1967)

Velmi slabý Disney, nechápu, proč se z Ká (proti knižní předloze) udělal takový ocas. Zpívaná scéna u opic je jedna z nejslabších, co si u WD animáků vybavuji vůbec.

Temný případ (2014) (seriál)

Osobně se domnívám, že filmové zpracování by dopadlo lépe, seriál se rozjížděl jak Ikarus do kopce. Na jeden mrazivý moment aby člověk čekal 20 minut dialogů.