Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Poněkud nepřehledné, v té tmě, mlze a špíně byl často problém, jednotlivé postavy rozlišit, dost často jsem vlastně ani nerozeznal, kdo z bojovníků je na straně živých a kdo na straně Nočního krále. Celkově takové bojové scény moc nemusím, proto jsem si užil každou chvíli nějakého napětí a dramatu. S končící bitvou šla kvalita epizody dost nahoru, solidní tři.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Opravdu bez debat nejzbytečnější epizoda celého seriálu. Když jsem viděl na hodinách 3:40 a do té doby se během mého sledování nic zvláštního nestalo, bylo jasné, že jsem si to ponocování mohl odpustit. Scénář prakticky žádný, postavy bezcílně bloumají po Zimohradu a nejsou schopný ze sebe dostat nějaké větší moudro, než "Tak jsme opět zde. Všichni zde asi umřeme. Čekal bys, že se tu zas potkáme? Ne, nečekal a Tys to čekal? Ne, nečekal." To sezení u krbu bych čekal v poslední epizodě, ale ne krátce před zásadní bitvou. Jen doufám, že další epizoda se nebude odehrávat v Králově přístavišti, kde budeme po celý čas sledovat Cersei, jak zamyšleně bloumá hradem, popíjí víno a vzpomíná.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Takového objímání jako v tomto díle snad nebylo v celé minulé sérii dohromady. Ale jinak ok, předvídatelný scénář, musely se načrtnout hlavní dějové linky a nyní se podle nich pojede. Jen doufám, že v dalších epizodách se nedočkáme nějakých malicherných sporů o to, kdo je král, kdo je královna, kdo je lord, kdo má nárok na jaký trůn, to vše jen proto, že někoho praděda ojel někoho pratetu. A hlavně ať se nikdo nezačne najednou chovat zničehonic jako naprosté hovado, Sam už k tomu měl docela nakročeno.

Saturday Night Live (1975) (pořad)

Nejlepší období je podle mě to, kdy hráli prim herci jako Sudeikis, Hader, Armisen, Wiig, Samberg. Naštěstí i ti noví jsou dost talentovaní, hlavně dvojka Beck a Kyle, co jsou schopni vymyslet, to zůstává někdy rozum stát.

Zvláštní schopnosti (1993) (TV film)

Jako puberťák jsem byl z tohoto filmu nadšený, bylo to tenkrát něco nového, neokoukaného a bláznivého, ale po aktuálním shlédnutí musím mé nadšení krotit. Je to vlastně takové TeleTele převedeno do televizní inscenace, něco se povedlo, něco ne. Za uherák hvězdička navíc.

Koptashow (2019) (pořad)

Roztříštěné, neuspořádané, bez obsahu, zjevně spíchnuté horkou jehlou. Některé "vtipy" byly vyloženě trapné, až se divák musel za tvůrce a moderátora stydět. Jestli měl být první díl nějaký dozvuk Stardance, tak jsem ještě ochotný přimhouřit oči, ale pokud by měl Václav Kopta pokračovat podobným směrem i nadále, bude se jednat o velký průšvih. Kvalit Karla Šípa, nebo Jana Krause, Václav Kopta rozhodně nedosahuje a bylo to znát. Možná by to fungovalo v devadesátých letech někde na Nově, nebo v současnosti na TV Barrandov, nicméně pro Českou Televizi je tento pořad, z mého hlediska, průšvihem.

V cizí kůži (2011) odpad!

Nedokoukáno. Opravdu sem nečekal něco geniálního, či objevného, předpokládal sem nějakou ryzí tří-hvězdičkovou oddychovku typu Šéfů na zabití, ale tohle bylo něco příšerného. V devadesátých letech by z takového námětu vznikla obstojná komedie, kterou by sem tam dávali na Nově v neděli od dvou, ale dnes se tam prostě musí za každou cenu nacpat co nejvíc nechutností, zřejmě kompenzace slabého scénáře. Fakt nechápu, že takoví herci jako jsou Reynolds a Bateman měli tohle zapotřebí.

Honza málem králem (1977)

Takové hrozně roztahané, klidně se to mohlo smrsknout na jednu hodinu a bylo by to ok. Jinak docela fajn příběh, mladá Konvalinková byla moc hezká, klidně by mi stačily jen ty její polo-oblečené scény.

The Punisher (2017) (seriál)

Jako film by to asi obstálo na výbornou, takhle to trošku trpí roztahaností a ztrácí to na dynamice. Té akce (a brutality) tam na můj vkus bylo také až příliš. Solidní průměr.

Pat a Mat znovu v akci (2018)

Epizody někdy slabší, někdy vtipné. Ty předěly s Genzerem a Suchánkem si tvůrci fakt mohli odpustit.