Úžasňákovi (2004)

Nová éra animáčů :). Pěkně zpracované a skvěle dotažené až do konce a to všechno víceméně bez klišé :). Po zpětném přezkoumání nutno zvednout hodnocení ze tří na čtyry hvězdičky :). Mimochodem, pěkný humor tomuto snímku nechybí.

Ratatouille (2007)

Překvapivý děj i příběh. Zajímavý pohled z krysí perspektivy. Bohužel, průběh stejný jako ve většině animáčů moderní doby. Rychlý nárůst spádu ze začátku, pak rozkmotření se hlavních postav (ta nudnější a zdlouhavější část) a následující usmíření korunované vítězstvím... Nic nového

Život (2009) (seriál)

Zajímavé, hodně zajímavé :). Bohužel, viděl jsem i lepší... Interaktivnější.

Hlavně nezávazně (2011)

Klišéééé... Nehorázné klišé. Americké romantické komedie už nemají čím překvapit ... leda ve špatném slova smyslu .. jako toto.

Evoluce (2001)

Americká nátlaková komedie ... pár vtipů ztracených v překladu (jako vždy). Celkově to docela ujde, Ale svět vyplodil i lepší filmy ... S mimozemšťany například: Paul

From Russia with Hate (2007)

Film o přistěhovalcích v Rusku a jejich opozicí. Film poukazuje na kruté chování ruských fašistů (či paradoxně neonacistů) k národnostním menšinám. Dále dává skromně nahlédnout na jejich názory a nakonec ukazuje jejich výcvikový tábor, kde se mladí fašisté učí probíhat hořícím domem a zacházet se zbraněmi. Film je navzdory snažení se o objektivitu posunut tím směrem, aby si každý průměrný člověk řekl, jaký jsou to hrozný zvířata atd atd... (a to nechtějte ani vědět, co to dělá s naivními mladými slečnami :D). Ale pokud se zamyslíme, tak jejich odpor, je sice odporný (vraždy, surové bití, pálení pasů), ale účel světí prostředky a tak je dnešní svět prostě nastavený. Imigranti berou domácím práci (jsou levnější) a nechtějí se vzdát svých kulturních zvyků, což vede lidi k připojení se k odporu proti nim. (Pro přiblížení k dění můžu připodobnit k stavění mešit po celém západním světě (i v Čechách) a nebo případ, kdy ortodoxní muslim žijící v Kanadě zabil své dcery proto, že se oblékali vyzývavě - dovolili si vzít tričko s krátkým rukávem namísto černého overalu. Další nepřizpůsobivosti menšin můžeme odhadnout i z chování nejpočetnější české menšiny). Poté se už jen stačí rozhodnout, zda budeme jen slepě odsuzovat pravicový extrémizmus, protože je to extrémizmus, nebo jestli se dokážeme s jejich pohnutkou sblížit (já jim například rozumím). Každopádně, ač v současné době, kdy jsou menšiny celosvětově bráněny ... kromě Číny :D... , není žádný jiný způsob řešení, než násilí, je tento způsob špatný.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Totální bulvár. Ačkoliv o sobě tvrdí, že jako jediný tvrdí pravdu, není to tak přátelé ... Jenom další program, který byl založen pro pochlebování Prima lidí (Krampol, Hanychová, Bartošová atd.) a shození lidí ostatních televizí (Mareš-škoda, že si na to ještě sám nahrává :D). Nelze brát vážně. Mimochodem krásná ukázka manipulace lidmi ... Televize zase ukazuje jen to, co "máme vědět". Pořad, kde rezignuji na naivní myšlenku o divákově inteligenci.

TOP STAR magazín (2008) (pořad) odpad!

Zkreslený bulvár nahrávající lidem z Primy a škodící lidem z ostatních televizí ... Neustálé propagování Novotného, Hanychový a Bartošový a tak nějak celkově pořad pro podprůměrně inteligentní ženy .... Doufám, že tomu nikdo nevěří. Mimochodem nádherná ukázka toho, že televize nám ukazuje jen to, co chce, abychom věděli, nebo abychom si mysleli.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Vtipné, akční, celkem celkem originální, občas celkem brutální (škoda, nemůže jít dřív). Některé starší případy bohužel až příliš inspirovány jinými filmy :D. Určitě to stojí za shlédnutí několika dílů. Například protože jde o dva bratry, neschází tradiční pošťuchování se a tak má každý díl svůj spád.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Slováci koukají, tak budeme taky, ne? ... Ono nestačí, že nás jednou ti Turci vyženou a udělají z nás menšinu, my je v tom ještě budeme podporovat :-). Všecko to dáme do hlavního vysílacího času a nacpeme to i do zpráv, však Turci a telenovely jsou přece cool, že? Sranda je, že Havel a tahle divná věc dostali ve zprávách stejný čas ... týden nehorázného masírování. Naštěstí se podle diskuzí ukázalo, že se na to dívají jen podprůměrně inteligentní lidé (nebo hlavně), tak jsem to hodil za hlavu. Nyní po odplutí horečky mohu v míru s klidným srdcem říci: !odpad!.