Past na ženicha (2009) (TV film)

Film o ničem navíc docela předvídatelný. Naštěstí obsahuje třeba i nějaké ty vtipné hlášky, kterým se i dá zasmát. Nicméně kouknutí na film kvůli nic doporučit také nemohu. Scénář vážně není nic moc, jedná se o typickou Ameriku...

Pokrevní bratři 2 (2009)

Film s pěknými herci a pěkným úvodem. Myslím, že i scénář je celkem pěkný, režie zajímavá. Místy se člověk i zasměje. První díl jsem sice neviděl, ale myslím, že to ničemu nevadilo, že se to dá chápat i bez toho (mimo to se to moc chápat nemusí). Jinak je to klasická akční nakládačka kde není nouze o střelbu, pěstní souboje a ani o další akční prvky. K tomu všemu je výhodou, že se vše neděje jen tak samo náhodou a časem, ale bratři musí taktizovat (takže na Segala s Van Damem zapomeňte :)).

Kamarád taky rád (2011)

Americká romantická komedie ... jak to asi skončí? Můžu si tipnout? Že by zamilování se do sebe? Tak se na to pojďme podívat ... Aha, takže jen kamarádství + sexuální vztah. Dobře takže tip na 68% potvrzený. Bohužel nevím co víc dodat než dobře obsazené klišé.

Finty Dicka a Jane (2005)

Film ukazuje, že machiavelismem někoho vedle vás (či nad vámi) můžete přijít o všechno. Dick má do té doby pěkný život s pěknou ženou a dítětem. Pěkný život do doby, než vinou majitele společnosti přijde o všechny peníze. Ve chvíli, kdy už musí prodat opravdu vše až na holý dům, rozhodne se Dick jednat... Život podle pravidel nepomohl, tak začali krást. To začalo nečekaně pomáhat a tak v tom pokračují ... Během filmu můžete zpozorovat i osudy některých Dickových bývalých kolegů. Jim Carrey je v tomto filmu zasazen do "netrhlé" role a nemusíte proto čekat žádné z jeho proslulých obličejů :). Je to prostě decentnější než obvykle. Film má vtipné okamžiky i romantické okamžiky, ale jistě vás v některých chvílích dost překvapí :).

Star Wars: Klonové války (2008)

Na úvod bych chtěl říci, že je jasné, že tvůrci byli dost svázáni dějovým prostorem mezi díly ... V tomto dílu se nesmělo stát nic, co by udělalo třetí díl (či nějaký další) nesmyslným. Dalším faktorem je, že tento film ani nerežíroval George Lucas. A proto: Nevím jak to u rytířů Jedi chodí, ale myslel jsem, že padawana může mít pouze Mistr Jedi, kterým Anakin není (vyplývá to ze třetího dílů, kdy se díky kancléři Palpatinovi stane členem rady Jedi, ale rada Jedi mu zároveň zdělí, že se nestane mistrem) . Dále v prvním díle Yoda říká "Vždy dva jsou, mistr a učedník..." mluvíce o sithech. To si myslím, že také platí, neboť to nikdy nebylo jinak. Jenže najednou má Hrabě Dooků padawanku, ačkoliv je ve dvojce i trojce sám padawanem Lorda Sidiuse. Tyto dvě věci mě celý film trochu štvaly (možná režisér neudělal pilně domácí úkoly...). Samotný film je pak svázán časovým prostorem mezi dvojkou a trojkou. Navíc je dělán zcela jiným způsobem než ostatní díly ... Nejvíc mě proto bavila bitva na začátku a hlášky droidů ("seržante vraťte se!"), ale udělat díl JEN o jednom úkolu a ničem jiném mi přijde divné. Ve valné většině případů se mi ani nelíbila až příliš hranatá animace.. Některé postavy se svými předlohami neměli příliš společného (asi nejhorší byli přehnaně rozšířené helmy klonů). Film se mi proto moc nelíbil, ale na druhou stranu mě ani nenudil.

Incident (1967)

Každodenní večerní cesta domů metrem. Každý určitě zná podobnou cestu večerní hromadnou dopravou... Avšak najednou do vagónu vtrhnou dva mladí hoši. Můžou být buď opilí, nebo prostě jen arogantní, tak začnou ve vlaku dělat "nepořádek". Na paškál si vezmou bezdomovce spícího v metru. Až do poslední chvíle to vypadá, že se jej nikdo nezastane, až to najednou starší pán sedící vedle nevydrží a "mladého pána" okřikne. V tu ránu se mladíci začnou soustředit na něj. Od té doby se již nikdo nikoho ve vlaku nezastane a tak agresoři mění taktiku a člověka, či dvojici, vymění ve chvíli, kdy cítí, že je daný člověk maximálně ponížený. Film poukazuje na to, jak v realitě působí strach, arogance a nezájem. Stejně tak, jako na ulici se nikdo nezastane napadlé ženy, v metru to také nikdo neudělá. Film proto působí trošku mrazivým dojmem a zároveň vás u televize drží napětí. Vše vrcholí na konci filmu, kdy účastníci jízdy nijak nereagují na to co se stalo a stále jsou těmi ustrašenými a 'slepými' k násilí.