Drsnej Shaft (2000)

Překvapivě dobrá zábava s dobře se bavícími a hrajícími herci, hlavně Samuelem L. Jacksonem a Jeffrey Wrightem.

Zlomené květiny (2005)

Typický umělecký film, tj. nuda s divnými nebo vůbec žádnými dialogy, kde se marně ptám po smyslu filmu, u Billa Murrayho si nejsem jistý, jestli jeho herecký výkon není uměřený trochu moc.

Arizona Dream (1993)

Dal jsem to až napodruhé bez českého dabingu, hned je to úplně jiný film, krásný, poetický. Johnny Depp mezi dvěma báječnými ženskými - Faye Dunaway a Lili Taylor - to je opravdu sen.

Rambo III (1988)

Přátelé, ale tohle už je moc... Ani jedničku narozdíl od svých přátel (chlapů samozřejmě) nepovažuju za něco, k čemu by se bylo nutno vracet, ale budiž. Je to pohádka, která má ovšem vcelku realistické obrysy. Dvojka už byl průšvih - v podstatě znásilnění postavy, no a trojka už jsou bezuzdné supermansko-ideologické orgie. Neberu nikomu jeho názor, ale dávat tomuhle filmu plné hodnocení mi přijde zvrhlé, pánové.

Volver (2006)

Mám radši Almodóvarovy "homosexuální" filmy (Zákon touhy, Mluv s ní), případně filmy v podstatě tradičně řešící vztahy mezi muži a ženami (Na dno vášně) , které se psychologické věrohodnosti blíží daleko víc než tato (též Vše o mé matce) feministicky superidealistická selanka, kde se všechny ženy milují, obdivují a respektují, zatímco chlap je tu kreatura chlastající pivo u televize (co zneužívá svojí dospívající dceru - která má úžasný vztah plný pochopení se svojí matkou...)

Donnie Darko (2001)

Celý film jsem přemýšlel, jestli se náhodou nekoukám na ptákovinu a na konci jsem se spíše přiklonil ke kladné odpovědi. Nemůžu souhlasit s nadšenými ohlasy poukazujícími na režisérův věk, podle mě je to sakra znát, že to točil mladý kluk, který by chtěl moc a moc být "nevysvětlitelný" a to hned svým prvním filmem Problém je, že není ani zdaleka tak zručný(a od přírody vyšinutý) jako Lynch, s nímž je tuv srovnáván a kterého já osobně nikdy nepodezírám z pozérství. Richarda Kellyho ano.

Smrt panen (1999)

Hodnocení vychází z mojí silné averze k filmům o strašlivě složitém ženském vnitřním světě, kterému se omezení chlapi marně snaží porozumět. A ten závěr...

RRRrrrr !!! (2004)

Úlet, který ovšem není zas tak šíleně bizarní, jak se bylo možno dočíst z recenzí. Jde o velice infantilní a bezesporu originální komedii, jejíž přijetí závisí pouze a jenom na krevní skupině diváka. U tohoto filmu výjimečně souhlasím s celou škálu hodnocení od odpadu až po pět hvězd.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Mizerný odvar, ze Simpsonů se stala v podstatě bláznivá komedie. Simpsonovi ve filmu nesnesoui srovnání nejen se South Park , Peklo na zemi (což je, uznávám, hodně vysoká laťka), ale ani s celovečerními Futuramami (jíž jsem narozdíl od Simpsonů nijak zvlášť nesledoval). Simpsonovi jsou pro mě mrtví,

Hlava-22 (1970)

Alan Arkin není úplně dobrý Yossarian a konec mi nepřipadl zdaleka tak silný jako v knize, ale pořád je to velmi dobré zpracování.