Podzimní sonáta (1978)

Na třetí pokus (po Létu s Monikou a Fanny a Alexandrovi) jsem konečně poznal, co na tom Bergmannovi všichni vidí- Také zásluhou výborných hereček jsem celý film ani nedýchal (a to rozhodně filmy s ženskými hrdinkami nejsou můj šálek kávy)

Svatba upírů (1993)

Kdysi se mi to líbilo hodně, dneska si myslim, že je to pořád ještě slušná zábava. Poslední Soukupův povedený film.

24 hodin ze života jedné ženy (2002)

Vcelku pěkné drama s několika logickými mezerami a předpokládatelným koncem. Výborný Michel Serrault, šeredně přehrávající Frances Barberová v roli Mariiny švagrové.

Ajťáci (2006) (seriál)

¨Pro mně překvapení roku. Po dlouhé době jsem se u hraného seriálu nahlas smál.

Titanic (1997)

Nehorázný filmový kýč s těmi nejschematičtějšími a nejnepravděpopdobnějšími postavami. Co se týče údajně dokonalých triků, doporučuju dívat se pořádně. Jedna hvězdička za Kate Winsletovouj.

Čistá duše (2001)

Filmy Rona Howarda zkrátka nejsou pro mě. Tenhle mě ještě navíc dokázal pěkně VYTOČIT a nedovedu přesně říct čím. Kýčovitostí, chtěností, okázalostí, uplakaností... To pořád není ono, ale je to něco mezi tím. Russel Crowe hraje přibližně v polovině svých rolí výborně, v té druhé pak předvádí okázalé rádoby herecké koncerty (nejčastěji v Howardových filmech, také u Ridleyho Scotta). V Čisté duši jsem z jeho oscarové kreace dostával alergickou reakci.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Z prvních asi tak dvaceti minut jsem měl nepříjemný pocit, ře se Davidu Lynchovi nepovedlo znovu navodit atmosféru Městečka Twin Peaks, vzápětí mě ale film tak pohltil, že jsem mu ten začátek rychle odpustil. Opět skvělá zlověstná atmosféra, opět několik bizarních postav, navíc výborná Sheryl Lee v roli Laury.

Modrá laguna (1980)

V čem je problém? Nač tak příkrá hodnocení? Normální pohádka odehrávající se v nádherné přírodě, na ostrově, kde jsou bezvadné pláže a průzračně modré moře (přesně takový ostrov, o jakém jsem snil, že se na něj aspoň podívám) a vcelku normální romantický vztah dvou hezkých mladých lidí. Je to love story pro milovníky začátečníky (tzn. tak maximálně pro patnáctileté), tudíž nemá příliš smysl šťourat se v tom, že by ti dva pravděpodobně nepřežili, že kdyby ano, že by byli špinaví a nemocní... Mezi filmy pro tuto věkovou skupinu patří Modrá laguna již mezi klasiku a to právem. Stačí se podívat na jiné kusy tohoto žánru.