Iguo Igua (2003) (TV film)

Skvěle jsem se bavil hlavně díky Navrátilovi a líbili se mi i Elsnerová a Frej ml.

V erbu lvice (1994)

Myslím, že Ludvík Ráža uměl skvěle vytvořit ve svých filmech ponurou atmosféru (i když to byl bohužel často jeden z mála jejich kladů), dost mu k tomu pomáhala Hapkova hudba i výběr herců (Dlouhý, Kemr, Rosner). U pohádek pro děti to někdy mohlo vadit, k příběhu z temného středověku se však tento styl skvěle hodí.

Barva peněz (1986)

Film je zajímavý dvojí rovinou - Newman dává Cruisovi lekci v kulečníku a zároveň jakoby se svým charismatickým, uměřeným hereckým výkonem vysmíval Cruisově okázalé přepjatosti. V ostatních ohledech snímek, na který brzy zapomenete.

Ples příšer (2001)

Já to nějak nepochopil, co tim chtělo být řečeno. O Oscaru pro Halle Berry ani nemluvě.

Kašlu na lásku (2003)

Pro mě je to rozhodně jedna z nejzábavnějších romantických komedií vůbec, hlavní představitelé jsou bezchybní, režie značně nápaditá a konec, pravda, hodně překombinovaný.

Bohové se zase zbláznili (1993)

Netuším jak moc to je či není kvalitní či zábavné, v době zhlédnutí mi to přišlo jako "celkem sranda". Jiná doba no.

Afričan (1983)

Nostalgicky staromódní příběh, sólo pro dva skvělé (v jednom případě také velice krásné) herce.

8. míle (2002)

Příběh je velmi prostý, ale to mi moc nevadí. Prostředí je zachyceno výborně, Eminem hraje velmi slušně a po tomto filmu jsem přišel na chuť i jeho hudbě.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Nikdy jsem moc neměl rád Sováka s Horníčkem, třeba mě zastřelte. A Dva písaře se mi nikdy nepovedlo sledovat víc než půlokem.

Moulin Rouge (2001)

Nenávidim filmy s ukradenou hudbou (u nás to zavedli Hřebejk s Renčem). Snesu sebepitomější vlastní hudbu spíš než tyhlety tyátry Mamma mia či Moulin Rouge, kteří jsou nejenom parazity, ale ještě ke všemu strašně kýčovitými. Moulin Rouge je pěkná barevná pouťová atrakce, nikoli film.