Černí baroni (1992)

On ten film je v podstatě dost špatný, je to takový sled scének, herecké výkony jsou spíše ochotnické (Donutil, Landa), ale přesto ten film byl svého času pro nás naprostým kultem (nenávidim to slovo, ale v tomto případě neznám výstižnější) a dodnes ho citujeme snad nejčastěji ze všech filmů (absolutním vítězem se stává píchání a chlastání Rudolfa Hrušínského ml.). Jinak knižní předloha Miloslava Švandrlíka je absolutní pecka, pokračování vyšla tuším tři, nejlepší z nich je Ještě máme, co jsme chtěli. Doporučuju.

Eva tropí hlouposti (1939)

Ze všech komedií 30. let tahle zestárla snad nejméně a lze ji vidět znovu a znovu.

Krakatit (1948)

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek byla zpracována způsobem sotva průměrným. Hlavním problémem jsou herci. Nevím sice, kdo by se hodil na ing. Prokopa z tehdejších herců (snad Ladislav Boháč), ale rozhodně se na něj nehodí Karel Hoger, stejně špatně jsou obsazeni (a zahráni) i pan Carson, princezna a další. Kniha je mnohem živější, emocionálnější, ing. Prokop mnohem živočišnější a zoufalejší. Ale bez znalosti předlohy se na to asi celkem pěkně kouká.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Humor velice často překračující hranici trapnosti, ale některé díly byly opravdu skvělé

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Plné hodnocení platí pouze pro série s Michaelem J. Foxem. Charlie Sheen byl slabý(opět).

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Neměl jsem ten seriál rád jako dítě a po letech mi přišel snad ještě horší. Nevím čím to.

Království (1994) (seriál)

Vůbec nepochybuju o tom, jak moc chtěl Lars von Trier natočit něco děsně tajemného a mystického, ale já jsem u toho pravidelně usínal.