Švec (2014)

Téma veľmi zaujímavá a iste by sa s tým dalo pohrať a vytvoriť dielo možno aspoň o hviezdu zaujímavejšie. Sandler nehral zle, no myslím si, že s lepším materiálom by sa dokázal ukázať ešte lepšie. Hoffman toľko priestoru zasa nemal, čo možno bola škoda, pretože filmu ani nestihol pridať nejaký extra kredit. Najviac ma sklamal humor, ktorý tu takmer absentoval. Až na jedno uchechtanie pri zombíkovi som sa ani raz nezasmial. Keď sa usmievam, tak to za komédiu nepovažujem. Presne ani neviem prečo, možno okrem troch hercov tu žiadne výkony neboli, a teda ani žiadny humor. Potenciál nevyužitý a tá konečná miestnosť celkovo trápna. (SPOILER) aj tak už sú skoro všetci títo zákazníci po smrti. (/SPOILER) Celkovo také nemastné neslané. Dávam pevné 2* - 41%

Eternity (2013)

Skôr ako mysteriózny sci-fi, by som film označil za detektívku s prvkami sci-fi, takže je to niečo skôr pre fanúšikov detektívok. V prvom rade ma "očarili" herecké výkony. Galvin svoju postavu ešte celkom zvládal, no u ostatných už to šlo ťažšie. Za toto asi najväčšie mínus. Atmosféra bola taká, hm "prázdna". A to citeľne. Tvorcovia si to môžu ospravedlniť tým, že sa všetko odohrávalo v počítačovom programe. Ako ospravedlnenie by to ale mohli použiť aj pri prázdnych uliciach, plážach, budovách a cestách (alebo žeby taký prázdny bol celý Nový Zéland?). Nuž dobre teda. Sci-fi prvky neboli úplne zlé, no veľa originality nepobrali. Na filme ma pobavili veci, ktoré pôvodne nemali - skvelá NZ angličtina (nie Novo-Zámocká) a niektorí herci (priškrípnutý úsmev recepčnej či nóbl helpdesk). Isté je jedno. Na tri hviezdy to nestačí. 40% - 2*

Záchranáři (1977)

Jedna z tých menej známych Disneyoviek. Veľmi ma neohúrila. Animácia je napríklad v porovnaní s o 22r staršou Popoluškou výrazne horšia. Dej je trošku chaotický a nudný. Tiež tu chýba nejaký silný odkaz. Okrem slabého "keď sa máš zle, pozri sa na hviezdu a bude ti lepšie" si človek z toho veľa nezoberie. Napriek tomu som rád, že som to videl. Je tu pár úsmevných situácií a troška napätia. 60% - 3*

Určitě, možná (2008)

Ozajstné prekvapenie. Kombinácia slov "romantická" a "komédia" ma posledné roky neustále sklamávala. Preto som aj tu bol trochu pesimista. Od R.R. som čakal niečo pubertálne, ale tu ukázal svoj talent pre vyspelý a príjemný humor. Romantika tu fungovala dokonca ešte lepšie. Vadili mi tu len dve veci. Postava dcérenky bola IMO až moc chápavá, a mala trochu nereálne reakcie. Hlavne na konci, ako keby mamu kopla do pr... Druhou bol koniec. Zdal sa mi narýchlo a lajdácky dopísaný. Inak veľká spokojnosť. 86% - 5*

Digging Up the Marrow (2014)

Pseudo-dokument, kde sa bohužiaľ strašne, ale strašne moc kecá. Starší chlap zavolá maníka monster-dokumentaristu, že vraj objavil vstup do brlohu príšer. Najprv sa kecá 20 minút o tom, či vôbec majú točiť. Potom na nich kukne jeden bubák a ďalších 20 minút kecajú o tom, či je to pravé atď. Potom 20 minút chlapovi prestanú veriť a preverujú si ho. Nakoniec sa rozhodnú ísť na to miesto sami. Maník stratí botu a bojí sa strčiť ruku do diery. Potom sa to posledných asi 20 minút niekam pohne a celkom fajne skončí. Bohužiaľ tie tony kecania sa tomuto dielku nedajú odpustiť, no uznávam, že tie ľakačky boli fajn. Koniec dobrý, no väčšinou nuda. 32% - 1*

Appleseed XIII (2011) (seriál)

Z trojice, ktorú som videl (Saga, Alpha, XIII) je toto asi najslabšie. Najviac mi tu vadilo večné filozofovanie a opakovanie. Niektoré vety (spomienky) sa v oboch častiach opakujú možno aj zo 20 krát, a to je teda riadne na nervy. Hlavne keď chce človek sledovať dej + akciu, a ono to stále odskakuje na debilné mozaikové obrázky a spomienky, ako jej zosnulý manžel dáva kompas a vraví, že kompas ukazuje vždy na sever, či ho drží človek, biodroid, alebo robot (kompas sa pri tom neustále veselo točí, asi ho drží robot v zmagnetizovanej oceľovej ruke...) Ostatné zápory sú stráviteľné - strieľačkové boje (kde asi slovo munícia nikomu nič nehovorí) ma nebavili, postavy sa niekedy správali nezmyselne, no a trošku príliš sa tu filozofuje. Inak som spokojný. Príbeh napriek zdržaniam bol zaujímavý, nápaditosť slušná a animácia - celkom dostačujúca, hlavne čo sa týka prostredia, odrazy svetiel, lesk na perách Deunan :) Vcelku podarené, ale bolo už aj lepšie. 60% - 3*

Dračí srdce 3: Čarodějova kletba (2015)

Jednotka nebola trhákom prvej triedy, no dala sa pozerať. Dvojku som nevidel, no zrejme išlo o lacné pokračovanie, ktoré len ťaží zo slávy jednotky. Tu ide o podobný počin. Aj keď to nie je úplná katastrofa, nízky rozpočet je očividný. Herci nič moc, efekty celkom štandardné - veľmi neohúria. Príbeh tiež trochu gýčovitý. Nakoniec však na tom niečo bolo. Drakov mám rád a napriek rozpočtu sa im pár krát podarilo navodiť správnu atmosféru fantasy stredoveku. Tiež sa mi páčil nápad ghost-draka. Ak drakov nemusíte, kľudne ignorujte. 45% - 2*

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Otrasné béčko s otrasnými efektami. Napriek tomu sa mi veľmi páčil jeho nerd-ovský humor a hudba miestami typu Chiptune. Je vidno, že herci sú neherci (možno okrem Nerda), dej je tak umelý a absurdný, že mi neostáva nič, len mávnuť rukou. Trošku ma trápilo, že som ukazované hry nepoznal. Atari jednoducho nebola moja platforma v 80-tych rokoch. Keď pozrieť, tak len kvôli nerd-humoru. 46% - 3*

Čarovný les (2014)

Muzikál, a napriek obsadeniu celkom otravný. Dobrú kvalitu textov a choreografie som prestal oceňovať ešte pred polovicou, keď mi začala dochádzať trpezlivosť. Nápad spojiť niekoľko rozprávok do jednej a vzájomne ich prekrížiť sa mi páčil, väčšina hercov podala dobré výkony. Herecké aj spevácke/básnicke. No zaujímavosť príbehu bola loptou do vlastnej brány. Tak veľmi som chcel vedieť ako to bude pokračovať, čo sa stane, kto s kým sa stretne, že mi tie zdĺhavé opakovacie básňo-piesne riadne liezli na nervy. "Into the woods... into the woods" KU*VA, viem že ideš do lesa, tak už o tom nespievaj!!! "Into the woods..." och nie!!! Myslím, že toto povie za všetko. Ak máte trpezlivosť, obľubu v básňach, piesňach, v choreografii, a zaujal Vás obsah príbehu, budete spokojní. Každý z týchto bodov, ktorý na Vás nesedí pravdepodobne filmu uberie hviezdu z Vášho hodnotenia. U mňa 40% - 2*

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Zatiaľ posledné filmové spracovanie Ságy Duna. Knihy som čítal, okrem Detí duny, ktoré som nedočital, lebo ma prestali baviť pre svoju komplikovanosť a málo akcie. Týmto tak trochu trpela aj táto miniséria. Stále sa len niečo pripravuje, intriguje, a nakoniec keď má prísť buchnutie šampanského a bublinkový orgazmus, vyjde len trošku šumivej vlhkej pary... Napriek tomu však ľutujem, že som to nedočítal. Tretia časť bola tým ozajstným vyvrcholením minisérie. Plus väčšina toho, čím trpela tá predošlá, bolo v tejto napravené. Animácie už väčšinou nepôsobili lacno a rušivo (alebo som si zvykol) a angličtinu dobrú či zlú, som nepočul (alebo som to videl v kvalitnom CZ dabingu). Jedným z hlavných mínusov je zmena hereckého obsadenia. Jessica mi tu zo začiatku bola veľmi nesympatická a chýbala jej charizma. Stilgar naopak ukázal, že mal hrať aj v prvej minisérii. No a znovuobjavenie hercov, ktorí v minulej minisérií hrali niekoho úplne iného.... (Kříž, Táborský...) snáď si nemysleli, že ma oklamú. Každopádne, ako pre fanúšika Duny, aj keď prvé dve mini časti ma nepresvedčili, už po videní tretej nebolo pochýb, že dostanú plný počet. Plná spokojnosť 92% - 5*