Hangar 10 (2014)

Traja kamaráti sa vyberú "na huby" (hľadať poklady detektormi) na Železnú studienku (podobný úplne neškodný lesík). Sú tam trošku ilegálne a tak radšej hľadajú v noci. Uvidia a počujú zvláštne veci. Ráno zistia, že im auto zmizlo. Sú nahratí, GPS zlyháva, signál nie je, zablúdia a jednému z nich trošku hrabne. Ozaj sa to trošku podobá na Blair Witch, a je tam aj záber so stanom (až by človek čakal záber na soplík, alebo detské ručičky zvonku stanu). Z rodinky Found Footage je to priemer (v dobrom zmysle). Celkom pekne pracujú so zvukmi, svetlami a tvoria tak atmosféru. Nie však horrorovú, ale skôr takú záhadnú votrelecko-armádne-konšpiračnú. V tomto duchu sa to nesie až do konca, kde nám nejaké to ufo aj ukážu. Negatív je tu dosť. Väčšinu času divák len čaká... a čaká... zrazu hu@hu.hu, ozve sa maďarská sovička, vykríkne nadržaný jeleň, dievča zapiští, a potom zasa divák čaká. Zopár špeci efektov je trošku lacných a častý problém - postavy nekonajú vždy úplne logicky. Nie zlé, ale asi by som 1,5 hodiny mohol stráviť lepšie. 3* 47%

Memory Lane (2012)

Fast forward. Inak sa to nedalo. Podobné by natočil hocijaký maník s hobby kamerou. Nudné, vlečie sa to, feťácke ksichty... Ani tá Scifi téma moc zážitku nepriniesla. A keby sa babenka nesprávala ako cvok, mohla by byť celkom pekná. Neviem čo mi to malo povedať. Zbytočných 50 minút. Slabé. 1* - 21%

Chocolate Strawberry Vanilla (2013)

Príbeh niekoľkých dní v živote osamelého (a zrejme trochu zaostalého) zmrzlinára menom Wallace. Má to byť čierna komédia, ale veľmi som sa teda nesmial. Jeden deň horší ako druhý. Najprv si zrazí jediného spoločníka - mačku, potom ho šikanujú a okradnú. Ani farebnosť jeho zmrzlinárskej dodávky ma nepriviedla k úsmevu. Wallace (Glenn Maynard) žije sám a jeho deň sa skladá len z práce a pozerania telky. Má jeden obľúbený seriál a je vrcholne zaľúbený do hlavnej hviezdičky Katey (Kyrie Capri). Rád o nej fantazíruje a... iné veci (snáď iba večer, a nie vtedy keď predáva zmrzlinu). Jedného dňa jeho vysnívaná príde k jeho stánku na zmrzlinu a on je z toho úplne preč. Divák sa potom trošku začne tešiť a aj keď nedúfa (Wallace má ofinu a fúzy na štýl Adolfa H., slabošskú strhanú tvár, kríva na jednu nohu), skúša držať palce, aby motyka vystrelila. Potom Bum, motyka vystrelí, ale divákovi do celkového pocitu z filmu. Koniec sa mi vôbec nepáčil, aj keď konečne sa tam niečo dialo. K pozitívam - no niečo na tom je, film získal nejaké ocenenie za hudbu (k atmosfére celkom sedela), Glenn to zahral kvalitne a Kylie sa občas tvárila celkom sexy. Preto aspoň 2* - 36%

Dýdžejka (2013)

Čakal som od toho viac, aj keď vlastne ani nie som sklamaný. Hodnotenie je dosť kostrbaté. Napríklad čo sa týka hereckých výkonov, niektoré sú úplne otrasné pričom naopak Louise bola príjemným prekvapením. Boli momenty, keď som v nej videl nevinnú naivnú dvojičku Nicole Kidman (no na jej úroveň ešte trochu musí dorásť). Ohľadom kvality som často premýšľal, či to nemali zaradiť medzi TV-filmy. Veľmi mi nesedela práca s atmosférou. Áno, skákali síce hore dolu medzi piánkom a Trance, ale film sa celý čas držal v smutnej oblasti a ani veselé chvíľky sa od tej úrovne až tak nevzdialili. Najväčším pozitívom je hudba, ktorá veľa zlých pocitov zahladila. Hrá sa tam prevažne Trance a podobné kluboviny, čo je veľmi fajn. Trochu však vadí, že sa niektoré tracky viac krát opakujú. Veľká škoda je, že zlyhal podľa mňa hlavný odkaz filmu. Autor určite vie, čo to znamená hudbu precítiť a preniesť tento pocit na ľudí. Filmu sa však vôbec nepodarilo sprostredkovať a ukázať takýto prenos divákovi. Dokonca ani mne, pričom viem dobre, o čom hovoril. Dal by som dve, no za hudbu a chutnú tváričku dám 3* - 49%

Girls Against Boys (2012)

Celkový dojem: "prehnaná hovadina". Občas veľmi nepríjemné (keď sa chystajú už už vraždiť), občas celkom milé, občas pochopiteľné a inokedy zasa absolútne nepochopiteľné. Nepoviem - znásilní, tak nech ho dosekajú. Ale vraždiť len za nadržaný pohľad? Alebo za rozchod? Pritom policajt aj starší chlap mal rodinu... to tým kravám nevadí, čo tým deťom spôsobia? Neboli to top-chlapi, ale vražda je trochu moc. Tá (krajšia) krava to nakoniec pochopila, keď umrel úplne nevinný chalan a spravila to, čo mala hneď v polovici. Dosť divné boli niektoré reakcie (ako Shae reagovala na prvú vraždu v byte... WTF? alebo málo kriku pri mučení). Čo sa týka kladov, tak na B-čko to bolo celkom "uhladené" (ako vraví G.Stobbart) a malo to celkom správnu atmosféru. No nakoniec dávam len 2* - 40%

The Scribbler (2014)

Veľmi zaujímavá jednohubka pre tých, ktorí tento noir - pochmúrny štýl preferujú. Dobrá je tu práca s napätím. Záhada sa tu pekne pomaly odhaľuje a noir atmosféra je dobre dopĺňaná hudbou a slušným vizuálnym spracovaním. Zaujímavý je hlavne námet. Zdá sa mi celkom originálny. Škoda, že jeho potenciál nebol plne využitý. Mínusov tu nie je málo, ale tak nejako som im odpustil tých zopár amatérsky zvládnutých scén (počas dažďového súboja na 1sekundu prestane pršať), chyby v trikoch a deravú logiku. Každopádne tú hodinu a pol neľutujem. 70% 4*

Kaboom (2010)

Nízkorozpočtové B-čko, ale tak dobre zamaskované, že jednu hviezdu dostáva len za to. Nie často človek vidí dielo, ktoré ho dráždi všetkými možnými smermi. Teen, humor, sex (homo, bi, hetero), napätie, mystery, a možno trochu horror. Často to zachádza do extrémov a absurdností, po ktorých sa postavy správajú, akoby sa nechumelilo. Toto a tiež rôznorodé postavy zabezpečujú nepredvídateľnosť - hlavný ťahač filmu spolu s dobrým hereckým obsadením. Každú chvíľu zvoní telefón a niečo sa stane, niekto má problém, napíše tajomný priateľ, príde záhadná správa... Človek sa nestíha ani nudiť. Možno neobvykle počas sexuálnych scén. Ak človek nie je vyslovený homofobik (ktorý to vypne pri úvodnej scéne), niečo si na tom nájde. Mínusy sú v tom, čo z B-čkovosti nedokázali zakryť. Riadny fail bol Smithov otec (našťastie ho tam moc neukazovali). Koniec, (vysvetlenie + ukončenie) šiel tiež trochu prirýchlo, no po tých 80-tich minútach je na to človek tak nejak pripravený. (ak dáte menej ako 3*, určite ste na Kinseyho škále 0, alebo 6 - takže nuudaaa :-) Ja dávam skvelé 78% 4*

Real Playing Game (2013)

Začiatok vyzeral ozaj sľubne. Dokonca ma napadla podobnosť s TRONom. Potom sa to zopsulo - blbým pravidlom o zabíjaní. Vyvstala prvá veľká otázka. Kto by platil veľké prachy za užívanie si mladosti, keď by to bolo pod podmienkou, že musí každú hodinu vraždiť, prípadne trpieť smrteľnými bolesťami? Ja teda nie. Platil by som za svet, kde si 10 hodín môžem naplno užívať. Toto mi skazilo pocit z celého filmu. Vadilo mi tam zopár ďalších logických nezmyslov, nejasne definované pravidlá a neprirodzené zmeny charakterov postáv. Nápad, aj keď nie je úplne originálny, stále sa tam nájde niečo nové a zaujímavé (bonusy :). K hereckému obsadeniu nemám námietky, ale bol to len prijateľný priemer. Ostatné bolo také nevýrazné a koniec taký nijaký. Pozrieť a zabudnúť. Ošúchaných 45% - 3*

Zero Charisma (2013)

Scott je nechutný zakomplexovaný pako. Od začiatku som sa snažil držať mu palce, súcitiť s ním, ale on sa stále len choval ako ten najväčší pako a despota. Ľutovať som ho nedokázal. Jediné, čo som ľutoval bolo, že naozaj existujú takíto ľudia a kvôli nim dochádza k vrcholne trápnym situáciám. Táto atmosféra trápností trvá počas celého filmu, a každá nádej na nápravu končí zasa späť v kýbli. Do 2/3 filmu som autorom nadával, že mali film radšej nazvať "Get rid of that dick". Bolo by to výstižnejšie. Film má však aj kladné stránky. Scott má ako GameMaster slušnú fantáziu. Keby na tom postavili aspoň jednu/dve pozitívne scény, hviezdu by som pridal. Atmosféra je tiež často zručne doplnená epic hudbou. No a nakoniec sa celý príbeh zdanlivo urovná a skončí aspoň relatívne dobre, aby od toho divák neodchádzal smutný. Po pozretí mi to však nič moc nedalo. Hlavný odkaz som nepostrehol a jediné čo si odnášam je, aký bol Scott pako. 38% - 2*

P-51 Dragon Fighter (2014)

B-čko ako vyšité. Keď však ste na to pripravení, možno mu odpustíte hrozné výkony herečiek (herci celkom ušli), trápne zábery na pilotov (v štúdiovom kokpite) a nezmyselné konanie (piloti skoro nemanévrujú a na drakov zo začiatku skoro vôbec nestrieľajú). Napriek tomu sa na to celkom pohodlne pozeralo. Hlavné body dávam za nápady (nazi+draci vs lietadlá, tetovania na dračích krídlach) a relatívne slušné animácie. Trochu ma sklamala postava Českého pilota Kuttelwaschera (voľným prekladom huba nevymáchaná), ktorý bohužiaľ zařval ako prvý. :-( Ak vás zaujal nápad a viete filmu odpustiť malé aj väčšie nedostatky, pozrite si. Ľutovať budete len trochu. Dávam slabšie 3* - 49%