95ers: Time Runners (2012)

Podľa mňa riadna pecka. Vôbec ale nie vďaka hercom a ich výkonom. Áno, tie sú slabé, silno B-čkové a občas mi dosť vadili. Keby šlo len o to, viac ako jednu hviezdu nedám. V mojom prípade to ale ako na Nitro-Booste doplnila tématika cestovania časom. Do toho rátam scenár (nápaditosť, teoretická rozpracovanosť), sci-fi prvky (zobrazenie línie času + multi-pokus, ozveny), konšpiračná časť - nech robila, čo chcela, vždy boli na ňu pripravení + pôvodný vynálezca. Veľmi som trpel tým, že som nemal titulky (ani EN), takže som si istý, že keď budú, uvidím to znova. 87% - 5*

Mosazná konvice (2012)

Nápad dobrý. Odkaz tiež celkom poučný. Vôbec mi ale vôbec nesadli herci a nepridali tomu ani role, ktoré hrali. Nesympatický pod-papučista nevie svojej chamtivej ženskej povedať ani slovo a nechá sa viesť jej túžbou po peniazoch. Konanie oboch som často nechápal a na ich mieste by som konal diametrálne inak. Boli tu aj svetlé momenty, pri ktorých sa dá aspoň v mysli chechtať, ale druhý krát už to vidieť nechcem. 40% - 2*

Robot a Frank (2012)

Pekné. Trochu smutné (Alzheimer je hrozná choroba - z osobnej skúsenosti), ale aj veselé a tak nejako roztomilé. Blízka budúcnosť, roboti sa začínajú hromadne používať ako služobníci, pomocníci či opatrovatelia. F. Langella svojho Alzheimera zahral veľmi verne, pričom niekedy aj dobre hral, že ho hrá. Postava robota bola tiež kvalitne napísaná. Bol bez emócií, ale predsa z neho divák niečo cítil. Najprv chladne a ticho znášal odmietanie, pričom vytrvalo chcel Frankovi pomôcť. K tomu všetkému prekvapivo otravné vedľajšie role pre Liv a Jamesa a nakoniec citové odhalenie od S.Sarandon. Veľmi ma to bavilo (super bola komunikácia 2 robotov :) , príjemná zmes emócií. 90% - 5*

Bouře (2010)

Nie veľmi podarený pokus Britov o elementovú romantickú rozprávku v Čínskom štýle. Aj keď to nebola vôbec katastrofa, na ladný a vzdušný Čínsky štýl to nemalo. Vadila mi hlavne tá všade prítomná britská angličtina, ktorá sa k tomuto žánru ale vôbec nehodila. Príbeh celkom fajn, ale veľmi často som sa pri tom nudil. 49% 3*

Jsi tam? (2010)

Ste sa museli zblaznit... Taka hlupost. Som byvaly gamer, introvert a s malym problemom prezivania citov, ale tento chlapetz bol extremny puk. Ticheho civenia do prazdna bol tento film az prilis plny. Chlapetz je hrac, je tichy, hanblivy. Ked hovori s kamosmi, zda sa normalny. Ked stretne zensku, stava sa z neho koktajuci konsky trt, ktory nevie ani podakovat, alebo povedat sorry. A ked uz nieco povie, az ma hlava boli, ako casto som si daval FacePalm... Priebeh filmu: Hra, civenie, chalani, 10sekund zenska wow, civenie, hra, ticho, zenska zasa, trapny moment, civenie, ticho, zenska, civenie, trapne reci, trapne civenie, trapny second life. Inak SL je v azii velmi oblubeny, napriek tomu, aky je skaredy (graficky). Chlapetz x krat nedokazal pochopit, ze je navyse a ze ma zmiznut. Ale platil pekne, takze nevadilo... No a potom koniec...? WTF? A o com to bolo? 17% 1* za Tchajwanku a Tchai prirodu.

Spirit in the Woods (2014)

Podľa mňa slušný found-footage na štýl Blair Witch. Situácie mi vyvolávali zimomriavky, tak ako sa patrí, ale po BW sa vždy už len pousmejem, keď niekto tvrdí, že je to naozaj f-f, ktoré odniekadiaľ zohnal. Dej je klasika: Parta puberťákov sa vyberie do Sebevražedného lesa v Ohiu / USA, kde chcú niečo pre svoj prírodopisný projekt. Najprv je to sranda, ale potom sa to všetko pos**ie, pretože les ma pre nich svoj vlastný plán... Aj keď trvá asi 2/3 filmu, kým sa niečo začne diať, dokázal som sa baviť aj na tých priblblých amíkovských IQ<90 rozhovoroch. Koniec však celkom dosť sklamal. Videl som aj horšie, ale nakoniec dám len 40% - 2*

Dárek do cely č.7 (2013)

Kórejská Zelená míľa. Vlastne jej siaha max možno po kolená, ale aj to je už riadne dobrý výkon. Film na mňa zapôsobil podobne silno. Jediná škoda, že tam pár vecí tak kórejsky prehnali, či príliš zjednodušili. Stačí si však zvyknúť na trochu kriku a ak ste rodičom, spoznáte film, ktorý nenechá Vaše oči suchými. Zahraný je dobre, hlavne malá Yean Seong ale najsilnejším faktorom sú emócie scén. Tešia, rozosmejú, trhajú srdce, rozplačú či hnevajú. Možno len tú "rozlúčkovú" mierne prehnali. Odporúčam každému, kto chce film cítiť. 89% 5*

R100 (2013)

SM úchylačina. Asi mi niečo nedošlo, lebo viac ako 1* tomu nemôžem dať (Nemám ešte 100 rokov). Ďakujem Vám za vysoké hodnotenia, kvôli ktorým som sa rozhodol to vidieť. Pripečený zostárnutý Japončík nevie čo so sebou, tak sa upíše SM klubu a potom sa diví, keď mu to začne liezť do súkromia. Ono sa tu iste nájde niečo zaujímavé, ale na vyššie hodnotenie mi to nestačilo. Chýbal mi tam celkový zmysel, odkaz, hocičo. Jednu hviezdu dávam za: 1. Sebakritický "štáb?" cez prestávky, 2. grafické zobrazenie "ukojenia?" s úsmevom od ucha k uchu a očami ešte šikmejšími, 3. Total mega ukojenie a-la Beethoven, 4. "Žeby zemetrasenie?" 5. mini nádych horroru "kedy ho navštívi ďalšia?"

Ragnarok (2013)

Na nórsky film veľmi dobré. Tempo je trochu pomalé, ale takým prirodzeným spôsobom. Začína to kľudne, ako výlet archeológa s deckami za pokladom. Potom sa to stupňuje až kdesi kúsok pod úroveň Jurassic Parku (aj tam som sa bál o tých faganov). Pohľady na krajinu + hudba sa mi veľmi páčili. Výkriky monštra boli tiež celkom podarené. Iste mohlo byť akčných scén viac, aj scenár mohol byť kvetnatejší, ale pobavilo. Neľutujem. 72% 4*

Krrish 3 (2013)

Najprv som chcel dať 2*. Film vo mne vyvolával veľmi rozporuplné pocity. Začnem negatívami: Úvodné zoznámenie s predošlým dejom mi prišlo ako telenovela, v tom duchu bol aj pomalý začiatok. Špeciálne efekty sú niekedy až trápne skazené, no tak nejako mi to nevadilo. Dej je dosť predvídateľný a metráž by som určite skrátil pod 100 minút. Pesničky ma na rozdiel od tých v 3 Idiotoch vôbec nebavili, a pretočil som ich. Jazyková zlátanina Hindu a Angličtiny mi niekedy riadne liezla na nervy. Reakcie postáv boli občas detinské a naivné. No a nakoniec všadeprítomní Hindu bohovia, modlenie, viera... Hlavným kladom filmu je vizuál. Indické filmy sú plné lesku a farieb, teda plus za kameru. Herecké obsadenie je asi top z celej Indie, Priya je zaslúžená miss world 2000, skvele tu vyzerá aj Kangana. Ako chlap môžem tiež kladne ohodnotiť sympatického Hrithika, ktorý v kostýme s večne vlajúcim kabátom vyzerá ozaj frajersky. Za toto film dostal tretiu *. Štvrtú dávam za pocit, ktorý vo mne z neznámeho dôvodu po videní zostal.