Zlodějka knih (2013)

Úžasné. Skvelý zážitok víru citov. Krutá doba opísaná z nežného pohľadu dospievajúceho dievčaťa. Správna atmosféra snímku prišla v prvých sekundách a ostala tam až takmer do konca (ale o tom neskôr). Vďačí za to symfónii výborných a uveriteľných hereckých výkonov hlavných postáv, hudby a zvukov v pozadí. Výber hercov bol trefný. Tématika pohľadu na WW II z uhla Nemeckých dedinčanov tiež zaujala a bola skvele spracovaná. Naposledy som niečo takéto cítil pri čítaní "Na západe nič nové". Nakoniec ešte kvitujem skvelý nápad, dať úlohu rozprávača cynickej Smrti. Ak zvažujete ísť na to do kina s niekym blízkym, neoľutujete. Vyčítať môžem to, že dievča hrala jedna herečka, pričom mala zostarnúť o 6 rokov. Ale najviac to pos**li na konci s tým jabĺčkom. 94% Skvelé.

Stážisti (2013)

Áno, súhlasím so všetkými, čo v tom vidia propagáciu všetkého G... Ale vravím Vám "A ČO?". Som z IT fachu, takže sa ma téma celkom týka a vtipy z tejto oblasti ma bavia. Hlavný mínus je, že sa tam rozpráva veľmi rýchlo, človek si to nestíha prekladať, a už vôbec nie čítať titulky. Dabing si však neviem predstaviť, mohlo by tam veľa dobrého ujsť. Tiež herecké duo Wilson + Vaughn už mi začína liezť na nervy. Tu si zahrali to, čo naozaj sú - starnúci dinosauri. Napriek tomu dávam tesné 4* pre celkový dobrý pocit.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Knoxville a celý JackAss už je proste obohraný a pri snahe vymyslieť niečo nové a vtipné už sa dostáva do trápností a nechutného humoru, čierneho či iného. Snímku som prepozeral s častým pretáčaním, lebo som sa hanbil za toho trápneho dedka. Malé plus si zaslúžia nefalšované reakcie ľudí, ale tak to s Candid Camera býva. Zasmial som sa možno 3-4 krát, inak len samý facepalm, zhnusený kyslý ksicht a oči dokorán, že "čo to za d*bila"... 20%

Slepý detektiv (2013)

Predstavte si nadopovaných expresívnych a nesympatických kamikaze aziatov zobrazených expresívnym režisérom v expresívnych situáciách. To všetko ešte znásobte, pretože v tejto snímke sa naozaj preháňalo. Nie však stále. Bola to akási sinusoida, teda raz prehnané, inokedy kľudné a rozumné. Práve v týchto kľudných údoliach to bolo pozerateľné a zaujímavé. Detektív, ktorý rieši viac prípadov naraz. Herci mi neboli príliš sympatickí, ale svoju rolu splnili. Celkovo by som film neodporúčal, ale rozumiete Hong Kongskej psychike, a obľubujete ich filmy, zrejme to neoľutujete. 35% (+4 za šibnutého masového vraha :)

Hroši v Africe (1979)

Už od detstva asi jeden z mojich najobľúbenejších s touto dvojicou. Nezabudnuteľné scény, chytľavé až epické africa-songy a samozrejme mlátička ako sa patrí.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Tomuto seriálu takmer niet čo vytknúť. Najviac mi vadia škaredo nakreslené pretiahnuté tváre a chudé postavy. Hudobný doprovod je zasa väčšinou len drobnou modifikáciou, prípadne kopírovaním hudby z Legacy. Sú to však len detaily. Atmosféra aj pocit, že sa nachádzame v Gride je tu porovnateľne dobrý ako v Legacy. Tiež sa mi páčia recyklované zvuky z pôvodného Trona. Dej je skvelým doplnením príbehu. Miestami sa autori naozaj pohrali s novými nápadmi. Ako fanúšik - 95%

6 giorni sulla terra (2011)

Film začína celkom naostro. Vedec hypnotizuje mladé dievča, a dostáva sa k jej zážitkom z únosu mimozemšťanmi. Neskôr však narazí na priveľkú rybu - dievča do ktorej sa vtelil nejaký TOP mimozemšťan, a začnú ho naháňať všetci ostatní vtelenci. Odvtedy však atmosféra stagnuje, ale stále na akejsi znesiteľnej atmosfére skúmania, napätia a naháňačiek. Na konci trošku povyskočí a tak zachová celkovému dojmu hodnotenie jemného nadpriemeru. Ako hlavný mínus by som uviedol faktickú stránku. To čo Davide deklaruje, a aj iné faktické drísty vo filme sú docela jasný nezmysel. No ale predsa to je Sci-Fi, tak čo. Celkovo je to dosť nekvalitná snímka, ale jej hlavným plusom je originálny nápad spojiť mimozemšťanov, dušu a zvukové frekvencie. Tiež sa sem tam ukáže aj nejaký alien, ale iba aby sa nepovedalo. 3* - 55%

The Gamers: Hands of Fate (2013)

Magori! Parta nerdov, ktori su do svojho herneho sveta tak zamilovani, ze im neprekaza vyzerat pred zbytkom sveta ako magori. Kartove hry poznam len z kraja a plne som rozumel asi polovici o com sa tam toci. Prave preto som s hrdinom zdielal rovnaky uhol pohladu. Humor mi vyhovoval, vyrazne nekvalitne vlozky z in-herneho sveta mi vobec neprekazali. Krasne sa tu potvrdilo jedno: Nezalezi, co mame radi. Ak to milujeme, podme do toho celym srdcom a budeme stastni. Nepatrim k tymto nerdom, ale rozumiem im a zavidim. Nic podobne som este nevidel a zvazujem pozriet si dalsie podobne vytvory.

BattleTech (1995) (seriál)

Bohužiaľ zatiaľ neexistuje adekvátne filmové / animačné spracovanie sveta BattleTech / MechWarrior. Ako veľký fanúšik knižnej aj hernej série čakám, kedy to príde. Seriál je sám osebe veľmi slabý. Animovaný je striedavo kreslenou formou a veľmi zastaralo počítačom (súboje Mechov). Dej je niekedy veľmi urýchlený a inokedy zasa nudný. Najviac ma však sklamalo, že ako jediné (iné nepoznám) TV spracovanie fiktívneho univerza BattleTech, mohol tento seriál sprostredkovať jeho klady širšiemu publiku. V tomto však zlyhal na plnej čiare.

Zamilovaní blázni (2005)

Na túto tématiku už som videl Temple Grandin aj Adam. Tento bol z nich asi najhorší, aj keď stále celkom pozerateľný. Herci to nehrali zle, ale často (hlavne u ostatných autistov) sa mi ich hranie zdalo príliš prehnané. Hlavným mínusom je celkový chaos vo filme spôsobený kričaním po sebe a rýchlymi dialógmi (na ktorých pochopenie človek niekedy nemá dosť času). Druhé mínus je subjektívne - necítil som žiadny vplyv na moje city ako napr. pri Temple G. Zanechaný dojem je teda veľmi slabý. Ako celok to však zaraďujem k tej lepšej polovici. 55% 3*