Ve znamení zběsilosti (2013)

Ani neviem čo presne to bolo. Komédia - trápne čín-kongské vtipy, pár pokusov o paródiu. Toto ma veru nedonútilo ani k úsmevu. Krimi - ok, vrah, zápletka, rozuzlenie, táto časť ušla. Akčný - asi som nemal náladu, ale súboje ma nebavili, aj keď očividne boli zahrané dobre a možno aj vtipne. Pozerať sa dalo aj na tých zopár chutných dievčat s peknými tváričkami. No a JetLi už predsa len nie je najmladší a tu mu rola dosluhujúceho policajta celkom sadla. Mnohí by sme ho iste radšej videli viac, ale mne sa tam hodil. Napriek všetkému, celkový dojem "trápnosti" sa niesol filmom až do konca, takže viac ako 2* mu nedám (41%).

Vykrutasy (2011)

Svizna vtipna komedia, kde nie su takmer chvile, kedy by ste sa nudili. Ano, je tu niekolko detinskych situacii a az neuveritelnych "cirkusovych" vykonov. Je to vsak komedia pre celu rodinu, takze drobnosti sa odpustaju. Ak nesuhlasite, pohlad do krasnych oci M.J. vas presvedci. Rustina jej tiez sadla a herecke vykony K. Ch. a ostatnych jej prijemne stihali. 83% 5*?

Agent Beetle (2012) odpad!

Toto vyzerá, ako by to zbúchala partička študentov ako bakalárku. Trápni neherci, trápne kostýmy, nezáživný gýčový dej. Fuj, pozrené cez FF >>. Zbytočné sa tým zaoberať. 5%

Rise of the Fellowship (2013)

Ako prve treba povedat ze to vyzera ako amatersky film, obsadeny nehercami. Dokazal som vsak na to pozerat a nevypnut, nie vsak kvoli hlavnej postave. Keby ho niekde na zaciatku preslo auto, ostatni by to dohrali bez neho. Viac sa mi tu pacila Goth Gamerka a smejo tlstoch. Tento film na hercoch ale nestoji. Zaujimava je vsade-pritomna analogia (pozor, nie parodia) na Pana prstenov, ktora sa im celkom darila, dokonca par krat bola aj vtipna. Dej bol taky pohodovo priemerny s asi dvomi prekvapeniami. Je tu vsak aj kooopec trapnych scen a zbytocnych natahovaciek, takze mozeme ocakavat vela 'odpadov'. Zabery zo samotnej 'hry' ma vobec nenadchli, vyzerala primitivne, asi ako ta z Ben X. Ak na svet herneho nerd-fantasy nie ste, vyhnite sa tomu. Ak ano, dajte mu sancu. 52% 3*

The Prodigies (2011)

Veľmi zaujímavý snímok. Dobrý originálny nápad, pekná svojská animácia, slušne rozvinutý dej, ešte znesiteľná úroveň násilia, a ani psychologická a citová stránka neostala bez povšimnutia. Vytkol by som snáď len nesprávne vyváženie zločin-trest. Trpeli aj nevinní a naopak násilník by si zaslúžil trpieť trochu viac. Ale čo by človek čakal od 13 ročných géniov? 5*

Retornados (2013)

Máte cukrovku? Musíte si denne pichnúť inzulín, aby ste mohli žiť normálne? Tento film mi pripadal ako o Vás, ibaže ak si nedajú dávku títo ľudia, ohrozujú nielen seba. Námet vrcholne zaujímavý. Dosaďte si ho ako sequel takmer ktoréhokoľvek zombie filmu. Ako však bude spoločnosť brať tíchto ex Z cukrovkárov? Film má veľmi málo znakov horroru, aj keď na môj vkus tu krvi málo nie je. Dôležité je nečakať horor a žranie mozgov, ale skôr zamyslenie. Naozaj by ich ľudia brali ako náckovia židov? Značkovať, izolovať, postrieľať? A ako by ste sa správali, keby jeden Ex bol Váš blízky? A hlavne, keď liek je v nedohľadne a dočasné dávky sa nedajú zohnať. Tak ja by som určite nebehal s kufríkom a nekričal do telefónu "Mám 50 dávok, hurá!!!" Ako vravím, námet skvelý, psychologická časť tiež, dej nebol nudný, ale pár vecí zbabrali a Kate mi vôbec nesadla. Tesné 3*

Thór – Legendy z Valhally (2011)

Príbeh si trošku upravuje severskú mytológiu. To mi však nevadilo, niektoré veci tu stvárnili celkom milo (dúhový most, hovoriace kladivo). Animácia sa mi zdala nešikovná a škaredá. Rozprávka je plná hluchých momentov a nezdaril sa im ani pokus o mučednícku vedľajšiu ne-postavu sedliaka, ktorému stále búrali stoh sena. Som ale rád, že som videl. 54%

Knights of Badassdom (2013)

Dalsia nerdovina. Tentokrat so stipkou horroru a krvi. Ak si clovek odmysli, ze tieto LARPy su traposina, ak v tom skusite zit s nimi, je to celkom prijemne sledovanie. Niektore vtipy dokonca su aj vtipne. Potom sa to zacne krvaviet. Ak nerdov nemate radi, sranda tu zacina. Ak chcete kvalitny krvak, tak sranda konci. Efekty su celkom lacne. Na hercoch mi ale skoro nic nevadilo, Summer v kostyme bola celkom zaujimava. Dej nie je extra prekvapivy, nepochopil som ale doom metalu (kuzlo?) na konci. Najhorsi na filme je havny monster. Je riadne trapny. Napriek. vsetkemu tesne 4* - 62%

Mizející vlny (2012)

Psycho-lyrický otras. Sci-fi je tam jedine stroj na spojenie dvoch myslí, inak je to samá úchyláčina, humusné tekutiny a ich mixy. Herci maximálne nesympatickí, herečky špatné ako bradavica na ri.. Hviezdu dávam za silu, aj keď hnusnej, atmosféry a za hlbokú myšlienku, ku ktorej som sa však ešte nedopracoval. Možno pred smrťou... Dosť by ma zaujímal mind-fuck komentár takého Verbala, ale ak by to pozeral kvôli mne, asi by mi to dal riadne vyžrať. A ozaj, 5 min.čumieť na bežiacu bielu prdel... Zážitok, ktorý už nechcem zažiť.

Smash & Grab: The Story of the Pink Panthers (2013)

Zaujímavý dokument o skupine "Ružových panterov", ktorá vykráda zlatníctva po celej Európe, Ázii a ktovie kde ešte. Dozvieme sa niečo o ich vzniku počas vojny v Juhoslávii, pozrieme si záznamy s niektorých lúpeží, rozhovory s policajtami, interpolom a aj niekoľkými pantermi. Dokument je pekne spracovaný - animované postavy pre zachovanie anonymity, zábery bezp.kamier. Zaujímavý zážitok. 70% - 4*