Rytíř Zrezivělý (2013)

Rozprávka je animovaná celkom slušne na tú dobu. Určite by to však šlo aj krajšie, niekedy to vyznelo veľmi nešikovne. Príbeh originalitou veľmi neprekvapil. Dej bol plný hluchých momentov. Niečo však na tom pozerateľné bolo a pár krát som sa aj usmial. 40% - 2*

Dobytí pláže Juno (2010) (TV film)

Prvá, dôležitá vec, ktorú si treba uvedomiť je, že ide o dokument. V priebehu celého snímku počúvame rozprávanie troch veteránov a pritom sa dívame na filmové stvárnenie toho, čo dialo pred a počas útoku na pláž Juno. Z pohľadu dokumentu je to fajn, znova som sa dozvedel niečo nové. Pritom som si užil prostredie obrnenej pláže, Normandskej prírody a chvíľku mierne drsnej akcie. Tu som trpel spolu s umierajúcimi kanaďanmi, takže to zapôsobilo. Akcia však nie je hlavným ťahačom snímku (lepšiu akciu som videl napríklad v Band of brothers). Viac snahy tvorcovia dali do psychologického odkazu typu "vojna je zlá", "aj nepriateľ je len človek plniaci rozkazy" atď. Mínusy dávam za to, že podobné odkazy počúvame z každej strany, a za málo akcie (posledných 20 minút tvorí interview s veteránmi). Ak máte radi históriu a WWII, pozrieť sa to určite oplatí. 70% - 4*

太极2:英雄崛起 (2012)

Pokračovanie jednotky, celkom podľa očakávania. Čínske nereálne fantasy efekty, máličko steamPunk, hŕstka humoru, a hlavne veľa súbojov. Oproti jednotke však bolo trošku menej game-efektov, ale to je len detail, napriek tomu je to príjemne strávený čas. 70% - 4*

This Is Not a Movie (2011)

Edwardova One man show (takmer). Nemôžem si pomôcť, stále v ňom vidím nacistu, tá rola je s ním už zlepená (asi ako Jablčný koláč a Jason Biggs) . Aj keď už máličko v rokoch, stále vie zúriť, robiť frajera a hlavne mudrovať. Mudrovať moc a veľmi. O tom je celý not-movie. Úvahy o všetkom možnom, čo na svete existuje, alebo sa deje. Väčšinou mi to pripadalo ako ožranecko-feťácke krčmové reči, ale sem-tam trafil dobrú pointu. K humoru pridávajú aj video vsuvky. Hodnotiť tu ani nie je čo, pretože to nemám ani s čím porovnávať. Ed nie je top herec, ale nevadil mi. Atmosféra čierno-biela a napriek kriku celkom pokojná. Dej to takmer nemá. Nevadilo mi to, ale nič mi to neprinieslo. Možno v krčme spomeniem nejaké tie frky. 51% - 3*

Prokletí Midasovy skříňky (2013)

Mierne nadpriemerný dobrodružák na štýl mladého Indianu Jonesa. Aj efekty sú zhruba na rovnakej úrovni. Celkový dojem mi úplne pokazil hlavný hrdina. Nielen že má divné ženské meno, ešte ho hrá herec - niečo medzi Harry Potterom a Frodom, ktorý sa mi tam vôbec nehodil. Vytvoriť mierne mystickú atmosféru sa im tu však celkom podarilo. M.Sheen hrá celkom dobre, nezaostáva ani Lena a Sam Neil to tentokrát nekazí. Vcelku príjemný kuk možno aj s deťmi. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie, ak bude. 52% - 3*

Ve jménu krále 3: Síla medailonu (2013)

Úvodné titulky nezačínali zle. Napínavá atmosféra. Potom človeka napadlo, že toto asi bude nejaké lacné B-čko, no vyzeralo to celkom akčne, takže nádej ešte neumiera. Keď po úvode zaznela tá bulharská angličtina, čakal som, že to také bude len zo začiatku. Bohužiaľ nie. Asi som grammar nazi, ale tá gramatika mi bola ako päsť do oka. V "Zlodejke kníh" mi silno-nemecká angličtina sedela ako šerbeľ na prdeli. Tu nie, no skúsil som to vydržať. Akcia, animácie, kamera, to všetko by ako B-čko celkom prešlo, ale ďalšou veľkou chybou je dejová línia. Dej sa vyvíja podivne rýchlo. Napríklad hlavného hrdinu stretnú dve princezné a ani nie o minútu už mu plne dôverujú a o ďalšie dve minúty sú urazené, že aký je to hajzeľ sebecký, keď im nechce pomôcť poraziť zloducha... úsmevné, ale mňa to nepotešilo. Tiež ich nepoteším 15% - 1*

C.O.G. (2013)

Nie som si úplne istý, čo film vlastne chcel povedať. Mám z toho 3 rôzne pocity. Jeden kresťanský, jeden ateistický a jeden neutrálny. 1. Kresťania radi kritizujú LGBT (je to aktuálna téma). Vykreslenie Curlyho ako homosexuála, ktorý si chce sex vynútiť je medzi kresťanmi rozšírená (no v 99,9% prípadoch mylná) predstava. Tiež sa mi zdalo ako by hovorili "Staň sa veriacim a budeš šťastný...", čo sa aj na chvíľu zdalo, no potom (2.) sa ukázalo, že viera z človeka predsa len lepšieho nemusí urobť. 3. Je tiež možné, že autor chcel ukázať niečo z každej strany. Každopádne ten film nepovedal všetko čo mohol, ostalo tam veľa otázok otvorených, nedopovedaných. Potenciál aj atmosféru mal dobrú, len ma hnevá zbytočne veľké rezíduum otáznikov. 3*

Ona (2013)

A ja som si myslel, keď som sa zabuchol online, bez osobného stretnutia, že som divný. Námet je ozaj zaujímavý a nedalo sa pri ňom jednoducho vypnúť myseľ. Aj keď sa dej vyvíja dosť pohodovým pomalým tempom, nútil ma premýšľať neustále, predpovedať, predstavovať si tam seba. Nenudil som sa ani sekundu. Bol som nervózny, kedy zasa Sam niečo povie, zistí, rozhodne sa. V jednej chvíli som videl ukončenie typu SkyNet... no to by bolo už veľmi hardcore. Film dýcha atmosférou nie veľmi vzdialenej budúcnosti a predniesol morálne otázky, ktoré sú aktuálne aj dnes (ale na oveľa nižšej úrovni). Áno, dej bol trochu predvídateľný, ale mne to nevadilo. Asi najviac mi tam nesedel Retro-Phoenix (doba hyperinteligentných OS, a ľudia stále nosia fúzy a popolníky?) Inak plnohodnotný hypoteticko-mentálne aktivačný film. Ak radi premýšľate, je to pre Vás. 90%

Time Warrior (2012)

Toto si 2* nezaslúži. Jediné, na čo sa dalo pozerať, bola bojová animácia (asi preto ju vo filme pustili 2x). Doprovodná hudba, aj keď nemala čomu robiť doprovod, bola tiež fajn. No to je asi všetko. 90% filmu som odolával nutkaniu na FacePalm, pretože to trapošenie, čo mali byť dialógy, scény a herecké výkony bolo na nevydržanie. S dávkou humoru (napr. zásah SWAT teamu vyzeral ako husičky na výlete) som to dopozeral. Nie je pre slabšie žalúdky. 15%

$50K and a Call Girl: A Love Story (2014)

Home-video milujúceho nevlastného brata, ktorý investuje 50K, aby s umierajúcim bratom zažili skvelé posledné týždne. Ross sa rozhodne na svoj stav nemyslieť, prijme ponuku brata a spolu si to idú užívať. Napíšu si Bucket-list a spolu ho začnú plniť. Na výlet sa pridruží Sethova snúbenica, konzerva, ale celkom sympatická. Ross si zasa zavolá prostitútku Carly (Inak by bol ako piate koleso). Snaha, aby to vyzeralo živelne a ozajstne sa podľa mňa veľmi podarila, K tomu ani nie je potrebný herecký výkon (Jessie nič moc). Je tu zopár citových situácií, vtipných aj trápnych, ale takmer všetky sú niečim zaujímavé. Šikovne to tiež dopĺňa hudba všetkých žánrov. Ja som sa pri tom celkom bavil. 70%