Konečná (2013)

Bohužel jsem od filmu čekal víc....určitě stojí za to vidět starýho dobrýho Arnieho s "rotačákem" v ruce, ale ty dvě linie (tj. útěk kartelového bosse a život na městečku) jsou špatně spojené a když se setkají, tak herci nedostanou tolik prostoru, kolik by měli mít - viz Jamie, na kterou ihned zapomenete. Na druhou stranu se mi líbil výborně obsazenej šéf týmu FBI (Forest). 65%

Old Boy (2003)

Pro mě asi vrchol asijské filmové scény, který je již léta nepřekonán. Dá se to říct o celé trilogii. Avšak tato čás přeci jen o pár procent převyšuje Sympathy . Kombinace příběhu a brutality vás dostane! 95%

Survive Style 5+ (2004)

Opět film začínající několika na sebe zdánlivě nenavazujícími příběhy, které se do sebe postupně vlínají... nic nového pod sluncem ( Vinnie si podobnou roli zabijáka zahrál již potřetí - Sbal prachy a Snatch - což nění na škodu, jelikož mu tyhle role vážně seděj). Povýšeno je to samozřejmě japonskym stylem! Takovýhle zápletky a gagy by v Americe těžko vymysleli. Rozhodně stojí za shlédnutí - a to i přesto, že vás podobné filmy již přestali bavit. 85%

Odplata (1999)

Po přečtení tolika komentářů, jenž vynášejí film do nebeských výšin, jsem byl popravdě trošku zklamán. Melovi to všechno procházelo až moc jednoduše - z každé rány, z každého průstřelu se hned oklepal a šel jim to vrátit. Co mě hodně bavilo, byla asijská komunita se sadomachistickou Lucy Liu. 65%

Podfu(c)k (2000)

Vážně zběsilá gangsterka, ve které je potřeba se zpočátku trošku rozkoukat. Skvělej cigánskej Pitt, drsnej kmotr Ford a ušlápnutej Statham. No a Vinnie mi hned připomněl jeho roli ze Survive style 5+. Určitě nadprůměrné v tomto žánru. 80%

Kontraband (2012)

Dobře využité dvě hodiny (no téměř dvě) ! Všechno pěkně odsejpá a obsazení Wahlberg + Foster se vážně povedlo. A až na dvě absurdní scény docela realisticky natočeno. 75 %

Na dřeň (2012)

Moc jsem od filmu neočekával, ale taky jsem nic moc nedostal. Po přečtení nástřelu obsahu jsem čekal asi trošku víc psychologicky rozebrané hlavní hrdiny. Co na tom, že film ze začátku pěkně odsejpá a ta hlavní dějová linie je na světě opravdu po pár minutách, když se to potom nějak zadře. Opravdu odfláknuté ono vyrovnávání se s osudem v podání Marion (nikoliv po stránce herecké, ale scénáristické, potažmo režijní). Soundtrack taky nemastnej (až na jednu vyjímku). A hlavně celkově naprosto předvídatelné ! 40%

Hunger Games (2012)

To, že je to námětem lehce podobné kultovnímu Battle Royale by mi až tak nevadilo, jen by to mělo být alespoň podobně kvalitní. Pokud měl být film prošpikován emotivními chvílemi, které se střídají se syrovou akcí, tak se to nepovedlo. Scénář se snaží vnutit filmu jakýsi romantický námět do takové míry, že se vlastně po hodině filmu ptáte sami sebe, jestli už ten "lov" konečně začne. Suma sumárum je to film, který neurazí, nenadchne. 50+ %

Mazací hlava (1977)

Tenhle film je totální rozbor člověka... ale žádného hrdiny z filmu, nýbrž diváka samotného. Od filmu se neodtrhnete, i přesto že vůbec netušíte o co vlastně jde. Ani konec filmu vám nenabídne rozumné vysvětlení a tak nad tím přemýšlíte tak dlouho, až si ho pustíte znovu. Davidovi se to podařil - tenhle film neuvidíte jen jednou ! 95%