Mělčiny (2016)

Originálně pojaté žraločí drama s (po dlouhé době) netrapně vypadajícím žralokem. Musím uznat, že atmosféra by se místy dala krájet a situace hlavní hrdinky se po většinu času jevila dost na hovno. Filmu bych dal klidně i čtyři hvězdy, ale pár nelogičností a zklamání z finále mě nutí z hodnocení ubrat. Každopádně za shlédnutí to určitě stojí.

Burácení (2015)

Po dějové stránce je film velká slabota a nadějný úvod se po pár minutách beznadějně sesype jako domek z karet. Mezi klady lze zařadit snad jen zajímavé obsazení, slušnou hudbu a sem tam nějaký ty odhalený kozy. Kdo je fanda silných strojů a burácející motory ho rozpalují stejně, jako vrtící se nahotinka, může si hvězdičku přidat, protože toho si tady užijete vrchovatě.

Plán hry (2007)

Tříhvězdičková klasika - egoistická sportovní hvězda nečekaně pocítí lásku a kouzlo rodinné pohody a náramně se díky tomu napraví. Jedinou skutečně silnou stránkou filmu je Dwayne Johnson. Tradičně...

Válečníci od Waterloo (2015) (TV film)

Konečně dokument o Napoleonských válkách z pohledu obyčejných vojáků! Tak to má být, moc se mi to líbilo.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Nehvězdný Ali si pozve domů pár stejně nehvězdných kamarádů, aby si spolu zahráli píčovinu na superhry.cz. Tohle hraní her ve skupinkách jsme zažili všichni, ale kamery jsme k tomu teda nepotřebovali. Odpad!

Eichmann show (2015) (TV film)

Částečně musím souhlasit s verbalem a Volodimirem2. Eichmannovi už se věnovalo mnoho snímků a tenhle vyniká jen tím, že je nudnější, než všechny ostatní. Samotného nacisty si ve filmu příliš neužijeme, čas od času si vyslechneme klasická svědectví o hrůzách a jinak je celý zbytek filmu výhradně o práci s kamerou, což může imponovat možná tak studentům FAMU, ale normálnímu divákovi asi těžko. No a na závěr bych si tradičně rád postěžoval na záměnu nacismu a fašismu - je to kurva rozdíl! Přestože Sověti mylně rozšířili, že je to jedno a to samé.

Folklorika (2007) (pořad)

I kdybych se o folklor zajímal, tak provedení toho dokumentu je naprosto nezáživné. Navíc ten díl, který jsem viděl (skoro) celý, nebyl o ničem jiném, než o neustálém omílání hanáčtiny a jejím zachování pro budoucí generace - no, já si zase myslím, že lépe by udělali, kdyby se naučili normálně česky.

1000 Frames (1960) odpad!

Jo, ty vole, fakticky jsem se bavil. Ani nevím, jestli se mi do paměti více vryla sedmička ve dvacáté sekundě, nebo osmička ve třicáté... Tohle si strč, Jirko, do prdele.

Divoké historky (2014)

No, tak to byla divoká jízda a dvě hodiny mi utekly jako voda. Nedokážu snad ani říct, který příběh se mi líbil nejvíce, nebo mě nejvíce překvapil, ale faktem zůstává, že většinu jsem nepředvídal a co víc, že si zřejmě všechny tyhle vypečený storky budu ještě dlouho pamatovat. Původně jsem zamýšlel dát čtyři hvězdy za těch několik hluchých míst, ale finální příběh se svatbou mě naprosto dorazil, takže tomu dávám plný počet.

Okradení a dopadení (2012) (pořad)

Koukat se na to dalo, ale osobně jsem od toho čekal víc. Je sice hezké, že jde o úspěšně vyřešené případy, kdy je snaha policie odměněna finální radostí poškozených, ale samotné vyšetřování mě bohužel nezaujalo. Mnohem raději budu pokračovat ve sledování dokumentů, kdy je kamera s hlídkou na směně a řeší náhlé situace, má to větší šťávu. Docela se mi líbili například Zloději aut.... A nebo videa z policejních kanálů na Youtube. :)) Televizních dokumentů o policii (ať už zahraniční či české) je totiž velice málo, bohužel.