Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Nic moc jsem toho od filmu nečekal, ale i přes má nízká očekávání jsem zklamán. Příběh nebyl špatný, ale scénář měl spoustu much, což vzhledem k tomu, že na něm spolupracovalo asi pět lidí není moc dobrá vizitka(zbytečná dějová linka s lupiči by tam vůbec byt nemusela a místo ní mohli udělat lepší závěr. Nezasmál jsem se ani jednou, což vzhledem k tomu, že čtyřlístek patří dodnes mezi moji klasiku mě dost zarazilo. Co je ale největším problémem tohoto filmu je to o čem píše verbal. Cpát reklamy do filmu, když už jsou dneska všude považují za vrchol nevkusu a tady, že jich bylo. Kocour Prybiňáček s buzerantským hlasem dát do filmu jak Čtyřlístku dodává jogurty, nebo lízátka, která se hazí po příslušnících hradní stráže se mi opravdu nelíbí a tím to je tento film pro děti absolutně nevhodný pro děti, protože propaguje komerční výrobky a jak se zdá tvůrci evidetně nemají nic jiného na práci, než zbůsobovat, aby rodiče celou cestu domů z kina posluchali ať jim koupí Rubbel bubbel nebo Prybyňáka. Jedíne co drží čtyřlístek nad vodou je Soukupova hudba a trojrozměrná zajímavá animace, která ale hlavně v davových scénách se ztrácela a ukazovala obyčejnou animaci, tyto nedodělávky mi vadí neboť to hodně bije do očí. Takže velké zklamání a nic moc.

Sněhurka a lovec (2012)

Nové zpracování pohádky Sněhurky mě dostalo jak dobře dokázaly z obyčejné lidové pohádky vyždímat, aby z toho udělaly takhle temné fantasy skoro až s hororovými prvky(temný les, temná armáda, čarodějnice). Především trikové zpracování temného lesa bylo vynikající, jako všechna kouzla a čáry(zrcadlo). Celý příběh, kde bylo všechno úplně jinak a naruby(ne nadarmo se to jmenuje Sněhurka a lovec a ve filmu je to dost znát :)). Nejvíc ale potěšily trpaslící jako banda loupežníků a závěrečná epická bitka. Vše hezky doprovází hudba Jamese Newton Howarda. P. S. Nejlepší mají všichni první čtyři hlavní představitelé.

Jack a obři (2013)

Vynikající fantasy pohádka s výbornou atmosférou, kterou jsem začal svůj tkz. pohádkový večer(po tomhle jsem si shlédnul ještě Sněhurka a lovec). Atmosféru pohádky umocňuje úvodní vypravování legendy o obrech, které působí jako velice temný prolog. Obě dějové linky Jacka a Isabell, byly pohádkově ukázkové. Digitální zpracování bylo vynikající, obři vypadaly jako živí. Musím ocenit i scénář, který si s divákem celou dobu hraje a plně se rozjede až tam, kde by většina podobných dílek skončila. A z toho že jsem viděl obléhání města od dob Minas Tirith, jsem měl druhé vánoce. Další jasný příklad podhodnoceného filmu. Závěr s britskou korunou mě dostal. P.S. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout především Iana McShana a Ewan McGreogra.

Muž z oceli (2013)

Stejně jako Nolanova trilogie o Batmanovi je i Muž z oceli příkladem perfektního remaku, který je lepší než jeho starší předchůdci. Film se mnohem podrobněji věnuje supermanovu narození a navíc přidává úplně nový pohled na Supermanův vesmír. Úvodní akce vypadající jako vystřižená z Hvězdných válek, byla nádherná. Po vynikajícím úvodu přichází i flasbacky prošpikovaná první polovina filmu, která se úplně lišila od ostatních dílů Supermana. Především . Ve druhé části, kdy začnou souboje mezi Supermanem a Generálem Zodem spolu s jeho poskoky byla nádherná. Perfektní způsob jak využít Russel Crowea po téměř celou délku filmu, díky scénáři, který tak chytře tvůrci vymysleli. Dávám filmu plný počet. P. S: Účast Kevina Costnera a Laurence Fishburna potěšila.

Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví (2011) (seriál)

Pro mě tohle bylo velice příjemné překvapení neboť jsem nevěděl, že něco takového existuje a dozvěděl jsem se to přes Smíchov. Pro mě velice příjemná nástavba k oběma dílům Kung Fu Pandy.

Osamělý jezdec (2013)

Výborný film u kterého jsem se nasmál tolik jako již dlouho ne. Tvůrci Pirátů z Karibiku začali s něčím novým místo kříšení sice podle mě stále zábavné, ale přesto již trochu skomírající pirátské série. No a výsledek bravůrní. Sice mi zpočátku vadili ty náhledy do roku 1933 s starým Tontem, nicméně pozdějí se ukázali jako velice vtipnou vsuvkou(hlavně nakonci). Spoustu skvělých hlášek a vtipných scén(Cos provedl? Jsem Indián, Dobrá muška. To měl být varovný výstřel. V tom případě ne zas tak dobrá, Tenhle vlak jede do budoucnosti, prsty-pistole, Je to sterilní? Jo pomočil jsem to, Jaký most?), nápadité vlakové akční scény(závěr přímo fantastický), pár fantasy vsuvek(Tontova hra se stíny, prokleté stříbro, Indigo). Další věcí je, že Osamělý jezdec není jenom komediíí neoboť poukazuje na velké černočerné svědomí Ameriky, to jest vyvraždění téměř celé civilizace indiánů a jsem rád, že i skrze takovéhle snímky se tohle připomíná pozdějším generacím. S tím souvisí i propracování postavy Tonta, který je učebnicový příklad toho, že indiáni opravdu takhle jednali. Jinak musím ocenit výbornou výpravu(záběry na jedoucí jezdce přes poušť byl ucvátný a scenérie ve skalách. Všechno tohle doprovází výborná hudba Hana Zimmera, který jako výdy vystihuje situaci. Johnny Depp svou roli zahrál opět na výbornou a nejsem názoru, že vykrádá Jacka Sparrowa neboť jsou mezi charakterově jsou mezi zásadní rozdíly jaké jen být mohou. I přes delší stopáž jsem se výborně bavil, čas mi utekl jako voda a proto dávám plný počet.

Andělé a démoni (2009)

Nádher, hudba triki a efekty bylo výborné a film podle vynikající předlohy Dana Browna nemůže zklamat. I když je lepší šifra, která měla víc dech vyrážející závěr tohle bylo horší jenom o trošku, takže je to pořád pět hvězd. Ewan McGregor jako Camerlengo byl vynikající. "SPOLIER: P.S. Je úžasné, že si Howard ve zpracováních Brownových románů do rolí záporáků takové hvězdy jako Ian Mckellen nebo právě nýnější Ewan Mcgregor.

Franklin a Bash (2011) (seriál)

Příjemný seriál, který táhne hodně dolů demetní dialogy a někdy podprůměrný scénář. V podstatě by se dalo říct, že jde o pokus o převedení Dr. House do světa mezi právníky. Nicméně dost nepovedeně a genialita tkz. právnické dvojky spíž vypadá jako totální imbecilita. Nicméně se to dá ještě překousnout, takže to zůstává na třech.

Kurýr (2002)

Hodnocení hodně kolísalo kolem tří hvězdiček nicméně Statham to svým charismatem vytáhl na čtyři. Scénář vcelku ujde(velice příjemně vykreslená mafiánská atmosféra a preciznost při práci.) Ačkoliv by se několik logických chyb našlo akční scény byly dobré a dostalo mě i pár vychytávek(tričko). Ale především závěrečná hudba mě utvrdila v tom, že si film čtyři hvězdy zaslouží a taky to, že bylo hodně zřejmé že má film obrovskou dávku nadhledu ve stylu Expendables(o tom mě utvrdila scéna bitka v oleji :D) P. S. Z dalších hereckých výkonů mě zaujal Francois Berléand jehož detektiv měl stejně vynikající atmoféru a charisma jako Statham.

Psycho (1960)

Perfektní scénář, který začne nějak pokračuje jinak a skončí tak jak bychom vůbec nečekali. Film začne obyčejným životem účetní Marion a krádeží, čtyřiceti dolarů a pokračuje vraždou provedenou psychopatem s dvojí osobností o čem nám Alfréd Hitchcock poví až na konci. Neustále se zde není ani tak strach jako to napětí(kdy vyběhne magor s nožem a někoho pobodá). Téměř legendární a dodnes používaná hudba jenom toto napětí přítvrzuje a proto já dávám plný počet bodů.