Mys hrůzy (1991)

Neřekl bych, že thriller s takhle obyčejnou zápletkou, bude tak poutavý. Zapoměl jsem na De Nira, který je tu víc ďábelský než Al Pacino v Ďáblovu advokátovi, a mistra Scorseseho, v jehož rukou se promění v poklad většina filmů. Nejlepší výkon tu samozřejmě předvádí De Niro, ale každý z rodiny je nejen skvěle zahraný, ale má i charakter a zajímavou psychologii. Dostal jsem desetkrát víc než jsem čekal.

První člověk (2018)

Je to krásně natočené a Gosling hraje výborně, ale k čemu mi to je, když je to tolik nezáživné až nudné.

JCVD (2008)

Kam se hrabe Seagal! Nikdy mi nebyl Van Damme tolik sympatický.

Blade (1998)

Zábavné béčko, které zvládá vše, co má takový film zvládnout od atmosféry až po padoucha.

Dějiny násilí (2005)

Viggo Mortensen je perfektní, stejně jako Cronenbergova režie. Po druhém zhlédnutí už jsem si pátou hvězdičkou jistý.

Bumblebee (2018)

Nejlepší díl Transformers od...prvních Transformers. Líbí se mi komornější podání (digibordel je až v závěru) a že film má dobrý humor. Sráží to hromada klišé a patosu, ale nemám problém si to pustit znovu. Narozdíl od posledních čtyř dílů.

Až na krev (2007)

Silný zážitek. Daniel Del-Lewis předvádí výkon svého života. Psychologický vývoj hlavní postavy a jeho posedlost po moci vede až k finále, které je stejně nepříjemné, jako v mnoha chvílích hlavní hrdina. Můžu vyčíst občasnou utahanost, ale ve srovnání se sílou zážitku to bez problému přejdu.

Avengers: Endgame (2019)

Čistý fan service a výborný comicsový blockbuster, který ještě dlouho bude sloužit jako ukázka, jak se to má dělat.

Zuřící býk (1980)

Rozhodně DeNirova životní role. Kam se hrabe Christian Bale, DeNiro dotáhl nabírání pupku mnohem výš. Hlavně ale on i Joe Pesci hrají naprosto dokonale, a Scorsese jako vždy dokonale režíruje. Místy hodně nepříjemný film o jedné nechutné osobnosti, která zažije pravý vrchol a pád.