Blade Runner 2049 (2017)

Počas celých 2,5 hodín som nemal filmu čo vytknúť. Možno nejaké zlomkové nedostatky, ktoré by som opomenul. Film vás neskutočne vtiahne do jeho deja. Od originálnych úvodných titulkov sa ocitnete v roli magnetky na chladničke. Očami vysíte na plátne. Premakaný scenár, ťaživá psychologická atmosféra, šikovné odkazy na svojho filmového predchodcu, vynikajúce herecké výkony a to všetko umocnené účinnou hudbou. Škoda iba záveru. Na tak prepracovaný scenár som naozaj neočakával taký banálny záver. Kvôli posledným cca 7 minútam uberám jednu hviezdu. Ešte raz..Škoda.

Obyvateľ vlastného ostrova (2010) (TV film)

R.I.P. pán Varga. Boli ste podľa môjho názoru najdôležitejšou postavou Slovenskej Modernej, alebo ako to volám.. .Neklasickej hudby. Práve spojitosť rockovej hudby s tou klasickou bol prvok, ktorý považujem za ideál v pesničkovej tvorbe. Moje hodnotenie je čisto za spracovanie látky, jej poňatie a výsledný efekt. Film ide rýchlym tempom, nenudi zbytočnými pasážami čo bol podľa mňa zámer. Na druhej strane neprináša nič prevratne nové aj pre menej znaleho diváka. Je až príliš strohý a chudobný na hlavne zákulisie vzniku významných Slovenských albumov.

Včera (1988)

Jeden z mojich obľúbených Bulharských filmov.

Sbohem buď, lásko má (1975)

MItchum je ako Phill Marlow nudný, príliš statický a predvídavý. Knižnú predlohu som nečítal. Aj tak si myslím že na margo dobrej zápletky to mohlo byť dravšie, dynamickejšie.

Le Cauchemar (1896)

Pionier filmových trikov vo svojich začiatkoch. Ač prostoduché, pozerám sa na trikové scény vo svojom embrionálnom štádiu.

Karetní hra (1896)

Jeden z úplne prvých Meliesovych filmov. Melies bol vari najväčším a zároveň najdôležitejším filmovým pionierom. Aj keď sa jedná o ultra krátkometrážne filmy, ich vynaliezavosť, novátorstvo a tým pádom aj ich historická hodnota je nesmierne dôležitá. V tomto prípade nie je jeho ranný snímok ničím zaujímavý. Iba dobou jeho vzniku sa jedná o raritu.

Kľúče od mesta (1983) (TV film)

No priznám sa, že mi tento film v mojom útlom veku akosi unikol. Je to natocene nenáročným spôsobom, ale edukativnost ktorá je jeho hlavnou devízou je excelentná. Človek sa učí a to príjemným pútavým spôsobom.