Američtí bohové - The Bone Orchard (2017) (epizoda)

Co činí z téhle epizody přece jen špičkový úvod by se dalo shrnout do tří pěkných skupinek: 1.) ztvárnění vedlejších postav- Low Key Lyesmith, Mad Sweeney, Audrey, Technical Boy-, 2.) (dle očekávání) úchvatný vizuál- krev a déšť především-, a hlavně 3.) Reitzellova hudby od lehkých tónů piana po všechny ty podivné a děsivé skřípoty.

Padesát odstínů temnoty (2017) odpad!

Jamie Dornan lidsky se tvářící psychopaty umí. Jen nechápu, proč ho v téhle konkrétní roli prezentují jako klaďáka a nejde po něm policie? Hypoteticky bych mohla hodnotit hvězdičkou- v podstatě se na to dalo koukat-, ale vyznění "příběhu" je stále stejně nepřípustné. (Jak praví "zlé jazyky"- jediný důvod, proč je tohle považované za love story je ten, že ON je boháč. Být chudý a bydlet někde v přívěsu, jde o epizodu Myšlenek zločince.)

Sufražetka (2015)

- "What would the vote mean to you, Mrs. Watts?" · "I never thought we'd get the vote, so I've never thought about what it would mean." *men laughing* - "So why are you here?" · "The thought that we might. That this life... There is another way of living this life." Dvě věci ohledně tohoto snímku bych vyzdvihla: Maud jako zcela obyčejnou ženu, která se nebouří, protože ji ani nenapadne, že by život mohl být lepší. Protože kam až sahá její zkušenost a zkušenost jejích blízkých, vše bylo vždy stejně těžké, "nespravedlivé" a násilné. A různorodost mužských postav od očekávaných lhostejných poslanců a manžela z lepší společnosti, "trpícího výstřelky ženy" dokud nedojde na policejní stanici, přes postaršího inspektora nesouhlasícího se statem quo avšak lidsky rezignovaného, Sonnyho postupně se posunujícího z role Maudiny opory do člověka volícího jediná společensky přípustná řešení i když vedou k úplnému rozpadu jeho vlastní rodiny, po Hugha Ellyna plně podporujícího svou manželku až do chvíle, kdy je její život bezprostředně ohrožen a i poté jednajícího v její prospěch.

Belle (2013)

To byla krásná pohádka! A dle skutečných událostí! Takovéhle zajímavé příběhy Ulunka ráda. K tomu výrazné plus za přenádherné kostýmy. Poutavé, jsem ráda, že jsem se rozhodla pro shlédnutí.

Vražedná práva - Série 3 (2016) (série)

Nebýt "pesimista", byla bych touhle sezónou zklamaná. Původně dobrý nápad se ředí a ředí až z toho máme hotovou Růžovku. Jen zbývá určit, kdo tentokrát ("zcela uvěřitelně") umře, kdo se zhroutí, kdo bude obětním beránkem... Jediná postava, která letos udržela mou pozornost po celou dobu v pozitivním smyslu slova, byla Michaela. Zbytek se pohybuje od únavných (unavených?) po otravné.

Rovnost (2016)

Film o tom, jak se i ženské v dnešní době mohou přidat k zábavné hře podrazů a bodání do zad v oboru finančnictví. Yayyy!

Ohnivá zkáza (2014) (TV film) odpad!

Amerikáni se k nám nase*ou, zohyzdí nám krajinou svojí venkovskou "architekturou", zprávy ošklivým plešatým hlasatelem, rozbijou Matičku měst, noc se změní v den mezi dvěma scénami, k tomu nadměrná dávka žánrových klišé... Jestli se takhle cítí Turci při sledování Pterodaktyla, je mi jich náhle strašlivě líto. Je to prostě zoufale nekvalitní a vzhledem k lokaci to bolí více než obvykle. Jediný malinkatý plus byla ta prastará Škodovka, kterou už jsem naživo neviděla dost dlouho na to, aby mi udělala radost i na obrazovce.

Tajný život mazlíčků (2016)

Vím, že jsem náročná, ale nebyl by od věci animák (nebo jakýkoli "odlehčující" film) bez ohraných klišé typu "dva se nemají rádi a po společných útrapách jsou z nich BFFs", "z nepřítele spojencem a (dalším) skvělým kámošem", "hledání cesty domů", "láska obměkčí každého", blá blá blá všichni tááhnem dáál za jeden provaz... To nejde vymyslet jiná zápletka než po tisící jedno a to samé? Garfield, Neuvěřitelná cesta a tuny dalších, které možná nedokážu vyjmenovat, ale zírají z každého druhého záběru. Škoda, další z těch filmů, co narvaly skoro vše dobré do traileru protože na moc víc se nezmohly. plusy: sokol-masokamarád; pudl-metalista (Leonard :D); znechucený pes-vozíčář; králíčkova holčička

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000) odpad!

Co nedokázaly všechny armády světa, zvládne banda ptačích mozků (bráno rozměrově, nikoli inteligenčně) raz dva! Sranda je, že všichni lidé začínají na úrovni vyspělejších opic a ke konci používají samá chytrá slovíčka, učí se sami od sebe číst a manipulovat s technikou, na kterou bych já sama akorát čučela jak (zlatá) cihla. Víte, děti, i sci-fi musí mít logiku, pravidla a jistou míru uvěřitelnosti. Tohle jsou dvě hodiny stupidně naivních žvástů a falešné vážnosti.

Na prahu temnot (1987)

Vampyrismus "léčitelný" pouhou transfúzí (nehledě na krevní skupiny) i roky po přeměně? Ale no ták! Jinak průměrná upířina.