• Krátkometrážní

Mickey a závodníci (2017) (seriál)

Ať si hrají jak si hrají, hlavně když nezlobí. Hlavně, že se točí, že... Stejné výhrady, jako ke "klubíku". Jen to má alespoň nějakou akci. Levná produkce, kýčová CGI grafika na úrovni 90. let. šablonovitý děj. Než "závodníci" někam dojedou, zpravidla spáchají pár dopravních přestupků a dopustí se veřejného ohrožení... Aneb výchova řidičů a řidiček v Česku made in Disney. Když se zrovna nezávodí, kňápe se o konfekci. Stejně moc nechápu, proč ČT tyhle sra*ky kupuje.

Mickeyho klubík (2006) (seriál) odpad!

V současném širém světě Disneyho tv produkce najdete skutečné poklady i dno televizní produkce, která pouze parazituje na originálních charakterech. Neodpadím často. Ale tohle je čisté televizní zlo. Levná animace, debilizace dětí. Ani ne tak scénářem, jako celkovým nevkusem. Jako "bonus" v české verzi odpudivý dabing. Walt Disney se obrací v hrobě. Zajímavý komentář: kulyk, Jara.Cimrman.jr.

Karlík a Lola (2005) (seriál)

Zabte už tu Lolu, aneb Karlíkovo nanebevztí. :-) Aneb naprosto neodpovídá realitě sourozeneckých vztahů. Ale jako edukace vyhovující. Výtvarně, ehm, zajímavé, nekomerční, alternativní, ošklivé... Takový protipól Karlíka.

Krysáci (2008) (seriál)

Říká se, že se nemá srovnávat s knihou, ale nemůžu se ubránit, velká očekávání zapracovala. Je to taková česká celkem vydařená klasika. Výtvarnému zpracování by prospělo více detailů a televizní verzi smetiště u Vizovic zase více odpadků. Polívkův dabing nemá chybu. Jeho hlas by se ale myslím víc hodil k Edovi.

Lesnílci (2017) (seriál)

Pro nejmenší.

Dobrodružství Kocoura v botách (2015) (seriál)

Kocourovi v botách se nedá upřít jisté charisma. Je až s podivem, že se i po tolika sezónách dá přijít s něčím nápaditým. Avšak úroveň jednotlivých epizod kolísá. Celkově mírný nadprůměr.

Pablo (2017) (seriál)

Výtvarně krásné. Klasická kresba v záplavě 3D CGI nepřehlédnutelná. Ale je to spíš pro nejmladší ročníky.

Pes a jeho blog (2012) (seriál)

Málo vtipné. Oceňuji psa. Občas se povede nějaká hláška. Nesourodý casting nevytváří dojem rodiny, ale skupiny sólistů, kteří se dali dohromady až v tomto projektu. Mám pocit, že takhle bych to zvládl napsat taky (a to moc psát neumím). // Edit: Zábavnost dialogů se v novějších sériích zlepšila. Přihazuji hvězdičku.

Dámský klub (2018)

Film, u kterého jsem přemýtal, jestli nevznikl jako reklama na jednu nejmenovanou knihu (Moby Dick, smozřejmě:-). A také jestli náhodou nekoukám na svoji noční můru, jak v důchodu také dopadnu.;-) Užijete si to v závislosti na věku a možná i pohlaví. Pro mě měl film téměř nesnesitelný začátek (dámy prominou). Výborný střed (upřímně jsem se bavil hláškami a různou reakcí členek klubu na četbu (Knižního klubu, BTW, nevím kdo překládal název)... a vývojem postav). A zoufalý (nedodělaný, odfláknutý, infantilní, mimoňský...) závěr, ve kterém film přepnul do jiného žánru (Pretty Woman).

Hardcore Henry (2015)

V hraném DOOMu byla jedna FPV scéna. Spíš tak z povinnosti. Tady je tímto způsobem natočený celý film. A je vidět, že to jde a funguje dobře. Za to patří tvůrcům rusko-amerického kooprodukčního filmu uznání. Gameři budou zřejmě ve svém živlu a litují jenom toho, že nemohou ve filmu volně otáčet hlavou.:-) Je tohle budoucnost akního filmu? Nemyslím. Ale Hardcore Henry posunul subžánr zase o kus dál. Teď už schází jen VR helma (a dobrý scénář). Mírně nadhodnocené 3*.