• Reality-TV

Muž z Acapulca (1973)

Belmondo je prostě borec. V tomto filmu ukáže dvě tváře, neodolatelného agenta a poněkud roztržitého spisovatele. Výborná parodie na béčkové hrdniství.

Dívka z Pekla (2005) (seriál)

Skvělý japonský seriál s vydatnou smrtící atmosférou. Občas přijde trochu stereotypní, ale každý díl je přeci jen o něčem jiném. A tak, alespoň mně, rozhodně nenudí.

Neskutečné historky (1976) (seriál)

Další názorná ukázka Monty Pythonovské geniality. Každý díl je samostatným příběhem obsahujícím vtipnou zápletku a typický humor ve stylu MPFC. Mými nejoblíbenějšími epizodami jsou Tomkinsonova školní léta, Útěk ze Stalag Luft 112 B, Žáby překračující Andy a Zlatý Gordon.

Akta X (1993) (seriál)

Kultovní mysteriozní seriál s rozporuplnou kvalitou jednotlivých dílů. Skeptická Scullyová a zapálený Mulder jsou skvěle se doplňující dvojicí. Sám mám duchovno a nadpřirozeno velmi rád, proto je pro mě tento seriál jako dělaný. The truth is out there...

Ajťáci (2006) (seriál)

První díl IT Crowd, neboli Ajťáků, jsem viděl kdysi dávno pozdě večer na druhém programu České televize. Už druhý den jsem se začal shánět po dalších epizodách. Příběhy Roye, Mosse, Jen a jejich šéfů Denholma a později Douglase mi naprosto učarovaly. Skutečná seriálová lahůdka. Any problems? Read the fuckin' manual!

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

David Lynch je pro mě vždy zárukou kvalitní a nevšední podívané, a nejinak je tomu i u tohoto seriálu. Twin Peaks jsem hltal díl po dílu, těšil jsem se na každé další pokračování a nikdy jsem nebyl zklamán vývojem zápletky. Parádní mysteriózní kousek.

Black Books (2000) (seriál)

Sitcom, který udělal z Billa Baileyho alias Mannyho mého nejoblíbenějšího herce. Věčně ožralý majitel knihkupectví Bernard a jejich ostrá přítelkyně Fran mu zdatně sekundují a každý díl je prošpikován skvělými gagy a scénami od začátku až do konce. Jediné, co se tomuto seriálovému skvostu dá vytknout, jsou pouhé tři řady epizod.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Příběh plný nečekaných zvratů, touhy po moci, intrik, zrady a rodové sounáležitosti. Zpracování je dokonalé nejen po vizuální stránce, ale i po té dějové. Temná fantasy, jak má být.

Re-Play (2009) (pořad)

Akční a dynamický průlet světem počítačových her. O chlup lepší než jeho starší interaktivní bratr Game Page.

Game Page (1998) (pořad)

Jakožto velký příznivec konzolového hraní si nechám tento pořad zřídkakdy ujít. A navíc, Máša má taky něco do sebe...