Léto v Berlíně (2005)

Docela milý film, který tak nějak hřejivě podává i nepříjemná a závažná témata alkoholismu, nezaměstnanosti a přílišné ženské obětavosti. Pěkné.

Ženy v pokušení (2010)

Jak psalo již mnoho lidí přede mnou, Eliška Balzerová tenhle film neskutečně vytáhla nahoru. Takovou šťabajznu neměli ani chlapci v Mashi a to už je co říct :-) velký respekt. Jinak zbytek osazenstva standard (Vojta Dyk, stále stejný Macháček) a nebo těžká nuda - paní Vlasáková opravdu hrát neumí, ať se na mě nikdo nezlobí.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Některé filmy vás umí rozplakat stylem, že i v narvaném kině musíte použít kapesník a stud jde stranou..a přesto víte, že to není tím, že by byly tak skvělé. Že šlo jen o další citovou ždímačku, která v ten daný okamžik narazila na správně živnou půdu. Takže Všichni možná jsou v pohodě, ale film až tak moc zase ne. Určitě jsem viděla podobné téma zpracované lépe, s větším nadhledem a pokornějším koncem. Febio 2010

Tři do páru (2004)

Jak se ve filmu mihne Colin Farrell, začínám být malinko neobjektivní a vydržím až do konce. I když se není na moc co zajímavého dívat, i když knižní předloha je stokrát lepší. Prostě je to pěkné pokoukání, ženy mi rozumí :-)

Nevítaní (2009)

Jeden svět 2010. Moc děkuji za tenhle skvěle udělaný dokument a jen doufám, že vyhraje diváckou cenu a uvidím ho znovu. P.S. I was right :-)

Nine (2009)

Tak bohužel, velké očekávání a těšení se nebylo naplněno. Muzikál bez jednoho jediného opravdu chytlavého hudebního čísla (alespoň do průměru se nad zbylou mizérii vyšvihlo číslo Fergie a světe div se i Kate Hudson) nemůže být nikdy dobrý. A klidně se přitom může sejít herecká elita všech kontinentů. Jak jindy zbožňuji Day-Lewise a uznávám jeho potem a krví vykoupené herectví, tady mě ze všeho nejvíc iritoval. Vydřeným italským přízvukem počínaje a cca 10x zopakovanou "trpící" pózou s hlavou v dlaních a efektně drženou cigaretou konče. Měla jsem sto chutí dát mu pár facek a poslat ho na špagety.

U mě dobrý (2008)

Vyhodit první polovinu, soustředit se na zápletku s podfukem a byla by z toho fajn bakalářina -u mě dobrá.

Klan létajících dýk (2004)

Vypnout mozek a soustředit se na vizuálně-hudební složku je asi nejlepší doporučení pro shlédnutí tohoto filmu. Pak budete unešeni.

Snídaně na Plutu (2005)

Sice jsem film viděla až od poloviny, ale neskutečně mě to chytlo. Až ho uvidím celý a v originále, bude to možná i za pět. Murphy vytvořil s lehkostí naprosto kouzelnou postavu, Patrika -Patricie-Paddyho, kde mě rušil pouze ten úlisný dabing.

Katka (2009)

Jen málokterý dokument ve mně zanechal takový dojem, že jsem si ho živě pamatovala několik let - jako kdysi počin paní Třeštíkové V pasti. Proto jsem byla hodně zvědavá na pokračování osudu nenapravitelné, kdysi krásné a inteligentní holky. Žádný happy end se pochopitelně nekoná a já jsem za to ráda. Ne kvůli Katce, které bych přála najít dost síly se z toho srabu vyhrabat, ale kvůli všem mladým lidem, které možná, jako kdysi mě, naprosto odradí od jakékoliv chuti si zaexperimentovat s drogou. Povinně bych dokument zařadila do školních osnov.