Americký ninja 2: Konfrontace (1987)

Jestli Van Damme se Seagalem byli ve svých nejslavnějších letech béčkaři, tak to potom nevim jaký filmy natáčel Dudikoff :-D Ta jednička ještě šla, ale tohle? To je jedna velká komediální story nad kterou se může rozplývat opravdu jen velmi nenáročný divák. Ta rádoby akční hudba při každém fightu mě vždycky rozesmála, souboje tak neskutečně zpomalený, že by je dokázala natočit i 80ti letá babička a k tomu všemu neustále se odhalující vyrýsovanej černoch, kterej při každý příležitosti vytáhnul napumpovanej bicák...tohle je céčko jako hrom ne-li déčko. Fakt děs běs! Jako jediný plus bych viděl to, že se tam opravdu furt něco děje a není tu nuda, ale kvalita zpracování je ve všech aspektech katastrofální a co je opravdu největší fail? cca 11tá minuta, když při odchodu z kanceláře kapitána odchází místo Dudikoffa úplně jinej herec, to mě zabilo asi nejvíc --->20 % a to s velkým sebezapřením!

Americký ninja (1985)

Klasický, typický, scénáristicky slaboduchý, herecky zaostalý počin 80tek s klasickou pointou těchto roků...jeden proti stovce. Takových projektů společnost Cannon produkovala několik ročně. Na některý se koukat dalo a u některých jste si naopak říkali, zda-li bylo v té době vše v pořádku. Tohle se motá někde kolem průměru. Tupej výraz Dudikoffa, jako by právě došel na gay porno casting mě rozhodně neoslnil, bojový scény byly špatný a katastrofálně sestřihaný, ty rádoby dramatický vysoký hudební tóny by vzbudili i mrtvýho, kulky a laser lítající z ninja rukavic už byla opravdu velká fantazie a o hercích radši ani nemluvim...na druhou stranu zde máme spoustu akcí, který nedopustily aby vás přepadla únava, pohlednou herečku, sympatickýho černocha a starého mistra...tenkrát se to asi ještě dalo, ale dneska už to je fakt jen ztráta času --->40%

Dokonalý trik (2006)

Defakto komplet anglická záležitost Dokonalý trik je zároveň i takřka dokonalým snímkem. Angličan Chris Nolan je bezesporu jeden z top režisérů současnosti a zde to opět potvrdil, další angličan Chris Bale je kvalitní herec, který se dokáže poprat s jakoukoliv rolí a nemusí mít pokaždý masku Batmana, jedna z největších hereckých ikon několika desítek let angličan Michael Caine je bezchybný snad v každé své roli a k tomu všemu tu máme anglický námět dalšího Chrise a to Chrise Priesta. Suma sumárum musim konstatovat, že když se anglická elita do něčeho pustí, tak to stojí za to. Hugh Jackman je jedinou částí tohohle dokonalého soukolí, kterej není z Anglie, ale ani on nezklamal. Parádně zamotané, velmi poutavé, spousta zajímavých triků, nekončících intrik a k tomu všemu vynikající atmosféra končícího 19tého století. Nemám co vytknout--->100%

The Doors (1991)

Mám rád životopisný filmy o lidech, kteří nějakým a hlavně výrazným způsobem ovlivnili to, čemu zasvětili svůj život. Jim Morrison byl bezesporu jeden z nich. Vždycky jsem se snažil pochopit dobu ,,květinových dětí,, a jejich stylu života. Tento snímek charakterizující život jedný z největších ikon této doby, mě jen utvrdil v tom, co si už nějakou dobu myslim. Nezávaznej sex, samej fet, ujetý hadry a defakto žádný morální zásady. Jim Morrison určitě měl něco do sebe, vřískající fanynky mu skákaly kolem krku, byl modlou pro spoustu lidí a někomu se líbila jeho muzika. Avšak já osobně opovrhuju takovýma lidma. Extravagantní, psychicky labilní vysmažená palice, která se neuměla chovat a dělala jen ostudu sobě a lidem kolem sebe. Těmto lidem se zásadně vyhejbam a i kdyby se mi sebevíc líbila jeho muzika, už jen kvůli němu bych na ten koncert nikdy nešel. Koukat na ty jeho obscénní výlevy a extempore nohli fakt jen jedinci, co byli stejně vyfetovaní jako on. Někde jsem četl, že film byl z části fikcí, nicméně na každém šprochu pravdy trochu. Z některých scén mi bylo fakt na blití a jen jsem si klepal na čelo. Opravdu neskutečnej člověk s neuvěřitelně ubohým a primitivním vystupováním a já jen smekám před Valem Kilmerem a Oliverem Stonem, že nám tu jeho osobnost dokázali tak přiblížit. Film jako takový --->80%

Šest výstřelů (2012)

U snímku ,,Až do smrti ,, jsem se už zmiňoval o tom, že stárnoucí JCVD nám herecky zraje jako víno. Zde můžu jen konstatovat, že s překročeným padesátým rokem, přišel i jeden z jeho nejlepších filmů kariéry. Možná odvážné tvrzení, ale stojím si za tím. Filmy s choulostivou tématikou alá obchod s bílým masem se dají vždycky dobře prodat a tohle rozhodně není vyjímkou. Van Dammům ztrápený a ztrhaný výraz člověka utápějícího se v alkoholu, vypadá víc než věrohodně, moc se mi líbil úvodní fight v ,,bordelu,, a taky, jak si zápasník MMA poradil s několikačlennou ochrankou ve strip baru. Cigánští pašeráci s mladýma holkama taky zastáli své role na výbornou, nebylo to nudný, bylo to napínavý a rozhodně film doporučuju -->původně bych dal tak 70 max 80%, ale průměrný hodnocení mi přijde nějak nízký, tak si přidam --->90%

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Série několika pokračování ,,amerického koláče,, provází jedna zajímavost. Takřka všechny díly jsou na tom kvalitativně obdobně a tenhle díl není vyjímkou. Ani slavný Vetřelec krok neudržel a po druhém dílu šla jeho úroveň dolů, jako herecký um českých herců za posledních 15 let. V tom je velká síla týhle pubertální krávoviny, která nás rozesmívá už nějakej ten Pátek a jak jsem předeslal, tenhle díl má opět hodně co do sebe. Hurwitz se Schlossbergem dali mnohem víc prostoru Jimovu otci, což nebyla špatná volba a malinko se mi zdálo, že i utnuli Stiflerův slovník, ale furt je to ten stejnej magor, kterej na sobě evidentně hodně maká a je ve filmu hodně slušně vysekanej...zde si přijdou na své hlavně dámy...Nádherná Tara Reid se mi líbila už od druhého dílu, ale teď je z ní fakt neskutečný dělo... vidět takřka po deseti letech kompletní partu se všemi jejich novými vrásky, starostmi, přibranými kily a novými zkušenostmi byla rozhodně zábava, ale díl se svatbou je pro mě TOP. Nouze o hlášky nebyla, trapné a stupidní scény taky ve filmu nechyběly a přibylo zde i několik nových tváří. Myslim, že na víkendový večer s rozhádanou přítelkyní ideální film--->80%

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Jeese Dylan přišel na jednu zásadní věc. Pochopil, že úspěch celý týhle série je postavenej hlavně na jedný osobě a tou je ,,Stifmajstr,, a také možná proto zde dostal daleko víc prostoru, než v předchozích dílech. Výsledek? Pro mě nejlepší díl. Jeho minisouboj s ,,finčomrdem,, o krásnou ,,kredenc,, mě bavil asi nejvíc. Bez pojídání psích exkrementů bych se teda obešel, ale určitě bych se neobešel bez scény se zlou policajtkou a uklízečkou a hlavně bych se neobešel bez výborného dabéra, co namluvil Stiflera...možná, že pro intelektuály primitivní a stupidní humor, ale já se smál furt --->90%

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Kvalitativně je na tom tenhle díl obdobně, jako díl předchozí. Prostě spousta stupidního a primitivního humoru se sexuálním podtextem, který ale opět pobaví. Stifmajster a jeho kecy jsou prostě originální, nejlepší scéna z filmu? Asi ,,pítý,, s hudebním nástrojem před publikem --->70%

Návrat sedmi statečných (1966)

Už jsem tady u jednoho pokračování úspěšnýho snímku psal, že to je jen nepovedená atrapa v krabici s dobrým jménem, ale o tomhle to platí dvojnásob. Prostě touha po dolarech je nekonečná v jakémokoliv desetiletí a nebylo tomu jinak ani v šedesátých letech. Autoři týhle hrůzy se evidentně jen snažili oživit jednu legendu, jakým western Sedm statečných bezesporu je a možná jí i oživili, ale opravdu jen na chvilku. První díl byl něco unikátního a tak výborně natočenýho, že to ani po pokračování nevolalo. Prostě bylo jich sedm, přežili 3 a nazdar. To co nám v tomhle díle štáb naservíroval, nestojí ani za řeč. Původní kouzlo v trapu, scénář jak přes kopírák (včetně toho, že to vesničané těsně před finálovým bojem chtěli vzdát) a v čem byl asi největší problém, tak herecké obsazení. Prostě nahradit takovou star jakou Steve McQueen bezesporu byl, neznámým a toporným Robertem Fullerem, byl teda úlet až někam do nebeských výšin. Zbytek herců? Ty snad posbírali v rychlonáboru v autobuse MHD, protože to byl výběr katastrofální. Původní snímek čerpal hlavně z hereckých výkonů a po celý film sálajícího charismatu jednotlivých postav, o který však v tomhle poračování nezvadíme. Vyjímkou jest samozřejmě Yul Brynner, ale ani ten a ani původní dokonalá hudba tenhle paskvil z propadliště ostudy nevytáhnul. Za zmínku ještě možná stojí Claude Akins, ale i tak je pro mě tohle opravdu velké zklamání a docela se i divim, že se do tohohle nechal Yul uvrtat--->30% (Brynner, Akins, hudba)

Vítr v kapse (1982)

Sice se to Kamarádům do deště nevyrovná, ale první společné počínání těhle dvou idolů 80tek, nebylo vůbec špatné. Dva kamarádi ze střední, kteří se protloukají pubertálním životem, obdobně jako tomu bylo u každýho z nás. Človek zavzpomíná na starý, dobrý ujetý ,,soudruhy,, a hlavně se občas i zasměje --->70%