Četa (1986)

Oliver Stone je vynikající řežisér, který ke svým schopnostem přidal i vlastní zážitky z vietnamské války a máme tu parádní podívanou. Jak by se mohlo na první pohled zdát, tak nám převyprávěl příběh, který paradoxně není o dvou proti sobě bojujících táborech, ale hned o třech. Ano píšu správně. Vietkongové versus američtí vojáci, kteří se ale dělili do dalších dvou táborů...jedni schvalovali neprofesionální, ujeté, sadistické a nefér chování sgt. Barnese a ti druzí pro změnu nepostrádali lidskost či kterým nepřišlo nijak fér, zabíjet každýho vietnamce beze zbraně, matky od rodin nebo znásilňovat jejich dcery. Ať už to takhle bylo nebo ne, docela bych tomu i věřil. Charlie Sheen si Platoonem otevřel dveře do Holywoodu, Willem Dafoe podal vynikající výkon a tu zlatou sošku si domů odnést měl a Tom Berenger taky výbornej. Velmi poutavý a emotivní válečný snímek, kterému v pozadí sekunduje moje oblíbená skladba od Samuela Barbera Adagio for Strings, která se o pár let později stala jednou z nejslavnějších tanečních pecek moderní hudby ---->100%

Těžká váha (2005)

Howardovi spolupráce s Russellem Crowem funguje. Oskarová Čistá duše jest toho důkazem a zde to fungovalo opět. Filmový Gladiátor je mým oblíbeným hercem a ještě jsem nenarazil na film, kde by mne nějak zklamal. Nebo jinak, ještě jsem nenarazil na film, kde by nepodal vynikající výkon. I se speciálně upravenýma ušima, aby se co nejvíc podobal slavnému boxerovi, neztratil na svém charismatu ani prd. Nicméně ani jeho filmová manželka vůbec nezůstala pozadu. Režisér nám parádně přiblížil situaci během hospodářského krize, která mě jen utvrdila v tom, že to co se v současnosti nazývá krizí, je jen jedna velká trapárna a s tim co zažívali lidi tenkrát se to vůbec nedá srovnávat. Asi trošku píchnu do vosího hnízda, ale filmařsky, herecky a zpracováním je tohle lepší než kterejkoliv díl slavného Rockyho. Pro životopisný filmy o slavných lidech a nejlépe sportovcích mám slabost a tohle je velmi povedená věcička ---> 100%

Total Recall (2012)

Nevim co všechno Len Wiseman ve svým životě udělal dobře, ale jednu věc přece. Oblbnul hlavu jedný z nejhezčích hereček Holywoodu, díky který nejspíš ještě není bez práce. Kate Beckinsale opět a poněkolikátý drží svým sex-appealem a hereckými schopnostmi jeho chabé režisérské schopnosti nad vodou. Není pochyb o tom, že Wiseman dostal zelenou, aby mohl utratit spousty dolarů za vizuální efekty, ale jen to bohužel nestačí. Neuvěřitelně laciná slátanina se zmatečným dějem, která mi připomíná kombinaci filmů Já Robot, Pátý Element, Matrix, Demolition Man a Star Wars v čele s toporným Colinem Farrellem, kterej se snažil hrát Jamese Bonda. Ale to by se musel vrátit v čase a poprosit sudičky, aby mu do kolébky přidaly trochu toho charismatu. Kdepak! Tohle bylo špatný a opět se potvrdilo, že dobrej film není jen o penězích. Po dlouhý době se v hodnocení shodnu s většinou uživatelů zde na webu---> 50% za efekty, Kate a malou roličku Billa Nighyho, kterej se mi líbil už v Underworldu

Kazatel Kalašnikov (2011)

Přiznám se, že úvod filmu a prezentace sympaťáka Gerarda v roli mukla feťáka mne moc nenadchla, ale postupem času jsem měnil názor. Zajímavej snímek o člověku, který našel novej smysl života v podobě bílého ochránce afrických dětí a obětuje proto takřka vše. Sice příběh, že se takovej rebel potopením do svěcený vody změní ve spasitele, je spíš z žánru fantasy, ale výsledek je dobrej. Záběry na děti s utrženýma nohama po šlápnutí na minu nebo dokonce záběry hned na celý skupinky postřílených dětí, měly asi jasný záměr. Marc Foster chtěl evidentně v divácích probudit city a ždímat je z nich obdobně jako to dělá TV Nova v hlavních zprávách, když pitvá zákeřnou vraždu, jak kapra u štědrovečerní večeře. Asi se mu to u některých jedinců povedlo, ale u mě ne. Tak či onak je to natočený slušně ---->80%

Barbar Conan (2011)

Ještě, že existujou podobné stránky, kde může každý beztrestně psát svůj názor a lidem, kteří snímek ani neviděli, valit do hlavy bullshity první kategorie :) Odsoudit film jen proto, že hlavního hrdinu hraje holywoodskej loverboy Jason Mamoa, je ubohost a zaujatost hodně vysokýho levelu. Je pravdou, že to co předvedli herci v hlavních rolích, by asi zvládnul kdekdo, ale já osobně ani nějakou top hereckou extratřídu nečekal. Jason Mamoa je slušnej pořízek, takže vypadal věrohodně, u jeho milé vsadili na atraktivitu, což taky nebylo žádným překvapením a zbytek herců taky v pohodě. Film vůbec není špatnej. Ačkoliv dějová stránka není nikterak ničím vyjímečná, velmi se mi líbilo zpracování. Co považuju za největší plus? V historických snímcích je mnohdy velká křeč ohledně pasáží, které vás nutí mžourat očima. Tady to rozhodně neplatí! Režisér to prostě napálil už od začátku a to tempo udržel až do konce. Ty dvě hodiny utekly jako voda a rozhodně nepovažuju snímek za ztrátu času. Na kouzlo původního Conana si Markus Nispel sáhnout nemohl, ale průměrných 47% je podle mýho neadekvátních kvalitě snímku. Čarodejka se vzhledem perverzní ku*vy nějakýho levnýho Ostravskýho bordelu byl teda hodně velkej úlet, ale jinak oukej. Mimo jiné se mi opět potvrdilo, že v mnoha případech se na zdejších stránkách musí brát průměrné hodnocení s opravdu velkou rezervou, protože 47% je prostě málo ---> za mě 80%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Russell Crowe mi opět ukázal proč ho mám v oblíbených, protože celej film (obdobně jako u Gladiátora) stojí na jeho výkonu a neskutečném citu pro roli, kterou ztvárnil. Obávanému pistolníkovi, který se nechá nesmyslně zatknout, během strastiplné cesty do vězení přiroste k srdci jeden z dozorců, zmrzačený a zadlužený farmář, který do toho nebezpečí jde jen proto, aby zbavil rodinu dluhů a mohl zase bez problémů hospodařit. Velmi zajímavej námět, který dokázal James Mangold i znamenitě natočit. Chris Bale mě zase utvrdil v tom, že umí zahrát cokoliv a nemusí být neustále spojován s maskou Batmana. Příjemně překvapil i Ben Foster v roli pravé ruky Bena Wadea. Ten konec byl tak nějak předvídatelnej, ale to vůbec nevadí. Na rok 2007, kdy filmům z divokého západu už ani zdaleka tak dobře jako před 40ti lety pšenka nakvete, je tohle opravdu povedenej western a i v dobách největší slávy tohohle žánru, by se tenhle snímek velmi dobře ujal ---> za mě to je 90%

Lhář, lhář (1997)

Pro mě osobně naprosto dokonalá komedie. Jednak se mi moc líbil nápad o lhaní, protože si vůbec nedokážu představit, že bych měl při každý životní situaci říkat pravdu, naprosto nereálný to víme všichni a zároveň bych rád vyzdvihnul výkon Jima Carreyho, kterej byl podle mýho i jeden z nejlepších v jeho kariéře. Do 20té minuty to tak nějak smrdělo typickou americkou rodinnou komedií, ale co se začne dít potom? No to je teda masakr. Byl jsem permanentně v záchvatu smíchy a během scény v zasedačce kdy každýmu řekl od plic co si myslí, už jsem se smál tak nahlas, že jsem ani pořádně neslyšel ty hlody. Výbornej nápad a pro mě osobně doslova oscarový výkon Jima Carryho...nemohu jinak --->100%

Kouř (1990)

Tohle je ale řádně ujetá záležitost :-D Socialisticky laděnej, retro snímek s ujetýma textama, rozesměje snad každýho suchara. Škoda jen,že první polovina filmu je fakt super, ale pak to tempo dost uvadá a začínal jsem se nudit. Nicméně herecký výkony jednotlivých postav stály opravdu za to, hlavně Arnoštkův teplej stýlek byl bezkonkureční. Scéna z diskotéky je fakt legendární a mě rozsekala ještě jedna. Čtvrtníčkovo protestní vrh luštěninové dobroty zpátky po kuchařkách, to už jsem se skoro udusil smíchy :-D --->80%

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Tady jsou slova zbytečná. Šimona a Matouše zná snad každej a tohle pokračování není o nic horší, jak jednička. Mě jen trošku mrzí, že je spousta specifických situací doslova okopírovaných z filmů slavnější dvojice TH a BS, ale tak na nedělní odpoledne v pohodě. btw. hláška ,, Jaká je tam voda?´´ Žádná! je stejně nejvíc originální. Jako puberťák jsem se tomu smál hodinu v kuse--->70%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Já toho k týhle párty akčních, anabolama nadopovaných důchodců moc nemám. Je příjemný je takhle pohromadě vidět. Na některých z nich už jsou ty léta znát a působí dost znaveným dojmem, nicméně jejich formu jim může kolikrát závidět i kdejakej student. Herecký výkony vyvážený, každej si zahrál svoje, akcí bylo spousta, Sly píše slušný scénáře, což nám už nejednou potvrdil a několikrát jsem se i od srdce zasmál. Jednak mě při příchodu Chucka Norrise pobavila ta znělka. Znalci jistě poznali ústřední melodii jednoho z nejslavnějších westernů všech dob ,,Hodný, zlý a ošklivý´´ :) A taky spousta kvalitních hlášek a nejvíc asi ta úplně poslední s ,,muzeem,, :-D ---->90%