Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

cukorek

Po dlhej dobe ma konečne potešil svojím výkonom starý, dobrý Van Damme, keď v nenáročnom príbehu znovu oprášil svoju povesť kladnej postavy. Dostal šancu a myslím, že ju aj využil, keď jeho pohyb bol cítiť takmer v každom ponúknutom snímku. Vôbec nepôsobil ako stará kosačka, ale skôr naopak, kosil všetko čo mu prišlo do cesty. Dobre zohral svoju úlohu a aj v sedadle motorky pôsobil suveréjne, ako za mladých čias, keď motorka bola jeho akčnou spoločníčkou. Po odštartovaní úvodnej potýčky mierne prevažoval a preferoval skôr strelecký atak nad svojimi nezvratnými, bojovými údermi, ale aj to celkom dobre zvládol. Škoda, že tento film produkoval režisér E. Barbarash, ktorého nedokonalosť sa znova odzrkadlila a ktorý z filmu nedokázal vydupať maximum. 60% ()

korbitch22

Další béčkově áčková kvalitka od Ernieho. Příběh sice hodně kopíruje 96 hodin,ale Barbarash už v Assassination Games dokázal,že umí do prostého příběhu obyčejného video béčka natáčeném v Rumunsku vštěpit kus slušného herectví a co je důležitější,přehledné akce. Na druhou stránku je škoda, že film nemá v rukou přeci jen lepší režisér,kdyby do režíroval Hyams ( Peter samozřejmě ) mohlo to být vyváženější,přeci jen se v 6 bullets střídají skvělé pasáže ( pokaždé když je na scéně Van Damme,je to skvělé, např. scény v jeho obchodě nebo bitka s nočním viděním ) ale taky hodně slabší chvilky,ve kterých Barnabash dokazuje,že jako režisér není úplně top,hlavně co se týče umírání některých komparzistů,kteří mají problém zahrát i zastřelení a pád na zem,ale největší problém je paradoxně dvojice manželů Flanigan/Plowmanová. Manželé jim neuvěříte ani po lahvy vodky a už vůbec nečekejte nějaké emoce při únosu jejich dcery,celou dobu se tváří jako když jim ukradli novej iPad. Občas má dokonce Flanigan výraz jako děcko s dawnovým syndromem po mrtvičce a to sráží film hodně dolu,když prostě hercům jejich role podstatné pro příběh nevěříte ani minutu. Naopak mě potěšil mladej Varenberg,kterej snad poprvé slušně hrál a s Van Dammem si role syn/otec užívali a filmu to hodně prospělo,dokonce je i vidět že na něm fotřík maká v tělocvičně. No a samozřejmě Dammova šukézní dceruška,škoda že nehrála v jednom z těch bordelů. Celkově spíš asi ale mírné zklamání, film dokáže místy strhnout a chytnout za srdce ( ano i u video béček to jde,díky Ernie ) občas má ale hodně slabá místa a to především v již zmiňovaných hereckých kreacích. Assassination Games mě přeci jen bavilo o něco víc,v každym případě Van Damme ale dokazuje že na to pořád má a co víc,čím je starší tím víc lidí si konečně získává herecky a to mě těší. 60%. Jo a Verbale...vyliž si ty prasečí buzno ;) pac a pusu. ()

Kudly4

Ale jo proč nedat 4*. Van Damme stále ve skvělé formě. Příběh 1000x omletej, ale co už. Co se týče akce tak ta byla v první polovině více než dobrá. Druhá polovina klesá jak v kvalitě akčnosti tak i po logické stránce. Každopádně jsem se bavil a JCVD mě hodně překvapil proto nevidim důvod nedat tu 4*. ()

peiton

Jean-Cloudeove staré dobré časy sú nenávratne fuč.Hodnotím to takto preto,lebo na to,aby zneškodnil gang únoscov sa ulakomí na pomocnú ruku?!A nie len jednu,ale hned dvoma, pretavenými do oboch rodičov uneseneného dievčaťa.Ale vdakabohu,že manžel bol aspoň profesionálny zápasník,a teda touto skutočnosťou nebol až taký ľavý.Ale čo jeho žena?Tá tiež nebola bohvie aká krehotinka,ako sa na prvý pohľad mohlo javiť.Tak málo-pramálo akcie u herca jeho kalibru.Neverila som vlastným očiam.Nebyť znova tej silne silnej tematiky a síce obchodu z bielym mäsom,ktorý býva vo filmových príbehoch tak vzácnym artiklom a u mňa navyše zaujímavou zápletkou,vidím to na **hviezdy. ()

Shakers

Van Damme bude už asi do smrti točiť len video béčka za pár doláčov, ale Six Bullets sa môže zaradiť medzi tie pozeratelnejšie filmy. Príbeh síce neponúkne nič zaujímavé a je to v podstate ďalší Taken len tu nehrá Liam Neeson. Van Damme je poslednú dobu celkom vo forme a protivníkov si tu stále dáva ako tabletky pred cvičením. Nie je to taký tupý film ako to by ste možno čakali, len škoda toho nudného príbehu. Na jedno pozretie fajn. 55% - 3* ()

• Andrew Fayden (Joe Flaningan) ve filmu jezdí s vozem Mercedes Benz S-klasse vyrobeném v letech 2005-2009. V závěrečné scéně nasedá taktéž do Mercedesu, ale modelu E- klasse vyrobeném v letech 1999-2002. (JARDAHONDA)