Čertova nevěsta (2011)

Mám trošku zmatek v tom, zda úmyslem Zdeňka Trošky bylo natočit pohádku pro děti nebo pro dospělé. Divák jistě pochopí, nač narážím.. Musím si opět postesknout nad tím, že z atmoféry celé té tvorby až moc dýchala komerce a výroba hlavně za účelem zisku.. Hold časy, kdy se pohádky dělaly pro výchovu dětí, nikoliv proto, aby se na nich někdo "napakoval", jsou záváty prachem času.

O zakletém hadovi (1983) (TV film)

Je mi trošku líto, že tuto pohádku se sympatickým Petrem Štěpánkem ohodnotím pouze jedním párem hvězdiček. Abych ohodnotil o stupínek víc, musel bych mít pocit, že bych ještě někdy měl potřebu si ji pustit. Jednou ale stačilo. Žádná originalita, žádná scénka nebo dialog, který si po skončení pohádky zapamatuju. Je to jen taková pohádka pro pohádku.

Moje rodina (2000) (seriál) odpad!

Aby bylo vtipné dělání ze sebe debila, tak to ten herec taky musí umět zahrát... Nehorázně trapný seriál - nevtipný kýč. Veřejnoprávní televize vyloženě uráži vkus diváka, když toto nabízí jako produkt pro pobavení a odpočinek. 100krát by divák, podotýkám inteligentní divák, uvítal raději sympatické příběhy Rodiny Smolíkovy, než toto.

Hvězda padá vzhůru (1974)

Přesné zobrazení toho, když výjimečnost jedince narazí do bariéry kapitalstických vztahů.

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

Nejslabší film s Pierrem Richardem v titulní roli, kterou jsem viděl. Častá snaha udržet divácký smích co nejdéle v kuse způsobila kontra efekt. Občas trapné.

Na plovárně (1998) (pořad)

Marek Eben, gentleman mezi současnými českými umělci. Je úplně jedno, jestli sledujete díl, kde je host a téma podle vašeho gusta či nikoliv. Moderátorovo umění zaujmout diváka svými otázkami a stylem vedení dialogu, i když vás téma vůbec nezajímá, je obdivuhodné. Hosté často moderátorovi říkají, že na položenou otázku se je ještě nikdo nikdy nezeptal. Taková otázka bývá většinou kombinací netradičního úhlu pohledu na věc a laického, srozumitelného tázaní. Věnovat tomuto pořadu necelou půlhodinku týdně? Doporučuji! Relaxační i naučná záležitost. Vždy se dozvíte něco nového :-) Hodnocení nejvyšší.

Mein Kampf (2009) odpad!

Rozhodně nejhorší film s postavou Adolfa Hitlera v hlavní roli, jaký jsem kdy viděl. Jako film usilující o mezinárodní ohlas na mě nezapůsobil. Spíš jako dílko, vhodné maximálně na divadelní prkna okresní úrovně. Ještě teď mě bolí uši z nepříjemného, ba přímo amatérského českého dabingu mladého Adolfa. Hodnotím nejnižší možnou "známkou".

Etiketa (2004) (seriál)

Kdo neviděl, neuvěří, že i u takového suchého až pedantského tématu, jakým etiketa bezesporu je, se dá tak skvěle pobavit a odreagovat. Ladislav Špaček je muž na svém místě a dodává celému "seriálu" jiskru.

Homolka a tobolka (1972)

Kdo by si nezamiloval brilantní, doslova "neherecký" styl Josefa Šebánka? Celý film (jako i všechny "Homolkoviny") se mohou pochlubit skvělými, nenuceně vtipnými scénkami a dialogy. U této "typicky české" rodiny se snad každý z nás musí obačas poznat a říci si - to je přesně naše rodina. :-)

Vrchní, prchni! (1980)

Kombinace režisérských schopností Ladislava Smoljaka, jedinečného a charismatického výkonu Josefa Abrháma v hlavní roli, a to celé podbarveno titulní písní "Severní vítr", interpretovanou příjemným hlasem Jaroslava Uhlíře. Tato kombinace nemůže zklamat a taky nezklamala. Tato komedie rozhodně patří ke klenotům Československé kinematografie a neohodnotit ho "pěti z pěti", to ani nelze :-)