Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Mne sa to na rozdiel od väčšiny lubilo a to velmi. Je to predovšetkým úžasné nahliadnutie na Pegasus. A práve reakcia členov Pegasu na Cylonský útok sa mi zda prirodzenejšia než to čo sme videli v úvodnej minisérii. Razor som si pustil pred 4.sériou a musím uznať že som sa dobre rozhodol pretože záver navnadzuje na události ktoré majú prísť práve v 4.sérii. Som zvedavý čo je ta Starbuck zač :-D. Za mna 9/10 ( možno je to tým že som videl rozšírenú verziu fakt neviem ).

Battlestar Galactica: The Resistance (2006) (seriál)

Nesúhlsím s väčšinou. Myslím že je to náhodou príjemné skrátenie čakania n 3.sériu :-). Dokonce lepšie než Missing Pieces z Lostu.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

1.séria- Pochopil som že to čo ukázal Pilot bol ozaj len predrkm a hlavné jedlo je úžasné. Je až neuveritelne ako má serál do detailu premyslenú mytologiu, a jak krásne pracuje s morálnymi témami ako politika, náboženstvo atd. Ani u jedného dielu som sa nenudil. A takisto je všetko realistické. Tým nemyslím Cylonov alebo také niečo ale napr. to že ludia by mali byť radi že sú na žive ale hádajú sa kvoli politickým volbám. To je proste ako keby som tam videl normálnych ludí. Postavy sú väčšinou sympatické a každá ma premyslený príbeh ktorý baví. Záverečný cliffhanger bol docela nečakaný a ja sa teším na 2.sériu ako na Vianoce :-D. Poctivých 10/10. 2.séria- Prvý diel je nuda pri ktorej som pozeral na hodinky a čudoval sa čo za seriál to pozerám. Dalšie tiež židna sláva a až niekde pri dvojdiele Home to začalo byť zaujímavé. A od príchodu Battlestar Pegasus je to BOMBA. Admiaralka Ciane je strašný záporák ale aj tak ju nemusel odrovnať tak skoro. Dalšie skôr epizodne diely boli akoktoré. Niektoré ma úplne odrovnali, niektoré boli len dobré ( ale nikdy nie taká nuda ako prvá polovica ). Za zmienku stojí že až pri 2.sérii som začal pociťovať to čo niektorí už v prvej. Postavy sú strašne rozporuplné. Počas druhej sérii fandím každý diel niekomu inému, postavu ktorej v jednom diely fandím a v dalšom hned na to jej prajem smrť. A nehovoriac o tom že začínam fandit Cylonom ( no tak nech mi nikdo nehovorí že som jediný ). No a finále mi privodilo infarktový stav. Takto prevrátiť jeden seriál behom 20 minút to chce medailu. Koniec vychytali. 3.séria musí byť najlepšia. Je tu velký potenciál ( Nová Caprica, tyrania Cylonov, zmenené postavy ). Hlavne za finále 9/10. 3.séria- MASAKER ! Dej na Novej Caprice je zatial to najlepšie čo BSG ukázala. Tyrania Cylonov donútila ludí robiť zúfalé činy ( najviac to postihne Tigha ) a mnohí zahynú. Exodus je potom epické a dôstojné završenie tohoto príbehu. Dalej sa vydáme preskúmať ako Cyloni vlastne fungujú na Baseship. Cyloni sú vlastne není taký dokonalý ako sa prezentujú. Najviac sa mi páči ale línia s poslednými piatimi Cylonmi. Kdo to vlastne je sa dozvieme vo finále ktoré bolo tuším ešte lepšie ako minule. No a na tých štyroch odhalených som čumel a nechápal. O týchto postavách by ste si ani vo sne nepomysleli že sú Cyloni a ja sa teším ako sa s tým vyrovnajú. Zatial najlepšia séria. 10/10. 4.séria- V porovnaní s úvodným filmo ako keby iný seriál. Dosť sa pridalo mysteriozna, osudovosti a v druhej polovici zúfalosti. Všetko je krásne zamotané a mám pocit že narozdiel od Lostu Galactica vysvetlí čo sa bude dať. Postavy sú niekym úplne iným než boli na začiatku a pána Baltara som mal svojím spôsobom rád ale to čo teraz predvádza sa dá nazvať iba jedným slovom: svinstvo. Každého jedného člena poslednej petice som na začiatku neznášal a teraz sú to moje oblúbené postavy. A som rád že sa vyjasnilo ktorej strane má divák fandit ( nemyslím že sa najde niekto kdo bude fandiť jednotke,štvorke, päťke a Boomer ). V epizode Revelations to vypadalo že najhoršie je za nami ale ono to najhoršie je pred nami. V druhej polovici vládne beznádej kvôli tomu čo sa stalo na Zemi a to je úplne najsilnejšia časť seriálu. Dvojdiel so vzburou je najlepším dvojdielom a som zvedavý ako to dopadne v dvoj a pol hodinovom finále a aká bude konečná pointa. 10/10 Finále Daybreak ( videné ako 2 a pol hodinový film čiže všetký 3 časti plus delete scenes )- Najlepšie finále seriálu. Zo začiatku zaujme flashbackmi a opúštaním Galacticy. Dalej seriál postupne zodpovedá na otázky. Síce nie všetký budú úplne zodpovedané ale väčšina ano a tú menšinu som si ja osobne bez problemov domyslel ( napr. čo je Starbuck zač je jasné jak facka ). Najlepší moment bol SPOILER!!!!!!!!!! ked posádka došla k našej Zemi KONIEC SPOILERU!!!!!!!!!! to ma teda dosť mrazilo. Epilog fakt podarený a celá pointa nečakaná. Asi najlepší diel celého seriálu. 10/10

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

WOW ! Ja nie som žiadný mega fanúšik Sci Fi a dlho som tomuto seriálu odolával. Teraz som s ním konečne začal. Moje pocity sú prevažne pozitívne. Hudba je úžasne epická, herci dobrí, príbeh temný a strhujúcy, akcia a triky na TV úplne úžasné ! Mám len dve výtky. Prvá za to že pilotný film ( miniserál ) má tri hodiny a je iba prolog čiže je jasné že sa do 3 hodín prebojovalo trochu vaty. A druhá výtka za to že síce je zničenie základov ludskej civilozácie temné a depresívne, na lodi sa správajú ako by ím to bolo jedno. O to menej je emocionálny záver kde Adama dáva ludom volu žiť. A to je proste škoda ! Ale toto je len začiatok. Od seriálu čakám obrovské veci. Nech som neni sklamamný :-). Pilot 8/10.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1.séria- Čas na tento seriál som hladal dosť dlho. Nakoniec sa našiel. Som velmi nadšený. Ja zombíkov nejak zvlášť nevyhladávam. Ale tu o zombíkov nejde tak ako v LOSTe neišlo o záhady. Ono tu ide o postavy. Príbehy sú velmi zaujímavé a získali si ma hned po prvej časti. Finále bolo drama zážitok a posledných 10 minút som ani nedýchal ( a to tu vobec neišlo o zomíkov ). Ale aj zombici sú dobre spravený, maskéri odviedli excelentnú prácu a ja som miestami neveril že sa pozerám na televízny seriál ešte k tomu káblovej televízie. Škoda malého počtu epizod a ja sa teším na druhú sériu. 9/10 2.séria- Ide do tuhého ! Výrazne pesimistickejšie ako 1.séria. Pri prvej epizody snad ani neni možné dýchať, postavy začínajú umierať, nové sú zaujímavé, a finále je zážitok. Shane mi leze na nervy a som rád že dopadol ako dopadol. Ja neviem najradšej mám asi Glenna alebo Dalea ( nech odpočíva v pokoji ). Teším sa na 3.sériu. 9/10 3.séria- Ach! Takéto sklamanie som dlho nezažil. Najhoršia séria a ešte zhadzuje celý seriál. Ale pritom sa to zo začiatku nezdá. Prvé tri diely sú super a obsahuju smrť jednej postavy ktorá ma zaskočila tak ako sa to dlho nejakému zvratu podarilo. Ale potom celý ten spor s Guvernérom je roztahaný a nudný. Chodci niesu žiadnou hrozbou a stratili na zaujímavosti a sú tam skor preto že musia. Takže sa vlastne dlho nič nedeje a len občas sa dej niekam posune. Ale dobre, písal som že Walking Dead je o postavách nie o zomikoch. Ale tu sa s postavami nič zaujímave nedeje ked tak jedine Rick, ale aj to je lahko prehnané. Aby som nebol len kritický tak pripúštam že Guvernér je riadny psychopat a návrat Merlea skvelý krok. Tak za Guvernéra, Merlea a prvé tri diely 7/10 s tým že keby skrátili dej na menej epizod bolo by to omnohom zaujímavejšie. 4.séria- Prvá epizoda slubuje návrat starého dobrého TWD ale dalších 5 epizod nádej berie. Ono v tej väznici sa fakt nič zaujímave nedeje ani s postavami ani s chodcami. Dalšie dve epizody venované iba Guvernerovi sú zaujímavé pretože neukazujú Guvernera ako čistého zaporáka a divák chvílami nevie či mu fandiť alebo nefandiť. Zimné finále vyzerá tak ako malo vyzerať finále 3.série. A KONEČNE sa dej niekam posúva. Dalších 8 epizod mimo väzenia sú už znovu výborné a slabšia bola možno len jedna. Treba zmieniť aj epizodu 4x14 ktorá je silné brutálne psycho a zároveň aj najlepšiou epizodou seriálu. Vyrovnať sa jej môže ešte finále s Terminusom ktoré konči až nechutne otvorene. Na dalšiu sériu sa teším hlavne preto lebo som zvedavý čo je vlastne zač ten Terminus. Dlhé a nekonečné čakani práve začína. 8/10

Mlha (2007)

SPOILERY !Ako ja mám pocit že si tu z nás všetci tvorcovia robia velkú prdel. Celý film sa odohráva v jednom supermarkete čo by nebolo najhoršie. Lenže jedej hrabe, druhý verí, tretí neverí a teraz 2 hodiny meditujeme alebo bojujeme s muchami. Tie psobia nie béčkovo ale céčkovo. Darabont horoy vie, napr. mám rozpozeraný Walking Dead to je televízny seriál a zombíci posobia 100-krát lepšie ako muchy v celovečernom filme. Bože moj a má to 75 % ? Kvoli záveru. Kdo by bol preboha schopný takto streliť svojho syna ? A to vám vážne nebolo jansé že v momente ked vystúpi z auta príde záchrana ? Mne teda ano a smial som sa tomu akurát tak aké to je naivné. Toto som od Darabonta nečakal. Jedna hviezda za hudbu v závere tá je fakt špičková, druhú za odbachnutie tej fanatičky čo bolo tiež špičkové a tretiu za to že miestami som sa pobavil debilitou a že prvá štvrťka je docela zaujímava. 5/10

Klan (2013) (seriál) odpad!

Úžasný seriál. Dosť cestujem a v každom štáte počujem chvály na tento seriál ( celosvetovo úspešný ). Divím sa že JOJka na tento klenot moc neupozorňovala v reklamách ( bol zázrak natrafit na jedniné promo lebo vobec nebolo v každej reklame :-) ). A začal som ho pozerať. No proste som žasol! Nikdy nevidený námet ( skvelý nápad dve rodiny ktoré sa neznášajú a dvaja mládenci z týchto rodín sa do seba zamilujú :-) ), skvelé herecké výkony ( neopozeraný herci ) a úžasná hudba. 10/10 ( asi všetci pochopili že jediná pravdivá vec na tomto komente je to že som to začal pozerať a že dosť cestujem :-) )

Expozitura (2009) (seriál)

Nadhodnocujem kvoli hodnoteniu na ČŠFD.

Wolverine (2013)

Takéto komixové filmy by som chcel častejšíe. Komorný, osbný, nejde o žiadnú záchranu sveta a záver rozhodne není akcia ako v Avengers. Ale mne sa to lúbi. Logan je sympaťák, Mariko je kočka, záporák je taktiež super. Oni ho vlastne odhalia až v závere a zistenie kdo to je a prečo to robí je proste skvelé. The Wolverine je jeden z najlepších komixových filmov a druhý najlepší X-menovský film ( First Class sa proste nevyrovná ). Vytýkať môžem asi len to že film je dosť dlhý a neuškodilo by ho zkrátiť. 9/10 PS: Teším sa na Blu Ray necenzúrovanú verziu.