Lost: Missing Pieces (2007) (seriál)

Pre mna ako fanúšika Lostu 13 skvelých chvílok s oblubenymi postavami nijak dolezitych pre serial. Az na 13.epizodu :D 9/10

Ztraceni (2004) (seriál)

OBSAHUJE SPOILERY!!!!! 1.seria: Dlho som váhal či sa do tohoto seriálu pustiť. Z jednej strany som počul chvály a z druhej názory že je to serial o ničom. Nakoniec som ho zhliadol. A musím povedať že je to strašne dobrý seriál. Pilot bol geniálny, následne 3.epizody trochu pomalé a následne sa to rozbehlo a už to išlo. Skvelé postavy ktoré som si hned oblúbil a prežíval všetky zvraty s nimi. Aj ích minulosť ktorá nebola ani u jednej postavy dobrá ba naopak. Ľudia boli stratení už pred ostrovom. Finále bolo skvele vygradované a cliffhanger skvelý. Už sa moc teším na 2seriu kde by sa mali riešiť hlavne čísla ( ktoré ma zo všetkých záhad zatiať zaujímaju najviac ). 9/10. 2.seria: WOW! Tvorcovia sa tentokrat rozhodli pre iny štýl. Už nie sme v jaskyni ale v tajomnom bunkri kde sa nachadza Desmond a vysvetluje že musia zadať do počítača každých 108 minút čisla 4 8 15 16 23 42. Tieto čísla znamenajú pre mňa záhada všetkých záhad. Dokonca aj po finále ( ktore bolo mimochodom skvelé aj s podareným cliffhangerom ) ešte poriadne nechápem tie čísla. Nové postavy boli taktiež skvelé ( naj bola Ana Lucia Cortez ). Vážne tato seria bola pre mna jeden z najlepších serialových zážitkov ( medzi ne patrí 1.seria Hrdinov a Flashforward ) a ja už sa teším kedy mi dojde ta 3.seria na DVD. Kým 1.serie som nedal plný počet tu už ho musím dat a Lost ide do mojej TOPky. Keby v Loste bolo ešte cestovanie časom ( moja oblubena tema serialov ) tak by som snad dostal infarkt :D. 10/10 3.seria: Táto séria začala dosť vlažne. Epizoda 3x3 bola len scenaristickou hrou o čas. Ale niekde uprostred 7.epizody sa to rozbehlo a všetko bolo ok. ALE. V tejto serii je až velke množstvo otázok čo by mi nevadilo ALE otázok vela a odpovedí málo ( skutočne málo ). ALE táto séria sa dá brať ako séria O POSTAVÁCH. Postavy prešli najväčším vývojom charakteru od 1.serie. Moj oblubený Jack mi zrazu niekedy až neuveritelne liezol na nervy ( trošku si to nakoniec vyžehlil ), Desmond naopak mi v 2.serii prišiel len navyše je teraz moja oblubena postava. Sawyer konečne našiel Sawyera. Konečne toho vieme dosť o druhých ( jedna z mála odpovedí ) a Ben je velmi zaujímava postava. Juliet pre mňa skor rozporuplná ( pripadá mi že nijak stále nemozem ju pochopiť ). Vidím to tak na 8/10 ALE. Finále bolo najlepsšie zo všetkých serii. Ked som u minulej serii hovoril o tom že by mi Lost hraním s čašom spôsobil infarkt tak som to myslel tak zo srandy. Ale ked som zistil že nie back ale forward tak ma skoro je'lo. Nehovoriac ešte o tom že mi finále pripadalo ako koniec celého seriálu. Takže na 4.seriu sa teším ako malé decko. :D. Finále hodnotenie zdvýha. 9/10. 4.seria: Zmiešajte flashorwardy, flashbacky nijake tie nove postavy ( ako sa na Lost patrí ) pridajte hranie sa s časom, uzavrite vynikajúcim finále a čerešničkou na torte bude parádny cliffhanger. Lost prešiel najzásadnejšiou zmenou štýla a rozdelil divákov do 2 skupín. Niektorí budú jásať, a bude to pre ních jedna z naj seríí seriálu a druhým bude pripadať scifi Lost ako strata času. No ja som nadšený. Po celú seriu som len kukal ako blbý. Budúcnosť sa vyvýjala priam geniálne a nové postavy- no proste paráda. Pred finále som si povedal: To už ? Vadilo mi to malé množstvo epizod. Chcel by som viac tejto série. Stále som sa rozhodoval medzi 9 alebo 10/10 a nakoniec som prišiel na 9,5/10. ALE! 2 hodinové finále mi uplne vyrazilo dych. Finále 3.serii bolo skvelé ale toto ho prekonalo vo všetkých ohladoch. Vedel som ako to dopadne ale aj tak som bol doslova uchvatený. Skvele dokázalo držať človeka v napätí. Prišlo aj umretie jednej milovanej postavy. Prečo tvrocovia zabíjaju postavy ktoré mam tak rád ( v 2.serii Anna Lucia, v 3. Charlie a tu Jin ) ? Ale nevadí. Tak isto aj návrat domov ma chytil za srdce. A na záver cliff prekvapivý a okorenenný dobrou hudbou. Dovolenka na ostrove skončil a sme znova doma. Ale istotne sa vrátime. Takže jasných 10/10 5.seria: Po 4.serie boli moje očakavania nadpozemské. 1.epizoda ích ešte zvýšila. Problem bol potom. Dej v roku 1977 bol uťahaný, nudný až na nijaké výnimky. Samozrejme sa našli nijaké super epizody ( 316, Live and Death of Jeremy Bentham, Follow the Leader a Incident ) a nakoniec ani ten dej v DHARME nebol zlý len strašne uťahaný. A finále bolo ako inak super ale nevyrazilo mi dych tak ako to v 4.serii. Ale inač bolo super hlavne tajoomný flashback a posledné sekundy som ani nedýchal a zrazu BUM. Takže celkovo to napravuje pár skvelých epizod zvyšok bol síce vynikajúci ale na Lost slabý. Tak asi 9/10. 6.seria: To najlepšie nakoniec. 6. Seria je asi najlepšia. Ešte sa mi nestalo v LOSTe že by ma hneď prve 2 diely takto očarili. Alternativna realita ( aj ked to bol vlastne očistec ) bola skvelym napadom a zo začiatku mi bolo divne že sa postavy "nahodne" stretavaju ale nakoniec to pekne vysvetlili. Epizida THE END skvele všetko uzatvorila. Ja som sa na nnu netešil preto že vysvetli kdo postavil štvorprstú sochu ale preto že budem naposledy so skvelymi postavami. A preto sa moje očkakavania naplnili a jedine pre toho kdo to vnimal ako ja mohli byt posledne sekundy najsilnejšie z celeho serialu. See you in another life... 10/10 Epilog New man in Charge: Prijemna scenka po 6.sezone a keby sa k tomu niekedy rozbehli nehneval by som sa. 9/10 Serial cely: 10/10

Zločin (2011) (seriál)

Kdo zabil Rosie Larsen ? Táto otázka mi nedala spať. Pôvodne som išiel do seriala s tým že to v 1.serii vyriešia. Keby som vedel fakt ako to je tak by som sa do seriala nepúštal. Ale ked som to zistil bolo neskoro prestať. V ten den som bol niekde v polke 1.serie a v ten den som ju dopozeral na raz. Cliffhanger na konci bol vážne luxusný. Na 1.serii mi možno vadilo to že tam toho moc nevyriešili. Vadila mi dejova linia s učitelom ktora nikam neviedla a bola dosť rozťahaná. Ale inač super. 9/10. 2.seria ma v prvych častiach doslova prinklincovala k telke. A ked som bol v 6 časti som si povedal že si pozrem štyri časti a dopozeram to na další den. No v ten den som naozaj dopozeral celý serial čo bolo 8 epizod za sebo. 320 minút a ja som sa ani na chvílu nenudil. Takže ma to asi bavilo. Zvlášť keby ste sa ma teraz opýtali kdo bol vrah nevedel by som presne určiť :D 2.seria 10/10 a celý serial detto. PS: JoJka zle dabuje. To je jasne! Ale aby mi SK dabing liezol na nervy hned v prvej vete to sa nestava často. Odporúčam originál. 3.séria: Odporúčam pozerať naraz. Už v prvom dieli vás zaplavia tuny záhad ktoré vám nedajú spať ešte viac ako prípad Rosie Larsen. Tentokrát je príbeh drsnejší, záhadnejší a napínavejší. Tvorcovia sa v 10. epizode odhodlajú ku kroku ktorý jedných divákov naštve a znechutí a druhý budú z neho nadšený. Rozuzlenie poteší ale všímavejší divák odhalí vraha skor ako Lindenová s Holderom. Aj toto DUO je velké plus. Postavy žijú na začiatku série nový život a je zaujímavé pozorovať čo ím nový život prináša. Séria uplne iná ako predchádzajúce ale jasne najlepšía. 10/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

PRED TYMTO KOMENTÁROM SOM TU MAL INÝ ALE NEDÁVNO SOM PREČITAL KNIHU A PO OPÄTOVNOM ZHLIADNUTÍ PÍŠEM NOVÝ KOMENTÁR: Film ma mnoho zmien oproti predlohe. Niektore su pozitivne niektore negativne ( tých je menej ). Pozitívne: Boromír je charakterovo lepšie vykreslení, pridaná záverečna bitka so škratmi, úvodny prolog atď. Negatívne ( sú naštastie len dve ): 1. Z Legolasa robia neuveritelneho playboya čo mu výrazne škodí. Pri tom Bloom by ho mohol hrať výborne. 2. Prvá polovica knihy je výrazne slabšia ale aj tak niektore scénky by na plátne vypadali skvele ( Mohylove vrchy ) ale chápem že Jackson sa sústredil viac na tu záživnejšiu polovicu. Vynahradil to scénou s Balrogom. Takže sa jedná o skvelú adapciu skvelej knižky. 9/10

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Paráda. Som dojatý. Úžasný fantasy film s najužasnejšími trikmi ( Gluma mam najradšej zo všetkých fantasy postav ). Film je skoro to isté ako Dve veže ale čo ho robí o mnoho nasobne lepší je Frodova a Samová linka. Jak som v Spoločenstve Froda moc nemusel tu by to bez neho nefungovalo. To napätie v Mordore, posledna hodinka kedy šplhaju do Hory Osudu a nakoniec je všetko na dosah ale... nebudem spoilerovat. Vdaka poslednej hodinke je film dokonalý a najdete ho v mojej TOPke. Extended verzia ma v tom utvrdila ešte viac. Potom tu bol koniec ktory mnohým vadil. Ja sam som na prste ratal kolkorat to už "skončilo". Ale vobec mi nevadil. 10/10 EDIT: Na druhý krát ma to už tak nezobralo neviem prečo. Takže 9/10

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Slabšie než Spoločenstvo. Spoločenstvo som si užasne užil, s postavami som sa dokonale stotožnil. Ale tu to už nefunguje. Dejových linii je neskutočne vela a niekedy som vobec nestihal. Film skáče z jednej do druhej a to je neskutočne nudne vzhladom na to že sa jedna o 3 hodinový film a to nehovorim o Extended verzii. No ale stale a jedna o krasne natočený film s úžasnýi trikm, Glum je najlepšia postava z fantasy žanru takže pre neho vačší priestor filmu velmi pridava, akcia je velmi podarena a Gimliove a Legolasove počítanie protivnikov vedie v humore na celej čiare. Takže normalna verzia 8/10 a Ext. 7/10.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ach jaj jaj ! Toto proste nebol dobrý nápad. Deliť tak kratku knihu na 3 diely proste nebol dobrý nápad. A hlavne preto je uvod rozťahaný, vo vela pasažiach nudný a je niekedy až trapne jak to Jackson rozťahuje a snaži sa vymačknut nijaky zaujimavu scenu. A ked už ten uvod skončí si človek uvedomí že stvrtina filmu je ta nami. Zvyšok je podstatnejšie lepši, zabavnejši, akčnejši a hlavne skvelo natočeny. Martin Freeman je o 100% percent lepší Hobbit než Wood. Potom je tu HFR. Zo začiatku obraz strašne vyrušuje akoby bol zrychlenny no na novu technologiu som si rychlo zvykol. Obraz je díky nej ostrejši a realnejší. Akoby sme sa pozerali do divadla. Kritizovane je že v tom obraze su všetky kulisy srašne umele. No ja som si to nevšimol. Takže novej technologii palec hore ale ma sa ešte v čom zlepšovať ( niekedy mi obraz pripadal velmi nerealn ako napriklad pri uvide ked Smaug napadol Erebor ). Celkovo je to 8/10.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Asi to najlepšie čo som kedy zo sitkomov videl. Dokonala partia. Alan-príživník ktorého budete po celý serial neznašat, Jake- v prvých 4.seriach ho budete milovat pre jeho hlašky, chovanie čo sa týka žien a spravanie k dospelým no postupom času vyrastie a jeho kuzlo je preč, domáca Berta- domáca ktorej najlepší recept je koláčik s trávou, (ne)matka Evelyn- matka ktora sa ku svojim deťom nepriznava, ked boli mali vychovala ich tak že každy z nich ma dnes nijaky komplex, potom je tu šialena Rose- žena ktora je doslova ochotna urobiť čokolvek aby ziskala spät muža s ktorym stravila jednu noc a jej rozhodnutia dokážu prekvapiť každeho. Takže to by sme mali 4 hviezdičky. LENŽE JE TU CHARLIE SHEEN. Prečo je Dva a pol chlapa BEST sitkom: CHARLIE SHEEN, prečo som vydržal 8 serii: CHARLIE SHEEN a prečo je CHARLIE SHEEN v mojej TOPke obťubených hercov: DVA A POL CHLAPA. Charlie ja piata hviezdička. A zrazu je tu Kutcher. No nech sa nehnevaju ale ked Charlieho vyhodili mal serial SKONČIŤ!!!!! Ashton nedosahuje ani polovičku Charlieho kvalít. A pozrime sa v 10 serii sa nam tak trochu zbavia aj Jakea ( ak neratam par častí ) tak to je trochu moc. A Charlieho duch: WTF? časti s Charliem: 10/10, s Kutcherom 7/10. EDIT: Po polke 10.serie je to na nevydržanie mením na 6/10 a končím so sledovaním. EDIT: Kvoli ohláseniu 12.série ako poslednej som sa rozhodol že pri odchode tohoto fenoménu chcem byť. Tak som dopozeral tú prekliatú 10.sériu a na počudovnaie v tej 11. sa to docela zdvihlo na nadpriemerný sitcom ( hoci už nie to čo bývalo ). Takže 12.sérii dávam šancu.