Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Prvé zhliadnutie: Užasná akčná jazda s užasnými efektami. Za 5 hviezdičiek. Druhé zhliadnutie: Obyčajna akčna pohoda. Schwarzenneger sype jednu hlášku za druhou ale proti dvojke dosť slabe. Ale ako nedelná akčná zábavka fajn. 8/10

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

WOW ! To snad neni možne. Pokračovanie je vo všetkých ohladoch lepšie než takmer dokonala jednotka. A dalšie WOW! Najlepšie Sci-fi všetkých dob. A dalšie WOW! Schwarzennegera nijak zvlášť nemusím ale v tomto filme- proste WOW! Atmosfera bližiacej sa jadrovej vojny dodala filmu to, čo z neho robí to čo je. Zvlášť z víze Nuklearnej vojny som mal problémy so spaním. Robert Patrick je ako Terminátor o 200 ( zámerne som napísal číslo 200 :) ) bodov lepší ako Schwarzenneger. Zhrnutie: Naj Sci-fi, Naj Schwarzennegrov výkon, Naj film o jadrovej vojne, Najtemnejší film. Videne: Extended verzia vo Full HD v originale. 10/10

Terminátor (1984)

Terminator- skutočný dôkaz o tom že Cameron je jeden z najlepších režiserov všetkých dôb. Terminator je film ktorý odštartoval Cameronovu takmer dokonalosť. Od Terminatora bolo všetko len lepšie. Prvá polka skvely rozjazd, akčna jazda 80.rokov. A druhá kde sa rozoberá temná budúcnosť je dokonalá vo všetkých ohladoch. A to nehovorim o finalnej bitke. V momente kedy sa spali Schwarteneggerova koža sa terminator stane takmer hororovou príšerou a ozaj som sa bal o život hlavných hrdinov ( opravnene ). Schwarzenneger je fajn ale v neskorších Terminatoroch ukázal viac. 9/10

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

OBSAHUJE SPOLIERYNajlepší diel celej ságy! Od začiatku drží diváka v napäti, nové postavy su sympaticke ( a ich predvadzanie schopností super ). Bella je ako upír dokonalá. Presne vystihla tuto vetu: Narodila som sa aby som sa stala upírkov. Bella už neni ta naivná pubertačka ( hlavne v New Moon a Eclipse bola strašne otravna ) ale konečne je ŽENA. Za zmienku stojí Bellin prvý lov. Bella v ňom pôsobí ako hororové monštrum ( alebo ako povedala Jacinda ako Samara lezie zo studne. Nehovoriac o tom že každý rozumný muž by sa nechal od Belli s velkym potešením zabiť :-). Potom je tu samotné finále. V diskuzii niekto písal že by bitka mohla byť iba z Alicinej vízie. Povedal som si že by to bola pekná blbosť. A keď už teda začala "epická bitka" a zomrel Carlise povedal som si že je fajn že niekoho nechali umrieť ale potom ked uz zomrel Seth mi to prišlo neuveritelne luto a nakonie ked sa odhalila pravda neskutočne sa mi ulavilo a strašne som sa rozosmial na Arovi jak si zrazu dava pohov. Šak kdo by chcel dopadnuť jako on v tej teraz už "alternativnej buducnosti". Jedna z naj Fantasy všetkých čias. Fantasy s najlepším predstavitelným záverom :-). A nech si kdo hovori čo chce mne sa to lubi a lubit bude. 10/10

Thunderball (1965)

Bondovka č.4: Jedna z najlepších Bondoviek. Perfektny dej ( zapletky s jadrvymi zbraňmi su moje najoblubenejšie ), perfektny zaporak a hlavne perfektne natočene bitky pod vodou. Z tejto Bondovky by si mnohe mali brať priklad. Vyborne! Doporučujem :-). 9/10

Goldfinger (1964)

Bondovka č.3: Bondovka ktora svojich predchodcov nijak vyrazne neprevyšuje ale vedie hlavne zaporakom. Goldfinger je diky svojmu planu čo najviac zbohatnuť a diky skvelemu Fröbeovi je jeden z naj Bondovskych zaporakov všetkych čias. Inak Bondovka ako každa ina. 7/10

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bondovka č.2: V skratke sa opakuje to čo pri Doktor No- sympaťak Connery, krasna Bond-girl, desivi zaporaci, skvele natočena akcia. Keby som tento film videl v roku 1963 mal by som zo SPECTRE nočne mory :-). Ale oproti Doktor No sa mi ti zda malinko slabši dej. Pri Doktor No ma dej pri každek druhej scene nijak prekvapil a tu mi take momenty chybali. Takže hlavne za to davam 7/10

Johnny English (2003)

Prijemna komedia s prijemnym Atkinsonom a dobrym humorom. Zaporak bol fajn, English-girl takisto. Proste pohoda. 8/10

Dr. No (1962)

Bondovka č.1: Tato Bondovka ma akusi skrytu hodnotu, keď dokáže aj po 50. rokoch zaujmuť ( testovane dnes ). Connery je velky sympaťak, Andress sexy, zaporak poriadny psichopat, najmodernejšie auta ( tej doby ). Všetko čo od Bondovky očakavam :-).

Kruh 2 (2005)

Kruh 2 postrada tim čo robilo jednotkou užasnou. Atmosfera. Nakata vstavil všetko na digitalne triky, ktore pôsobia trapne. Na druhu stranu je tu ešte dobry dej, a Naomi Watts. Kruh 2 je slabym oproti jednotke ale ako samstatny pôsobi dobre. Film sa určite nebude pačit každemu. U mna je to priemer. 6/10