Já, legenda (2007)

Film jako takový ani nenadchne ani neurazí. Osobně největším zklamáním u mě bylo nevyužití potenciálu který film nabízel. Velké množství náznaků a příslibů které nakonec tak nějak... vyšumí. Škoda.

Tou wen zi D (2005)

na Initial D se podívá někdo kdo zná japonské anime nebo fanoušek do aut. Nikdo jiný k tomu nemá prakticky důvod. Fanoušek anime bude pravděpodobně naštvaný (protože "Tau man chi D" je práce Číňanů ne Japonců) a proto se tak úplně nedrží "předlohy". Druhý skupina se bude celkem dobře bavit a užívat si dobře natočených závodů. Docela by mě zajímalo kolik lidí si po shlédnutí tohoto filmu chtělo Trueno také koupit ;).

Senna (2010)

Nejsem fanda F1 a upřímně na film jsem se podíval jen proto, že ho provařil Jemery Clarkson v jedné epizodě TopGearu. O to větší šok pro mě bylo zjištění jak moc mě snímek sebral... Senna byl opravdu neskutečný talent a zpracování tohoto dokumentu mě opravdu vzalo za srdce.

Sněhurka (2012)

Moje asi největší chyba byla že jsem se na "Zrcadlo, zrcadlo" těšil, protože ho vychválili v jednom nejmenovaném časopise o filmech. První rána přišla hned zkraje, když jsem viděl Sněhurku a obočí co by ji záviděl i Leonid Iljič Brežněv. Sněhurka od té doby neměla obličej... měla jen obočí. Z příběhu je znát jak se hrozně moc snaží být vtipný a cool. Bohužel tak moc, že je toho až moc a film působí celkově "prdle" (lepší české slovo jsem opravdu nenašel). Takže jedna hvězda je za to že jsem se cca 3x opravdu zasmál a druhá za to co odvedla Eiko Ishioka. Ty kostýmy jsou opravdu neskutečné...

Prometheus (2012)

Prometheus jako film má jeden (resp dva) velké problémy. První byl ten že se okolo něj udělal neuvěřitelný humbuk jaká to bude pecka a druhý, že nejdřív sliboval být prequelem Vetřelce. Není popravdě ani jedno. Tedy náznaky tu jsou, ale na zadek jsem se z toho neposadil... Chvilkami jsem měl pocit, že sleduji spíš remake než něco co se tváří jako dějový předchůdce něčeho zatraceně provařeného. Asi největší podíl na tom měla "technologická nekonzistence" (prostě v Prometheovi jsou ty počítače technologicky vymakanější než ve Vetřelci což je nesmysl). A protože jsem se před shlédnutím Promethea podíval na Vetřelce, měl jsem šanci si všimnout pár detailů na které režisér prostě chtěl poukázat a které z Promethea ten prequel prostě dělají (i když tvrdí opak)... Takže to uzavřeme. Jako prequel to nemá na víc než 3 hvězdy... Jako remake by dopadl ještě hůř... Jako samostatný film je to nádherně zpracovaná žánrová podívaná, která vyčnívá nad průměr (prostě Scott umí). Jen škoda, že si film neudržel atmosféru vytvořenou v první třetině filmu. To by mi na hodnocení tady ani nestačily hvězdičky (nemluvě o tom kdyby se pořádně dotáhla myšlenka prequelu.) Takže když dávám 4 hvězdy je to dle matematiky zaokrouhlených 3,5. EDIT (po druhé projekci): já fakt nemůžu... nemůžu nechat 4. Zaokrouhluji dolů.... :(

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen je hovado a opět se mu povedlo co vždycky. Utahovat si ze všech na potkání, tvrdě zaprovokovat cenzory, přitlačit až moc na pilu (telefonní hovor do vagíny je ta samá kategorie humoru jako zpívající penis v Brunovi) a několikrát nechat diváka hlasitě zasmát (opravdu "Porsche 911 2012" bylo dokonalé) .

Iron Sky (2012)

Naprosto neskutečná podívaná. I přes několik zbytečně vážných momentů, které ani parodii a ani komedii nesluší jsem se dobře bavil a zasmál. "Are you aware you are kissing a black man?" :).

Avengers (2012)

I když nejsem žádný extra fanda komiksu, "Marvelovky" mám rád. Prostě se na ně hezky kouká a ničím mě neuráží... Bohužel v tomto případě došlo na výjimku protože ve filmu to prostě "musí být tak jako v komiksu aby se nenaštvali fandové". Takže prakticky i když by v rámci logiky stačil na hlavního záporáka - poloboha jeho brácha - taky polobůh, musí mít za sekundanty dalších 5 figurek a navíc tak zoufale nevyrovnaných (myšleno schopnostmi). Já chápu, že každá sama o sobě je drsná a cool, ale pohromadě tak nějak působí divně. Stručně řečeno, kdyby pár postaviček vynechali (nebo si místo nich dosadili jiné, však jich je v zásobě dost) byla by to o dost zajímavější podívaná. Takže za mě to rozhodně na plný počet není... Přesto je to nadstandardní podívaná za slabší čtyři hvězdy. S čím mě ale doslova naštvali je "upgreade" kostýmu mého oblíbeného Captain America... (posun z funkčního bojového obleku do komixového hábitu se zipem na břiše :/)

Tohle je válka! (2012)

Neskutečně oddychové a zábavné. Řekl bych až překvapivě moc. Tomu filmu se po dějové stránce nedá nic vytknout. Jediné co mě trochu mrzelo byla volba hlavního hrdiny - Chrise Pinea. V roli playboye mi doslova vadil a fandil jsem Tomovi Hardymu. To je ale můj problém kterého si nezaujatý divák ani nevšimne :). Takže určitě událost za 4 hvězdy.

Veterán (2012)

Nevím proč jsem od filmu čekal "druhou Machette" (která se mi moc líbila). Asi tím že je to další fil Dannyho Treja kde má hlavní roli a čekal jsem prostě nášup stejně výživné podívané... no místo toho se jede tak na půl plynu a stále tomu něco chybí. Chvilkami se dokonce dostavila i nuda. Co mě ale doslova rozčílilo byla ta vykrádačka z Rudého Horka... To bylo fakt moc a stálo to film jednu hvězdičku. p.s.: ten kdo do doslovný a okatý copy+paste celé jedné scény považoval místo "vykrádání" za "poctu", ať si klidně tu jednu hvězdičku zase přičte.