• Thriller

The 3 Rs (2011) odpad!

Lynche fakt můžu. Jeho filmy mají hloubku, poselství, musíte o nich přemýšlet a střádat různé indicie a střípky zdánlivě nenápadných detailů, abyste vůbec porozuměli obsahu. To je na Lynchovi to nejkrásnější. Tohle ale vůbec nechápu.

Odpočívadlo (2006)

Po dlouhé době koukatelný horror, při jehož sledování neteče krev z obrazovky proudem a nevěší se obsah dutiny břišní po pooji. Taová malá nenápadná oddychova, terá neurazí, ale ani nenadchne. Musíte ovšem přehlížet občasné naprosto nelogicé chování hlavní představitelky.

Melancholie (2011) odpad!

První hodinu filmu sledujete nudnou svatební hostinu, která vás totálně znechutí, a to máte před sebou ještě zhruba 80 minut. Ve druhé polovině sledujete dialogové orgie a kýčovité scény o ničem, abyste ve 130. minutě filmu viděli náznak srážky Země s jinou planetou. Vskutku geniální dílo. Nechci zde psát diplomové práce o režisérovi filmu, ani odhadovat která část filmu byla reálná a která pouze iluzí, nechci bloumat nad tím, co znamenala 18. či 19. jamka. Pokud bych tohle všechno chtěl, pustím si Lynche. Film má bavit a ohromovat, tohle byl festival prodrbaného času. Jít na to do kina, tak po půlhodině odcházím a požaduji vrácení vstupného.

Chained (2012)

Nedokoukáno.... 38 minut a stačilo. Naprostá nuda a jak tu kdosi napsal, jednomu není rozumět a druhý taky vypadá jako Tydýt. Jablko v tomto případě padlo sakra daleko od stromu. Amatérský film, který má do horroru hodně daleko. Po dokoukání na druhý den měním hodnocení z odpadu na *. Ale opravdu ztráta času...

Otevřené oči (2000)

Výborný thriller, který za sebou zanechává jen samé otázky a téměř žádné odpovědi. Otevřené oči ještě neznamenají, že vnímáme realitu. Nespavost, účinek léků, stres... Ne vždy vidíme to, po čem toužíme a ne vždy vnímané okolí vyhodnotí mozek, jako realitu všedního dne. Vynikající výkon Jeffa Danielse.

El habitante incierto (2004)

Dokonalá atmosféra strachu a napětí a to bez jediného vyhřezlého orgánu, břitev, motorových pil či skalpelů. Dusno a napětí by se dalo v první polovině filmu krájet, aby vás nechalo ve druhé polovině nadechnout do temného finále. Bravo.

Plivu na váš hrob (2010) odpad!

Ne, tohle není horror. Sorry, ale komu se tohle může líbit, je asi stejnej sadista, jako těch pět magorů. Jak tady někdo napsal, nějakej úchylák asi chtěl na filmové plátno převést své sny. Zvedá se mi z toho kufr.

Nebezpečné hry (1998)

Něco tak nudného a zapleteného jsem už dlouho neviděl. Děj této povídačky by se dal nastopážovat do maximálně 60 minut. Totálně minutově přestřelená nuda a nezachrání to ani hvězdné obsazení. Zvraty v závěrečných několika minutách vás jen na okamžik vytrhnou z usínání před obrazovkou... jinak bla bla bla... Jedna * za obsazení, jinak to byla absolutní ztráta času.

Susedia (2006) (seriál)

Patřím ke generaci čechoslováků a to se vším všudy. Na Slovensku mám polovinu rodiny a slovenština je mým druhým mateřským jazykem. Prázdniny jsem trávil právě na Slovensku v oblasti maďarské menšiny a ani maďarština mi kdysi nedělala velké problémy. Chápu, že tento typ humoru je pro čechy nepochopitelný a kdo neovládá perfektně slovenský jazyk a k tomu alespoň základy maďarštiny, vtip a kouzlo tohoto sitcomu nemůže nikdy naplno ocenit. Netvrdím, že Susedia je hvězdný seriál s vysokou pointou a hlubokým uměleckým dílem, nicméně na mne působí oddechově s jemným, mně tolik blízkým, humorem u kterého si rád vzpomenu na své mládí a dětsví. Nesleduji jej pravidelně, ale když náhodou na něj narazím, tak TV nepřepínám. Jak zde již bylo řečeno, pro mne je to mnohem lepší, než Comeback, nebo dávní Nováci.

Autopsy (2008) odpad!

Kdo dokáže takovouhle nechutnou sr@čku natočit nepatří mezi normální lidi a za takovéto filmy by měli zavírat. Komu se tyto nechutnosti líbí, pochybuji o jeho zdravém rozumu. Typická ukázka toho, kam až může klesnout filmové umění. Za takovýto snímek se jako člověk stydím. Horror to není v žádném případě. U horroru se má člověk bát, horror má vzbuzovat mrazení v zádech a obavy. Bohužel u tohoto a podobných snímků, schovávajících se za označení "horror" se mi chce zvracet. Nejprve z toho, co vidím, a poté když si vzpomenu na tvůrce. Proboha zamyslete se nad podstatou člověčenství a lidstvím. Neskrývám, že u některých pasáží jsem se i smál, neboť takovou stupiditu a sérii nelogičností se jen tak nevidí.