Sofie První (2013) (seriál)

Blboucke, skoro kycovite, ale pro mou dceru poucne (snad). Animace pekna, ale ne kvalitni.

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Neuveritelne pribehy odvazneho cecha, ktery ohromil svet rybaru a pritahl pozornost laiku (mne). Musel jsem si jen zvyknout na americky styl vypraveni a stavbu pribehu. Papua-Nova Guinea a Rusko bylo chytlave.

Černý rytíř (2001)

Misty dosahuje bezneho tv filmu, aby se opet propadl do trapnosti a cekani na dalsi filmovy moment.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Prumerny film. Strasna nuda prvni puli (znazorneni socialismu je trochu nestastne). Druha pule tragedie koitu bez kondomu a 'pomocnika', ktery slecny vyskolil z efektivity v nouzi, to je holt pruser.

16 bloků (2006)

Po druhém shlédnutí zvyšuju na 4, oceňuju především zvládnutí role vyhořelého policajta, jemuž se na poslední chvíli ozve svědomí. Všichni tři hlavní protagonisté hrají přesvědčivě, film nemá ambice spektáklu, ale televizního přiběhu a tomu sluší.

Život podle Dana (2007)

Dan to zvládá dost dobře, Marie je ojedinělá šance, ale je to štika pro malý prut. PS: Měl bych v dané situaci já dost trpělivosti? Hmm.

Druhá šance (2012)

Jones v romantickém dramatu? Jsem příjemně překvapen. Jones ve dvojici se Streep řešící sexuální obtíže? Skoro nemožné. Leč, funguje to. Efektem je zde vykreslení předlouhého vztahu a vcítit se do něj posouvá diváka do vyšší perspektivy. PS: zbaví se Carell někdy jha Kanclu?

Jurské bojiště (2008) (seriál)

Na dnešní dobu slabé efekty. Přesto poučný dinodokument.