Ricky Gervais: SuperNature (2022) (pořad)

Nebojí se, pere to diváků a ti tleskají. Základem je sebereflexe, trochu vysvětlování (nová doba) a drsné přirovnání. A vtip s charismatem dodá výsledek.

Ledová archa (2020) (seriál)

Dle záběru, herců a ostrému tématu jsou zde velká očekávání. Které za mne vyprchají jak bublinky sody a nakonci se těšíme na prý lepší druhou sérii. Což je akčnější, ale stále kulhající a diváka (mne) ztrácí docela brzo. Nejde ani o nesmysly (neporušené koleje, přežít hluboký mráz bez následků, hlavní "vůdkyně" se vydá do hlubokého mrazu jakoby měla záložní plán), ale spíš tlak na "dívatelnost" a protahování dějových linek.

Příšerákovi (2017)

Základní příběh, sympatické postavičky, pěkná grafika a emoce bez náročnosti. To málokdy zklame a i zde jsme jako rodina byly spokojeni.

V obležení (2021)

Výborná atmosféra, i když místy příliš dialogů, charakterizuje další Butlerův akčňák, jenž spoléhá na chemii a vychází to za mne nadprůměrně. Konec se nepochlapí, ani neurazí, ale zda vidět či ne, rozhodně ano.

Tři vteřiny (2019)

Triptich námětů jako přistěhovalci s kšeftama v komunitě, "zrazený" informátor a vězeňské prostředí. Osobně mne bavilo až to poslední, díky čemuž se to drápe do kvalitního průměru. Nesedí mi Armas a Kinnaman, ani Pike. Scénář ok, ale režie a střih nesedí. Je to takové divné.

Fauda - Season 1 (2015) (série)

Letitý spor, který jde až do extrému, je pojat technicisticky, ale jako příběh s emocemi a chemií to nefunguje. Začínáme se točit v kruhu a klišé o pomstě, vinně a boji za svou pravdu.

Proti ledu (2022)

Technicky zvládnutý film bez duše. Nejen, že se nudíte, ale ještě hledáte chyby a důvody, proč to není dobře strávený čas. Dokonce i zima na mne nepřišla a to už je zlé.

Taboo (2017) (seriál)

Zajímavě pojatý snímek ze staré Anglie, kdy se brutalita pojí s pletichy. Vše postavené na Hardym a jeho uhrančivém projevu, s kvalitním doplňkem ostatních herců. Čekal jsem více z kulis a místního života a také grande finále, leč přišlo zakončení série s mnoha "ale" a "kdyby". Přesto zaměření, atmosféra a Hardy je nadprůměr.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Slibně rozjeté britské drama se začíná plácat ve vztahových vazbách a vrah se objeví jen jakoby náhodou. Zájem diváka upadá, až ospale spadne z kavalce, aby se probral a nic si nemusel pamatovat.

Rob Schneider: Asijská máma, mexický děti (2020) (pořad)

Trošku jiný stand-up od vyzrálého komika, který není "vystylovaný", extrémistický ani nafoukaný. Ale stále skvělý herec a dobrý vypravěč. A místy se lidé ve zralém věku zasmějí, protože hrát na notu manželství se aktérům neomrzí.