82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Skvělé kabaretní číslo Neila Patricka Harrise uvádějící fantastické konferenciérské duo Baldwin - Martin (před nimi klobouk dolů), fráze chrlící předávači ocenění (vyjímkou byl výstup Bena Stillera jako Avatara; škoda že organizátoři zakázali skeč Sachovi Baronu Cohenovi), naprosto zbyteční patroni nominovaných herců za hlavní roli a vyhlášení vítězného filmu na jeden nádech (v kontextu roztahaného večera působilo divně) nedostanou tuhle show nad 70%.

Koncert pro mantinely (1977) (TV film)

Zajímavý nápad. Jedna hvězda navíc za Miloše Frýbu a podplaceného "střelce" Krampola :-) 60%

Polda a bandita (1977)

Obstojná komedie, u které jsem se tedy jako malý chlapec bavil o mnoho více, leč ani teď to nebylo tak špatné. Ke konci jsem se trochu nudil, na druhou stranu musím ocenit stylovou hudbu. 55%

Ideál septimy (1938)

Slušná komedie zásluhou především Jindřicha Plachty. A Jiřina Sedláčková byla vynikající kůstka :-) 60%

Pařba ve Vegas (2009)

Na komedii mi to připadalo málo vtipné, drama to ale opravdu není. Nejsem si jist, kam Pařbu ve Vegas žánrově zařadit, každopádně je příjemným, avšak poněkud nevýrazným filmem. 70%

Tropická bouře (2008)

Tenhle film mě opravdu minul. Začátek není špatný, ale pak se tenhle spektákl dost vleče. Konec dojem mírně napravuje, tanec Toma Cruise nemá chybu, leč výše než na 40% tuhle komedii s minimem dobrých vtipů vytáhnout nemůže.

50x a stále poprvé (2004)

Zábavná romantická komedie ve které se čas od času objeví kýč jak prase. 65%