Dědictví (2020)

Prišlo mi to ako nasilu urobený film na propagáciu všetkého moderného, až nereálneho, pričom sa to zaobalilo do otrepaného námetu v blikajúcom sklade. Od začiatku viete čo asi bude nasledovať a nejaké to prekvapenie na záver vás vlastne ani neprekvapí.

Sanctum (2011)

Silne televízna produkcia tejto survival drámy miestami znižuje napätie v deji a neherecké výkony mnohých postáv zrážajú kvalitu filmu. Napriek tomu ide o solídnu jednohubku na jedno pozretie. Meno Camerona v titulkoch vnímam s úsmevom.

Angláni na útěku (2018) odpad!

Keď sa pri komédii človek ani raz nezasmeje, pri akcii necíti žiadnu dávku napätia a celý čas vlastne tápa nad filmom, ktorý nemá umelecký charakter je niečo zle. Či boli aj tvorcovia neustále pod omamnými látkami ako jeho hlavné postavy by aspoň z časti vysvetlilo túto filmovú frašku.

Prokletí spící panny (2016)

Dá sa povedať, že mimo tých snových sekvencií ako z hlavy nejakého gotického tínedžéra si to držalo celkom dobrú béčkovú laťku. Napätie dokázal vystrúhať aj dom plný figurín. Ale ten záver? To ako vážne...?!

Případ Roubal (2021) (seriál)

Solídne spravený seriál o jednom z najznámejších súdnych procesov s masovým vrahom u našich susedov. Aj keď jemu samotnému sa dej venuje minimálne, za to scény s Hynkom Čermákom sú najlepšie! Fiktívne zápletky medzi právnikmi a koncipientami z toho spravili film, no nevadili. P.S. Podobných prípadov máme na Slovensku oveľa viac a je škoda, že sa naša dnešná televízna produkcia sústreďuje radšej rodinným odpadom. Zlaté Mesto tieňov a Najväčšie kriminálne prípady Slovenska.

Zabít Gunthera (2017)

Sú komédie, ktoré dávajú dojem, že museli byť urobené za 5 minút 12. Dali tam nejakú hviezdu aby sa to predalo a vám celý čas v hlave blikala kontrolka, či to náhodou nebol zabitý čas. Fakt pár vtipných gagov je väčšinou zaobalený v absolútnej americkej, plastickej trápnosti. Arnie si zarobil a vy ste nezískali nič.

Vegani a jelita (2021) (seriál)

Celkom neotrelý námet sa akosi nepodaril dať dokopy a jednotlivé scénky sa striedajú s klesajúcim úspechom. Jednoznačne najlepší je hlavný protagonista zvolený brilantne. Zvyšok je pozliepaný akosi nešťastne.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Absolútne svieža, nekorektná ostrafská jazda. Tři Tygry excelujú a scenárista sa ultimátne vyhral s každým hercom a jeho možným zosmiešnením. S čistým svedomím 5 "Ty py*o" hviezdičiek!

Ďábel (2020)

Štýlová jednohubka plná neuveriteľne poskladaných príbehov, ktoré sú okorenené temnejšou atmosférou typického amerického zapadákova.

Normal (2009)

Netušil som do čoho idem a objavil som film náhodou. Pri úvodnej sekvencii som sa obával nejakej lokálnej verzie Mlčania Jahniat, no prekvapivo som sa dočkal skutočného príbehu. Kňažko sa určite sirom Hopkinsom inšpiroval (ako aj režisér pri počiatočnom "stolovaní"), no zvládol svoju postavu dobre a jeho konanie pôsobilo hodnoverne. Umelecké stvárnenie príbehu, tak trochu pripomínajúce nemecký expresionizmus mi nevadilo a pekne zdvihlo hodnotu filmu. Postava právnika mi prišla až neuveriteľná (nie v tom pozitívnom slova zmysle) a doslova ma iritovala a tak niekedy som mal potrebu si počas filmu zahundrať, či jej chovanie nie je moc súčasné. Ale film celkovo príjemne prekvapil a nechápem, kde sa mi doteraz vyhýbal.