Ve jménu vlasti - Užitečný idiot (2018) (epizoda)

Spoilery. Yevgeny so svojimi prudkými reakciami ťahá celú epizódu. Odkrytie a využitie kódu je síce zaujímavé, no nudné. Spojenie spomienok a halucinácií Carrie s aktuálnym dianím nemusí byť dobrý ťah, už len tým, že niečo podobné tu už bolo.

Akta X - Padá soumrak (1994) (epizoda)

Veru jedna z najlepších epizód minimálne série. Vzhľadom na žáner survival mi však chýbali vyhrotenejšie vzťahy medzi postavami.

Akta X - Tvary (1994) (epizoda)

Twin Peaks Reunion. Väčšie napätie z vlkodlačej hrozby som zažil v Penny Dreadful, ale určite každý by vedel nájsť niečo lepšie v danom subžánri.

Akta X - Čaroděj (1994) (epizoda)

Nie veľmi mysteriózna, ani veľmi príbehovo zaujímavá epizóda. Viac invencie do nápadu aj rozvíjania zápletky tvorcovia nevedeli dať, obmedzili sa skôr na predvídateľnosť. The Green Mile alebo There Will Be Blood na podobnú tematiku vedú.

Akta X - MBE (1994) (epizoda)

Vášeň, či prekliatie? Mulder verí, Scullyová pochybuje. Vyšetruje sa prípad z kategórie Mulderových obľúbených. Napätie sa nedá krájať, no prítomné je a snaha fiktívnej ústrednej dvojice odhaliť vládou utajené skutočnosti je sympatická. Vrcholy paranoja sú napr. v českom Ucho alebo v Coppolovom The Conversation, no toto sa dalo, aj keď sa im to nepribližovalo.

Ztraceni - Pilot, část první (2004) (epizoda)

Survival, ako sa patrí. Prales podmanivý, nebezpečenstvo záhadné a brutálne, postavy rozdielnych charakterov. Kamera vie zaostrovať a mazať pri dialógu. Pilot 1 rozhodne navnadil.

Rodina Sopránů - Odkud na věčnost? (2000) (epizoda)

„3.00.“ Opäť surrealizmus, tentokrát však z iného súdka ako v prvej sérii. Epizóda rozoberie kolektívne cítenie, proroctvo, manželskú krízu založenú na nevere, ako aj temnú pomstu a náturu niektorých taliaskych prisťahovalcov spolu s názorom na mafiu. Postavy siahajú až na dno svojich psychických síl, niekedy to dobre kamuflujú a divák môže mať radosť z unikátne rozprávanej drámy.

Rodina Sopránů - Kožené sako (2000) (epizoda)

"Yo, Christopher, what‘s up?" Skvelú, nahláškovanú drámu zakončuje nemotorná scéna ako z filmu bratov Coenovcov, ktorá baví svojou nešikovnosťou, pričom má silný dramatický náboj a divákovi sa vryje hlboko do pamäti.