• Krátkometrážní

Po tvém boku (2011) (TV film) odpad!

Zahlédnuto v TV, prototyp klasický rakouský s*ačky

Holy Motors (2012)

Hodně pod očekávání, bohužel ukázka typickýho wannabe arty filmu. Působí dojmem, že byl natočenej proto, že něco podobnýho zrovna letí. Za pár světlejších chvilek 2.

Bonnie a Clyde (1967)

V rámci žánru rozhodně jeden z nejlepších počinů, co jsem kdy viděl. Faye Dunaway je k sežrání.

Funny Games (1997)

S německy mluvenými filmy mívám většinou trochu problém, Funny Games mě ovšem natolik vtáhly, že jsem němčinu po chvíli vůbec nevnímal. Pohlazení po mé duši psychopata, přesně takovou dávku syrovosti ve filmech chci. Režisér si hraje nejen se svými postavami, ale i s diváky, například když se na začátku malému Georgovi zakutálí do lodi nůž (záběr zblízka), celý film čekáte, kdy sehraje svou klíčovou roli. Nesehraje, a přesně to se mi na Funny Games líbilo.

Pan Nikdo (2009)

Brutálně nadhodnocená klišoidní nuda. Čekal jsem mnohem, mnohem víc.

Hon (2012)

Komentář bych v podstatě musel opsat od Djkoma

Rumový deník (2011)

Kdyby existoval žánr "oddychovka", tenhle film bude jeho ideálním představitelem. Oproti Strachu a hnusu naprosto jinak vyobrazenej a především zahranej Hunter S. Thompson (především proto, že ho hraje opět Depp). Normálně bych to asi v půlce useknul a věnoval se radši něčemu užitečnějšímu, jenže ztělešnění mýho ideálu krásy aka Amber Heard mi to nedovolilo. I kvůlí ní za tři.

Paměť 20. století: Nebe nad Evropou (2003) (TV film)

Čekal jsem víc. Čeští letci si určitě respekt zaslouží, nicméně musím přiznat, že po zhlédnutí dokumentu se můj názor na ně zhoršil. Nepříjemně mě překvapila záliba v sestřelování Němců a nostalgické vzpomínání na ony časy - boj proti okupantům své země jako takový vlastencům těžko vyčítat, jen bych od pravých gentlemanů čekal, že budou na zabíjení vzpomínat spíše s určitým odporem než s radostí. Za to sice Třeštíková nemůže, na druhou stranu záměrem celého dokumentu není tento dojem vyvolat, proto 3.

Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda)

Všichni, co dali odpad, by si měli smazat účty. Klusák s Remundou byli možná až trochu moc tendenční i na můj vkus, na druhou stranu je ve filmu spousta zajímavch svědectví a pohledů na svět. A jak píše F.W.Colqhoun - Sieber rozhodně nevypadá, jako by ho byť jenom trochu mrzelo, že zabil člověka.