Avengers: Age of Ultron (2015)

Bohužiaľ preveľká snaha urobiť celý film väčší, lepší, bombastickejší atď. ako jednotku nakoniec vyznela dosť kŕčovito a nútene. Nehovorím, že to bolo zlé, ale vtipné repliky už neboli tak originálne, postáv bolo akosi veľa a pri všetkých tých epických fightoch sa trochu pozabudlo na poriadny dej.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Výborné od úvodu až po záverečné titulky a pomenovanie jednotlivých postáv! Taktiež som bola celkom prekvapená tým, ako profesionálne to celé vypadalo (pokiaľ si teda odmyslíme tých hrajúcich nehercov.)

Charlie Bartlett (2007)

Prekvapivo príjemný a originálny film z prostredia strednej školy s prekvapivo veľmi dobrým Antonom Yelchinom v hlavnej úlohe - nečakala som, že mi jeho postava bude tak sympatická a že dokáže utiahnuť celý film. Taktiež bolo fajn pozrieť si po dlhej dobe nejaký film s Robertom Downeym Jr, kde nehrá nejakú variáciu Tonyho Starka a rozpamätať sa na to, že dokáže veľmi dobre zahrať i niečo iné.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Veľmi príjemná a milá americká komédia, ktorá (prekvapivo) nestála na neuveriteľnom prehrávaní, prestrelených scénachach o sexe, či prípadne prdení a so svojou romantickou časťou sa vysporiadala skutočne elegantne. Som si vedomá toho, že piatimi hviezdičkami ju nadhodnocujem, ale v tomto žánri tu nič také nebolo už veľmi dlho. Taktiež i ten foodporn stojí za to.

Inherent Vice (2014)

Škoda tej stopáže - keby že je film tak o pol hodinku kratší, tak by určite vyznel oveľa lepšie, komplexnejšie a nadupanejšie. Takto mal výrazne slabšie a zbytočne rozvláčne momenty a človek sa v tom miestami až strácal, takže by zrejme bolo treba druhé zhliadnutie. Od toho ma však ale, bohužiaľ, odrádza tá šialená stopáž...

Strážci - Watchmen (2009)

Jeden z najnetradičnejších filmov, aké som kedy videla, ktorý spája prvky komixu, akcie, filozofie, politiky a bohvie čoho ešte.. Už od úvodu ma upútalo celkové vizuálne spracovanie a následne absencia pre komixový žáner tak typického boja dobra proti zlu - v tomto filme by sa v istom zmysle za tých "zlých" dali označiť všetci. Film je to ťažký a náročný a to nielen po dejovej a obsahovej stránke, ale aj čo sa stopáže týka, čo sa priznám, že mi trochu vadilo. Za jeho originalitu a fakt, že ho len tak nedostanete z hlavy, hodnotím piatimi hviezdičkami. Inak sa viac-menej stotožňujem s komentárom od Galadriel.

Doly krále Šalamouna (1985)

Neviem, či to bolo myslené vážne, alebo ako paródia, ale ono je to asi jedno. Ako paródia je to každopádne vynikajúce, najmä od začiatku filmu až po vrcholnú lietadlovú scénu. Asi mám novú guilty pleasure!

Interstellar (2014)

Pomerne dlho som sa návšteve tohto filmu v kine a taktiež i všetkým možným recenziám a hodnoteniam vyhýbala, lebo sa rysovala možnosť vidieť ho v IMAXe, čo mi nakoniec i vyšlo. I tak sa ku mne ale dostali reakcie hovoriace o "inom" Nolanovi a o tom, že film nemusí sadnúť všetkým jeho fanúšikom, takže som na film išla celkom s obavami. Nakoniec sa z toho však vykľulo ďalšie Nolanovo geniálne majstrovské dielo a z môjho pohľadu rozhodne film roka. Ako to ten chlap robí, že kým pomaly celý zvyšok Hollywoodu točí remaky remakov, on vždy príde s niečim (relatívne) novým a neuveriteľným? Jediná vec, čo sa mi na filme moc nepáčila, bol Mathew Mcconaughey, ale to, že daného herca nemusím, je už môj osobný problém. :-)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Film tak zlý, až je vlastne dobrý; respektíve moja nová guilty pleasure. Janíček pichajúci si inzulín, lebo má diabetes, citlivý troll a historický guľomet, pretože prečo nie. Doporučujem pozerať s dabingom - hlavné postavy oslovujúce sa navzájom úplne vážnym tónom Janíček a Marienka celý dojem z filmu ešte umocnia.

Velký Gatsby (2013)

Vizuálne sa síce jedná síce o nádherný film, ale obsahovo je bohužiaľ úplne prázdny.