Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Rozhodně nejlepší film ze Clouseaovské série. Peter Sellers je geniální, stejně jako vše ostatní - hlášky, gagy, scénky, humor a výteční herečtí kolegové, kteří pan Sellersovi sekudnují. Tenhle film pro mě nemá jedinou chybičku a je klenotem ve své řadě.

Růžový panter (1963)

Opět nezapomenutelnej inspektor Clouseau, opět nezapomenutelný hlášky s cénky. Tentokrát jde o vzácný diamanty a hromadnou honičkou za nimi. Opět klasika, úžasný humor a hudba. Bavím se, ale šampión může být jen jeden.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Hlavní pilíř, ze kterýho vycházejí následující Růžoví panteři. Skvělé herecké obsazení, dnes již klasický hlášky a situace, úžasnej humor. Jako divák si užívám každou minutu, ale šampión může být jen jeden.

Příliš vzdálený most (1977)

I když na válečný filmy moc nejsem, tenhle se mi líbil hodně a vryl se mi do paměti. Skvělý herecké výkony, které všemu ještě více dodaly punc skutečnosti a reality. Nenudila jsem se, ba naopak. A zcela neobjektivně jsem si užila každou vteřinu sira Hopkinse(!).

Crazy (2000)

Nic extra zatěžkávajícího pro divákovu mysl. Všude plno mladých lidí, hezkej příběh socializace a síly přátelství. To všechno samozřejmě v jednoduché a nenáročné formě.

Zvoník od Matky Boží (1982) (TV film)

Pro mě nejlepší, nejhezčí a nejsympatičtější verze Zvoníka a jeho příběhu. Jednu ze zásluh na tom samozřejmě má sir Hopkins(!).

Mlčení jehňátek (1991)

Zde jsem se seznámila se sirem Hopkinsem(!). Zde jsem se zamilovala do doktora Lectera a knižních předloh celý řady. Nejen nejlepší film z Hannibalovský série, ale i jeden z nejlepších thrillerů. Jedna z mála adaptací, která se může hrdě postavit vedle knižní předlohu. A pro mě jako pro lecterovskýho fanatika je to povinně pravidelná dávka rozkoše.

Soumrak dne (1993)

Krásná anglická atmosféra. Úžasně suše britský sir Hopkins(!), kterému role padla na holé tělo. Komorní, romantickej, ale přesto né kýčovitej milostnej příběh. Tísnivý pocit jiskření a očekávání mě provází celým filmem. U závěrečných titulků jsem vždy plná pocitů a je jedno, po kolikátý film vidím. A to je u mě jedno ze zásadních kritérií hodnocení filmů.

Na ostří nože (1997)

Zváštní atmosféra, hlavně díky přírodě/divočině a samotnýmu příběhu - i když je snadno odhadnutelný a vlastně neoriginální. Siru Hopkinsovi(!) role stárnoucích a lidsky chladných mrzoutů jdou. Baldwin mě docela příjemně překvapil na to, že ho jako herce a chlapa moc nemusím vidět ani slyšet.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Typickej hollywoodskej produkt. Příběh a zpracování se mi líbí, stejně jako Banderas a netypickej sir Hopkins(!) a dobrodružná atmosféra. Neurážlivá a bavící verze maskovanýho hrdiny. Klišé, ale na občasnej relax a nostalgii stačí.