• Krátkometrážní

Super Size Me (2004)

Důkaz, že jídlo z McDonald's opravdu není zdravé, ať si řetězec říká co chce. Taky si po tom filmu připadáte všichni tak štíhlí?

Faunův labyrint (2006)

Výtvarně pěkný film. Proč má ale 84% je mi záhadou, a to protože celý příběh o Ofélii a Faunovi hraje v celém filmu až druhé housle na pozadí příběhu španělských povstalců. Když už se to jmenuje "Faunův labyrint" tak bych čekal že tam ten labyrint bude vícekrát než 2x, nicméně Faun se tam taky moc neohřál, na plátně byl tak pětkrát, řekl deset vět a tím to hasne. Od kdy se filmy pojmenovávají podle vedlejších postav? Obrovské zklamání.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Oproti prvnímu dílu pro mě obrovské zklamání. Je to sice parádní Bayovka z určitého pohledu, ale hromada výbuchů, zpomalených záběrů ve dvou a půl hodinách mě ke spokojenosti nestačí. Scénáristé asi vyčerpali všechny své společné dobré myšlenky na první robotickou řež., protože každý má zkušenosti z jiných filmů (Kruger má horory, Orci s Kurtzmanem píší seriály nebo televizní filmy). Tam kde nevěděli jak vybruslit nacpali nějakou perverzní věc, jako sexy robota s vystřelovacím jazykem, Turturrovu holou prdel v tangách nebo Devastatorovy koule. Jak mě v prvním díle strašně rozčiloval užvaněný Decepticon měnící se v rádio, ve dvojce sem měl plné zuby rovnou dvou Autobotů označených jako "dvojčata". Navíc celý film čekáte na příchod nejzlejšího robota vesmíru, vedle kterého je i Megatron světec, a když se konečně objeví v drtivém finále, Optimus Prime smíchaný s SR-71 si na něm smlsne jako na zákusku. Pokud si Bay udrží tak sestupnou tendenci, tak se opravdu bojím toho, co nás čeká v Trnasformers 3.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Úvodní film solidní, bohužel navazující seriál kvalitu nepřebral. Škoda.

District 9 (2009)

Konečně film, ve kterém se mimozemská rasa nesnaží zničit lidstvo. Hodně přesvědčivě udělaný film v podobě fiktivního dokumentu. Neill Blomkamp to podle mě jednou někam dotáhne. There are lots of secrets in District 9...

Earth (2007) (TV film)

Dokumenty o přírodě bych mohl sledovat ve dne v noci. Earth je špička ve svém oboru.

Výměna (2008)

Tento film jenom potvrzuje vynikající režisérskou formu Clinta Eastwooda. Výborné drama, (překvapivě) výborná Angelina a vesměs i výkony ostatních herců nad průměrem.

Hříšný tanec (1987)

Nevím no... toto mě opravdu nebaví. Ostatně jako jakýkoli jiný film o tanci.

Bruno (2009)

No FUJ teda.

Botched (2007)

Naprostá blbost, ale nehorázně pobaví.