Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

Netflix natočil díl o tom, jak seriálový Netflix (Streamberry) natočil dokument, v němž dokumentovali natáčení dokumentu. Docela mi to připomnělo minulý díl, v němž herečka ztvárnila herečku, co hraje herečku, co hraje normální holku (ve filmu ztvárněna herečkou).  Bude se tento vzorec opakovat? Nebo je vzorcem sebekritika honby Netflixu za co nejvyššími počty shlédnutí pomocí bulvárních témat? Nebo je vzorcem tvoje máma? Uvidíme příště.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Škoda, že mi není 14 nebo že už nečichám lepidlo. Bývalo by se mi to tak líbilo víc. Místo sledování filmu je možné zapnout libovolný gameplay nějaké lineární střílečky na youtube, kde má hráč kódy na nesmrtelnost a náboje. Scénář je prostřílený víc jak armani obleky padouchových přisluhovačů. Bohužel bez vtipu a nadhledu.

Muž jménem Otto (2022)

Zcela předvídatelný a unylý kýč. Sledovat tento film je jako jet s dědou autem na chatu. Bezpečná, spíše pomalá jízda známou krajinou, kde vás nic nepřekvapí a ani nezaujme. Děda cestou do předem znamého cíle vypraví ohrané vtipy. Můžete klidně usnout, o nic nepřijdete.  Pozn. díky tomuto filmu jsem měl poprvé možnost odejít z kina uprostřed filmu. Zážitek

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Po shlédnutí tohoto snímku mi došlo, že podobný příběh jsem již někde viděl. V roce 1954 totiž natočil slavný řecký řežisér Costas Vardalos film s téměř identickým dějem- epickou trilogii Stavros (v angličtině přechýleno do Stárwórs). Hrdina Stavros se v čele povstání (viz rebelové) brání osmanskému útlaku (viz Impérium). Vzpoura je však potlačena a odbojní Řekové jsou prodáni do otroctví (viz Leia) slizkým pouštním šejkům (Jaba Hutt) nebo jsou zavařeni do kebabu (viz Han Solo). Misto ledové planety Hoth si dosaďte vyprahlé olivovníkové háje, místo chlupatého Chewbacci oblíbené jídlo hlavní postavy- souvlaki, místo zlého Dartha Vadera Sulejmána Nádherného a máte filmovou krádež století! Jak se filmový vykradač hrobů Lucas vypořádal se ztvárněním původní komické dvojice, zlatého eunucha a mluvicí konvice, není třeba zmiňovat. Nebohý režisér Costas se v hrobě otáčí jako výše zmíněný kebab....

Mine (2016)

127 hodin, kde je místo kamení mina a místo scénáře díra. Škoda, že pár dobrých nápadů vylétlo do vzduchu spolu s tím marastem okolo. Př.: v nemocnici jsem potkal svou ženu. Máme spolu děti. Do oné nemocnice mě dostala nehoda, kde zemřelo jedno z nich. ??

Komorná (2016)

Když jsme na to s mámou šli, nevěděl jsem, že nejde dokumentární film ze života japonských služek. Slibovaná zápletka o nedostatečně vylouhovaném čaji Chun Mee (Vzácné obočí) se sice nedostavila, ale mámě se to stejně líbilo. Mé pocity vyjádří toto krátké haiku: Úchylný strýc sranda není, je to pěkné nadělení.

Marťan (2015)

Chtěl jsem tomu dat hvězdičky dvě, ale když už jsem je skoro odklikl, vzpomněl jsem si na jednu perfektní scénu. Bohužel byla z Pána prstenů, což je zcela odlišný film, ale to nevadí. Popravdě jsem se u toho filmu nudil, přestože byl občas až překvapivě vtipný

Stvoření světa (1957)

Doporučení: nekoukat na filmy, co se Vám jako dětem líbily. Mohou se například změnit v budovatelskou komunistickou agitku, jako v tomto případě

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Předtím než napíšu něco k tomuto filmu, rád bych se vyjádřil k procedurálním komplikacím spojeným s tímto komentářem. Vše jsem dopodrobna probral ze všech stran a v tento okamžik musím, již bez dalších prodlev, učinit rázné gesto. Mimochodem , doporučuji komparaci tohoto mého současného gesta a mými předešlými, o něco méně teatrálnímy, gesty. Z hlediska historie mých komentářů je tento komentář tím nejkratším, který jsem měl kdy možnost napsat, takže již bez dalších průtahů........po 16-ti letech, mimo kino, děsná nuda.

Babovřesky (2013) odpad!

pomluvy, závist, drobná šmelina, hašteření, nostalgie po socialismu, malost, předsudky, přetvářka, pomstychtivost a občas nějaká ta prasárnička...vcelku nechutné zrcadlo