Tohle je válka! (2012)

Jedna z těch lepších romantických komedií. Sympatičtí herci a uvolněný příběh. Parádní oddechovka s tu a tam vtipným momentem. 3+

Hunger Games (2012)

Pořád jsem čekal a těšil se, až začne ona hladová hra a když se tak již stalo, zjistil jsem, že vlastně první půlka filmu byla daleko lepší. Je jasně poznat, že film byl natočen podle knižní předlohy (já nečetl), a tudíž zde chybí kvanta věcí (což se dá očekávat), avšak oko čtenáře jasně pozná, že zde toho vynechali až přespříliš. Zkrátka filmy dle knih jsou stále větší patlaninou.

Žena v černém (2012)

Nízkorozpočtový, líbivý horůrek z mého oblíbeného prostředí, ponurým, anglickým, přímořským venkovem s neprostupující mlhou. Tajemná atmosféra na mě velmi zapůsobila a držela v napětí po celou dobu. I představitel Harryho Pottera mi dokonale sedl do role advokáta s železnými nervy a obří odvahou. Konec byl dobrý, výborný nápad na završení snímku, avšak zpracování dopadlo o poznání hůře.

Líbáš jako ďábel (2012)

Tak jsem zase jednou po letech vyrazil do vesnického kina a pod mírným nátlakem ze strany mé polovičky shlédl tento snímek. Po Líbáš jako bůh jsem neočekával žádnou taškarici a myslel, že dílo může jen překvapit. Ano, překvapilo, i když ne tak jak bych očekával. Kromě tvrdých, dřevěných sedaček a postarší babice s dvanáctiletou vnučkou věčně sevřených v křečích smíchu z doslova trapného humoru sedících za mnou, mne čekal totální průser. To bylo překvapení vskutku grandiózní. Do půlky filmy to ještě jakž takž šlo, ovšem během druhého poločasu jsem se modlil, aby tomu už byl konec, ale pořád to nepřicházelo. Stále a stále se na mne valily vlny přemrštěle rádoby vtipných scén, které nebraly konce. Bartoška zase vpředu oproti ostatním, v závěsu Eva Holubová, která oproti prvnímu dílu, kde mi přišla jako totálně protivná baba vskutku potěšila a částečně pomohla s přetrpěním této blamáže. Opět neskutečně zbytečně natahovaný film, který si mohl ušetřit dobrou třetinu.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nebylo to zas až tak úděsné, aby se to nedalo dokoukat, ale po takových ohlasech z mého okolí jsem opravdu čekal svěží komedii, které se mi i přes velké sebezapření nedostávalo. Sice jsem se čas od času uchechtl, avšak film byl až přes příliš dlouhý a tudíž až moc natahovaný a závěr i dosti nudný. Plitký scénář a chabé výkony českých hereckých hvězd mne utvrdil v tom, že dobrý český film ve 21. století opravdu přichází jednou za dva roky. Jediné pozitivum vidím v Bartoškovi.

Cesta upírů: Van Helsing vs. Dracula (2005) odpad!

Tohle bylo tak šílený, že to nešlo ani dokoukat. Obsazení jako kdyby se jednalo o xxx porno mix. Děj naprosto o ničem a scénář snad byl napsán během dobíhání autobusu. Totální průser.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Že by Cruisův menší návrat? Blockbuster, ovšem já se solidně bavil a chytil se na lep. Mělo to šmrnc a ani mi nevadil klasický humor podobných filmů. Škoda Joshe Hollowaye, že nedostal větší prostor. Celý film jsem čekal, až se někde objeví a přidá na strhujícím ději. Jako herci takového jména mi to přišlo více než pravděpodobné.

Van Helsing (2004)

Bombarďák v dlouhém, koženém plášti, sexy rumunská princezna, charismatický Drákula, upíři, vlkodlaci, Frankenstein a další. Všechno na co si jen vzpomenu ožívá v tomhle, pro mě legendárním snímku. Van Helsing si mě již před lety naprosto získal. Skvělá podívaná, a proto jasný plný počet.

Mrtvý sníh (2009)

Na rozdíl od prvního Wirkolova počinu, mě tenhle celkem bavil. Není na tom pranic hororového, ale tak to ani myslím nemělo být myšleno.

Kill Buljo (2007) odpad!

Kamarád mi tenhle snímek doporučil, že prý se z hlášek doslova p****u. O vtipnou parodii jsem nezavadil už pěkně dlouho, takže jsem neváhal a půjčil si od něj DVD. To co jsem spatřil hned na začátku mi připadalo jako noční můra. Nevim jestli jsem divnej, ale tenhle druh humoru snad nemůže bavit nikoho. Přemáhal jsem se, jak jen jsem mohl dokoukat to celé, protože tam měla údajně být ,,legendární" hláška, avšak když jsem zjistil, že do konce zbývá ještě přes 40 minut, musel jsem to utnout. Děs běs.