Chlapectví (2014)

Zmes scén, ktoré sme už všetci predtým videli niekde inde sa tu ale stretajú vo veľmi pôsobivom celku. Či už ide o scény, ktoré nevídame s nadšením, ako matkin cyklický vzťah s alkoholikmi , po milé scény zobrazujúce sklamania a znovu zaľúbenia sa. Vo filme sa objavuje mnoho scén, ktoré sú natočené veľmi pôsobivo, najmä detaily tváre hlavného protagonistu. Jeho príbeh o dospievaní sa tak stáva akousi retrospektívou každého z nás. To, že režisér neoznamuje časový posun medzi jednotlivými scénami nás núti ponoriť sa do filmu, v ktorom sú všetky naše otázky ohľadom hlavných postáv zodpovedané postupne. Hudba , ktorá by mi za iných okolností prišla ako "ľahký popík" dotvára atmosféru krehkého procesu dospievania.

Leon (1994)

Skvost! Film, ktorý ma NIKDY neomrzí. Nielen pre Natáliu a Jeana, ale pre celkovú atmosféru deja a emócie jednotlivých scén. A tá melanchólia po ňom...

Pěna dní (2013)

Gondryho poetika je neskutočná!Cez smútok, šťastie , zlosť, chorobu až k láskavému zobrazeniu smrti na záver. Dokonalé zobrazenie Vianovho surreálna!

Hon (2012)

"Deti vždy hovoria pravdu" .

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Pútavý príbeh bezdomovca Stuarta, v ktorom každé stretnutie spisovateľa Alexandra s niekým so Stuartovych blízkych automaticky prepíše všetko, čo sme sa do daného momentu o Stuartovi dozvedeli. Plus bod dávam obrázkovým klipom, ktoré sa ako keby snažili odbremeniť ťažobu jednotlivých momentov strastiplného života tohto bezdomovca, no v žiadnom prípade neubrali príbehu na príťažlivosti, práve naopak.Tom Hardy dokáže asi naozaj zahrať všetko!

Je to jen vítr (2012)

Dokonalé spojenie dlhých detailných záberov s krásou prírody a pútavým emocionálne nabitým príbehom. Fliegauf opäť nesklamal!

Láska (2012)

Tie situácie, kedy sa druhému pozriete do očí a komunikujete bez slov...Emmanuelle Riva podala krásny výkon.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Úprimne som čakala viac... Hoci je príbeh nabitý vtipnými situáciami a humornými hláškami, zápletka na mňa pôsobila až moc čitateľne.