• Romantický

Král zlodějů (1992)

"V každej živnosti sa dá spraviť kariéra. Ak som ťa správne odhadol, staneš sa kráľom žobrákov." "Čože? Kráľom žobrákov? Kto to vlastne je?" "Je to žobrák." /// Krásny vzťah otca so synom. /// Vtipné hlášky. /// Na svoje si prídu aj milovníci netradičných kung fu štýlov. /// Český názov je dosť zavádzajúci. Žobrák nie je zlodej!!!

Pasta (2010) (seriál)

Lee Seon-gyun to v tomto seriáli vyhral na plnej čiare. Ukázal, že vie byť presvedčivým cholerikom (miestami i mňa striasalo), taliančina mu tiež šla od ruky (alebo od jazyka?). ///Kong Hyo-jin hrá príjemnú osôbku s vytrvalosťou jej vlastnou, viac sa mi však pozdávala v Thank You. ///Chu Heon-gon je tuším jediný, ktorý neprejde zmenou, ale pri jeho postave sa to ani nevyžaduje. Počas celého seriálu rozpúšťa tenziu (niekde ju možno sám vyvoláva, ale odpúšťam mu) a navodzuje príjemnú atmosféru, a tak to má byť (narozdiel od jeho sestry, ktorá mi bola odporná, no fuj!). ///Sklamaním pre mňa bola Lee Ha-nui, ktorá ma neskutočne štvala. Pozerať sa polovicu seriálu na jej úsmev (som Miss Kórea) v situáciách, kedy by sa mala cítiť trápne a so sklonenou hlavou hľadieť maximálne na svoje topánky a druhú polovicu seriálu na jej neustále zvraštené čelo a náznaky sĺz, ktoré nie a nie vyjsť (ľutujte ma, niet väčšej chudiny na svete), to bolo na mňa priveľa. Nepopieram jej výnimočnú krásu. Ale herectvo by mala zavesiť na klinec a radšej sa plne venovať modelingu a hre na gayageum. ///No a nakoniec veľké a nemilé prekvapenie v podobe Lee Sung-mina. Mám ho veľmi rada a bolelo ma pozerať sa, ako hrá lúzera bez chrbtovej kosti. ///Režisér teda mojím kamarátom nebude. ///Aby sa nepovedalo, môžem pochváliť soundtrack, i keď miestami ho bolo až-až. Priveľa. ///3,5 hviezdy.

Peurenjeu (2002) (seriál)

Dopredu upozorňujem, že komentár je jeden veľký SPOILER. Príjemné sledovanie, pri ktorom ma vyrušovali len tí nápadníci. (Keď ma raz nechce, tak ma nechce. Hodím sieť inam.) Úmyselne zamlčať správu, pochopím, ak sa to stane raz. Ale hneď dvakrát v jednom (iba štvordielnom!!!) seriáli, to je aj na mňa priveľa. ///Nech sa milá Kyôko nehnevá, ale nikto na svete ma nepresvedčí, že trpela depresiami, dokonca rozmýšľala o samovražde. Ináč jej nič vyčítať nemôžem. ///Pozitívne vnímam vykreslené obavy okolia z ich vzťahu. Opakované rozchádzanie a schádzanie sa je realistické, ale nemala by som na to (na jej mieste) nervy a radšej chňapla po inom nápadníkovi. (A možnože nie. Kto môže predpovedať správanie ženy?) Tu SPOILER KONČÍ. ///Každopádne som prekvapená, že režisérom je Japonec, pretože dorama vykazuje viacero kórejských znakov. Asi preto sa mi tak dobre pozerala. Ale pri nahliadnutí do jeho filmografie sa prestávam čudovať – nachádzam tam niekoľko fajn kúskov, dokonca jeden z mojich japonských NAJ (a tých naozaj nie je veľa). ///Celý seriál sprevádza príjemná hudba, ktorá sa veľmi dobre počúva. ///The best scene: 3. časť, 6-10. minúta. /// 3,5 hviezdy (boli by 4, keby ma neštvali tie veci, ktoré ma štvali).

Top Gear: Apokalypsa (2010)

No jo, bez Jeremyho to nie je ono. Tento špeciál trochu - vlastne poriadne - sklamal, chlapci to vedia aj lepšie.

Jigoneun motsala (2011) (seriál)

Can't Lose by mali povinne vidieť tí, ktorí sa rozhodli vstúpiť do manželstva, i tí, ktorí sa rozhodujú z neho vystúpiť. O tom, aký je rozvod hrozný – mnohokrát horší ako samotné manželstvo – netreba písať. Stačí si to pozrieť. Herci boli presvedčiví – cez nedorozumenia, výčitky, hádky, mlčanie, sebaľútosť, uvedomenie si vlastnej chyby (v zozname by sa dalo pokračovať, ale načo). Vzťahu hlavného páru síce chýbal štvrtý rozmer, ale i tak sa tvorcom fantasticky podarilo vystihnúť podstatu. Veľké poďakovanie vyslovujem všetkým, ktorí sa na tomto diele podieľali – verím, že zmení (ak to ešte neurobilo) zmýšľanie a konanie viacerých ľudí.

Immortally Yours (2009)

Nechce sa mi veriť, že toto vypľula Amerika v roku 2009. Herečka, ktorá nevie hrať (a nie je sama), upíri, ktorí keď vidia upírobijca, zmôžu sa len na leví rev a machanie rukami, efekty obkukané z hodín chémie na základke. Upírobijec má čosi do seba, pri prvom zabití upíra som v jeho očiach uzrela niečo chuckonorrisovského – a to bol ten bod zlomu, kedy som sa rozhodla pridať hviezdičku. Humorná stránka sa filmu nedá uprieť, i keď mám pocit, že vyvolávať u diváka opakované záchvaty smiechu nebolo jeho prioritou (neviem, či to mal vôbec v pláne). Je to síce brak a tým aj zostane, no i napriek tomu sa k nemu budem vracať v časoch, keď ma pochytí depka alebo čo, toto skutočne dokáže dvihnúť náladu. Teraz na konci zvažujem dvihnúť hodnotenie, no, musím premôcť to pokušenie.

Romangseu (2006)

Presne toľko romantiky ako to mám rada, presne toľko akcie koľko je potrebné, len škoda toho konca. K celkovej atmosfére filmu síce sadne ako riť na šerbeľ – sama by som ho lepšie nevymyslela –, ale jednoducho mi nesedia konce, kde ... veď si to sami pozrite.

Salanghal ddae iyagihaneun geotdeul (2006)

Nie je na ňom absolútne nič, čo by sa mi páčilo, práve naopak - miestami ma znechucoval (a že tých miest bolo hojne), miestami popudzoval, potom rozčuľoval. Úplne zbytočný, ničím nezaujímavý film s obohraným príbehom. Hercom som ani na minútu neuverila, avšak nebude to ich chyba, pretože s nimi v iných filmoch problém nemám. Vina bude asi na strane scenáristu alebo/aj režiséra. Takto to vyzerá, keď má človek z filmu veľké očakávania, ktoré po pozretí spľasnú ako žuvačková bublina.

Láska nebeská (2003) odpad!

Obscénne, scestné, nechutné. Ak toto má byť ukážka dnešnej lásky, tak je ľudstvo v riadnej riti! Ospravedlňujem sa za výraz, zvyčajne ho nepoužívam, avšak toto je nezvyčajne odporný film, ktorý ma – a to píšem s veľkou ľútosťou – donútil upraviť si mienku o niekoľkých ináč fajn hercoch. Liam, Colin, Keira, Hugh, Billy, Mr. Bean, January, adiós!