LEGO® příběh 2 (2019)

Neměl jsem na to bohužel absolutně náladu. Ale trailer v Legolandu nebyl špatný.

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda)

Líbil se mi dialog se Třetí sestrou. Nelíbila se mi bitevní scéna spočívající ve stání před vraty a střílení do nich.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Seriál sklidil kritiku od kulturních válečníků. Osobně mi nevadí herci z různých etnik, připadají mi zcela na místě v příběhu z kosmu. Z progresivních manýr mi vadí přehnaná agresivita ženských postav. Celkově je tenhle seriál stejně utahaný a nudný jako všechny ostatní seriály na streamovacích službách. Ale dá se vydržet díky hvězdoválečným kulisám, pokud budeme předstírat, že tam není ta dětská hrdinka.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Roste koncentrace silných, mužně se chovajících hrdinek. Děj dílů 2 až 4 je hodně repetitivní. Plusem je hezká architektura imperiální základny v úvodu epizody.

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda)

Generické sci-fi město na periferii vesmíru. Dětská hrdinka - špatné.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Strašlivě trapná scéna, jak trojice profesionálních padouchů honí holčičku v parku, se nedá zapomenout. Proti tomu byl "Sám doma" realistický souboj dítě vs. dospělí chlapi. Líbily se mi záběry, jak p. Kenobi jezdí autobusem do práce.

Mistr mezi vyděrači (1992) (TV film)

Už nikdo nikdy nenatočí nic lepšího na sobotní pozdní lenivou snídani u TV, než je tahle série.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Na filmu jsem byl v kině, když byl aktuální, se svou tehdejší přítelkyní a dal jsem tehdy 2 hvězdy. Dnes, s odstupem 2 dekád, jsem se na něj podíval znovu v TV - s našimi již velkými dětmi. A tahle epizoda mě překvapila, že nezestárla vůbec špatně. Najde se hned několik scén, které jsou sice trošku generické, ale docela solidní: hlavně továrna na výrobu dronů a následující rituální poprava. Musí se též ocenit předvídavost, kolik potenciálních odboček pro další monetizaci si p. Lucas cestou do filmu nasázel.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Asi mírnost stáří, dávám čtyři hvězdy. Černobílá detektivka z prostředí vyšší střední třídy v socialistickém Československu. Vedle dobrého dua vyšetřovatelů p. Cupák - p. Moučka se mi líbila i skvadra hereček, které tu nejen že jsou za kočandy, ale reálně i kočandy byly a film je tak zachytil. Jen ten p. Adamec v roli pachatele je děsný.