• Thriller

The Accursed (2022)

Návod na sledování: Bod 1.) S očekáváním koukněte na pár minut až do úvodních titulků. Bod 2.) V klidu dejte prát prádlo, zapněte myčku nádobí, utřeme prach, uvařte oběd, vyhýbejte se robotickému vysavači, prádlo pověste na zahradě, nádobí ukliďte, dejte sprchu a uvařte si kafčo. Bod 3.) Po splnění předchozího bodu zasedněte z5, protože o nic jste nepřišli a na posledních 10-15 minut si k finále vypijte horké espresso. 20%. Závěr: při dodržení návodu doporučuji.

Její tělo (2023)

Jak může být život krutý. Nejdřív dře ve sportu - trénink, závody, životospráva, závody, trénink, trénink. Žádný rande, disco, vínečko, cíga. Úspěch se tvrdou dřinou dostaví a bum! zranění a úplný konec. Ve skocích do vody se velké peníze netočí, všichni mě odepíšou a vlastně může být ráda, že neřídí vozík a zbyla ji sámoška. Přes focení se uchytí v pornobranži /Dream Team/ a díky své cílevědomosti jí celkem obstojně ovládne. A bum! glioblastom. 27let smutné. 70%. Dobové ext. i inter. hodně mimo mísu. Závěr: doporučuji.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

E01-06. Temně jsme se prokousali zmrzlou a zasněženou nudou, aby jsme zjistili, že máme čest pouze s prachobyčejnou pomstou. Pár "přirozených úmrtí bez cizího zavinění", stárnoucí J.F., domorodci, zima jak u rusáků, nic zajímavého. 40%. Závěr: nedoporučuji.

Forst (2024) (seriál)

Minisérie E01-06. Praha 235 m n. m. Vždy platí, že všeho moc škodí. Tady se tlačilo na vše. A přitom herci nesympatičtí, msty ze všech stran, střihový guláš a ani ty Tatry člověk pořádně neviděl. V polské produkci se člověk těší na soundtrack výhradně nabušený polskými songy. Dočkáte až v poslední minutě. 44%. Závěr: nedoporučuji.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

E01-06. Sice mám pár výhrad, ale detail stejně nepatří nikomu. Krutě se blížila doba změny trestu smrti na dožití. Třeba slovačisko Ondrej Rico /ponožkář, ani babičku nečetl, mimochodem audiokniha od D. Dán, Beštia, výborná/ si za svou hlasovou zálibu užil vyživovacího eráru až do prasklé žilky, a spousta dalších/. 99%. Závěr: doporučuji. Doufám v pokračování ve stejném stylu.

Úsvit (2023)

Dvě hodiny o ničem. Podařilo se vykoupit ty pozemky? Měla holčičku nebo chlapečka? Saša odjel/a do Brna, aby vysoudil/a bumášku, nebo se užíral/a v salaši pod Tatranskými vrcholy? Vždyť je to vlastně jedno. Za humny Adolf. Slovenský stát. Jediné co je jisté, tak Saša by se s Rychlou nebo Zajišťovací divizí Slovenské armády, po boku Wermachtu, až na Kavkaz určitě nedostal/a. 35%. Závěr: nedoporučuji.

Griselda (2024) (seriál)

S01E01-06. Hodně zkreslená báchorka o medellínské "prýšlápotě" /zlodějka, co zrdhla z domova a lepila se na dealery/, která si myslela, že přečůrá všechny kokešovské barony střední Ameriky a okolí. Když jí začlo notně zatékat do lodiček, tak se zašila v base. Kulka jí stejně neminula, ale požehnaného věku se, na rozdíl od ostatních, stejně dožila. Mimochodem skutečná Ma Barker moc krásy opravdu nepobrala. 50%. Závěr: ke koukání taky jen 50na50.

Ferry: Seriál (2023) (seriál)

Příjemné navázání na film se stejně otevřeným koncem pro možnost FerryII., III., atd. Dobře klame dojmem dobrosrdečného bříškatého nekňuby, ale fakt jen klame. +75%. Závěr: doporučuji.

Zeiten ändern Dich (2010)

Německy rappující fenomén Bushido/Sonny Black bude mít určitě I podstatné prvenství - nejvíc smazaných videí na YouTube. S naším Slavíkem si zarappoval i v pražském Lucerna music baru. Für immer jung zazní i ve finále filmu. 90%. Závěr: doporučuji.

Sněžné bratrstvo (2023)

O zřícení letadla Fairchild FH227D několik knižních zpracování /jedno v cz z roku 1993/, několik filmových dokumentů a dva celovečerní filmy /Přežít z r. 1993 a Sněžné bratrstvo/. Když zhodnotím tři zmíněné, tak kniha bezkonkurenční, následuje Přežít a na chvostu rok 2023 SB. 70%. Závěr: stejně doporučuji.